Moja syrena 105/73r. :)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

piekna sztuka ,i widać ogra pracy wnią włożony , pewnie wiele nocy nieprzespanych w garażu przy radiu :devil3
Maciek23
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2010-01-03, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek23 »

aj mam sentyment do tych syrek. Choc doskonaloscia spasowania elementow nie grzesza to w sumie taki ich urok i to jest najpiekniejsze w autach prl'u. Bralo sie co popadnie i nikt nie narzekal :ok3
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

syrena104bili pisze:piekna sztuka ,i widać ogra pracy wnią włożony , pewnie wiele nocy nieprzespanych w garażu przy radiu
Dokładnie kolego :) Raz wyszedłem z garażu po 4 nad ranem... :devil3
Niedługo przy syrenie dokonam wielu napraw i zmian m.in. dam do przeróbki przeguby. Będą od VW Golfa. Jak będę robił to zapodam zdjęcia. Syrena ściąga mi na lewo :(
Wie może ktoś kto ( lub jak )by potrafił ustawić to wszystko??
U mnie jest na 'oko' i wydaje mi się, że przód jest ok ale jeden z tylnich drążków reakcyjnych widać, że jest nieorginalny. Podczas remontu nie ruszałem tego bo nie chciałem nic popsuć gdyż myślałem że jak już ktoś to wcześniej robił to pewnie dobrze też ustawił. Nie wiem... ale koniecznie muszę to zrobić!! :x
Ma może ktoś nowe chromowane dekle na koła do syreny??? Kupiłbym...
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Ja ustawiałem tylną oś według Glinki. Jeden drążek mam własnej roboty, w rurkę wspawane ośki od komarka. Nic nie ściąga, więc chyba dobrze ustawiłem... Za to zbieżności nie ustawiałem i jest ok :faja
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

No to mi pomożesz :D
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

A jak ustawić tył żeby równomiernie ścierał bieżnik? Zdjąłem z mojej koła i widać lekki przekos wewnętrznej strony, jak jakby jeździła rozkrakiem.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tomasz pisze:Syrena ściąga mi na lewo :(
Mi właśnie też ściąga na lewo i najprawdopodobniej mam do wymiany tulejkę w resorze.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

eee..tam.. resor u mnie jest ok raczej.. :ok2

[ Dodano: 2010-09-13, 21:08 ]
A jak ustawić tył żeby równomiernie ścierał bieżnik?
musisz pobawić się mimośrodem na 'koziołku' za chłodnicą. Miałem ten sam problem ale ustawiłem na oko i jest ok. Wcześniej prawe koło piało mi na zewnątrz a lewe wewnątrz, czyli musiałem przesunąć na mimośrodzie. Mimo wielokrotnych ustawieniach resor się sam przesuwał, więc przyspawałem jednym'smarkiem' mimośród do ramy aby się nie przestawiał a wraz z nim kąt uchylenia kół :devil3 :ok3 :piwo:

[ Dodano: 2010-09-13, 22:32 ]
kilka zdjęć ze spotkania mojej syreny z syreną Homera..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

kilka zdjęć ze spotkania mojej syreny z syreną Homera..
...no i z jeszcze jedną syreną i z Żukiem i z eRką w czasie rehabilitacji. :helm :piwo:
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Ano.. będą ciekać :)
Ostatnio tata 'doktorowej' uszkodził prawe drzwi cofając żukiem :( T_T Wgniótł je tak, że nie da rady już wyklepać T_T Ładne drzwi w plecy... Jak nie mama tylny błotnik w mojej 105 to tata drzwi w innej... T_T ja naprawdę już nie wiem... ehhhh... :/
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Tomek widzę że ładne przygody masz... Ja swoja w tym roku prawie nie jeździłem i w ta zimę znowu biorę się za hamulce ech...

PS. W pompie od Ciebie wymieniłem tylko membranę i gra i buczy :helm tzn pompuje i sika hehe :ok3
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

anabol pisze:tzn pompuje i sika hehe :ok3
i tak ma być!!! :D :piwo:

Ja teraz będę odkładał i muszę uzupełnić to co jej brakuje i ponaprawiać to, co jest nie tak jak powinno być. Ehhh...
Ostatnio zmieniony 2019-11-13, 12:03 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tomasz pisze:
Pozostaje mi satysfakcja, że majac 14 lat SAM zabrałem się za jej remont i w większości to moja robota, choć okupione to było wieloma wyrzeczeniami, cieżką wakacyjną pracą i WIELKĄ ktytyką wielu osób w liceum... :x :???:
Pozdrawiam wszystkich!!!! :D
no ja również zaczołę wczesinie z syrenami jak miałem 12lat kupiłem 104 i zaczołem jej remąt głównie nakładem swojej pracy i kilku znajomych... niestety zpowodów finansowych , ekonomicznych i braku czasu zeszło mi się z tym 6 lat ale syrena wygląda teraz tak http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=11318 a niedawno kupiłem następną :devil3 http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=12229 :devil3
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Jak miałem te 12 lat to robiona była R20 ale zaraz jak tylko podłoga itp była zrobiona to kupiona była 104 i 105 hurtem. No i remont R20 poszedł w bok a zaczęty został remont 105 no i tak zleciało.. :/ Syrena R20 stoi narazie rozebrana i potrzebuję kilku elementów blacharskich. Potrzebuję lewą burtę (od strony kierowcy)skrzyni ładunkowej, przedni pas, lewy przedni nowy fartuch i błotniki przednie metalowe.

[ Dodano: 2010-11-20, 15:38 ]
ostatnio odebrałem przeguby.. już nie mogę się doczekać kiedy je zamontuję.. :)

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

coś pieknego ztymi przegubami , ja mam usiebie przerobione krzyżaki te co zeskrzyni wychodzą w miejsce tych przykołach żeby były równobierzne , i terz dobrze sie spisują ale kulowe to coś pięknego
ODPOWIEDZ