Złomowisko

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Złomowisko

Post autor: Magister »

Nie chciałem zaśmiecać poprzedniego tematu więc wrzuciłem tu

http://picasaweb.google.pl/116142313004 ... ualizowane#
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

No ładnie.. ale gość ma śmietnik że mu to nie przeszkadza :ok3
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

szalony kolekcjoner czy chce cos sprzedac?:P
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Piekne miejsce. Z checia przygarnol bym troche detalu z tego miejsca.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witaj Marcinie!!!
Zazdroszcze Ci że możesz być w tak klimatycznym miejscu.Przypuszczam że wielu forumowiczów ciężko byłoby wygonic z tej posesji.Jak dla mnie Star z żurawiem to unikat.O innych rzeczach nie wspomnę.Wielka szkoda że to niszczeje!!!!
Pozdrawiam!
Księciu
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jednym słowem SYF. Nie będę używał niecenzuralnych słów. Pytałeś właściciela w jakim celu zrobił taki śmietnik? Pewnie wszystko jest na chodzie i będzie jeszcze działało ;)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

pare fajnych rzeczy tam jest. zbudował by jakiego wszędołaza..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
modelgl
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-05, 12:00
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: modelgl »

A gdzie w ogóle to jest;D? Ten star piękny... Chciałbym go zobaczyć...
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Nie wiem, może mam coś z natury śmieciarza :grinser mi sie podoba ten klimat. Świetne miejsce. A silnik stacjonarny "Aran" czy przed wojenny trak cuuudo.
Marcin, musimy pogadać o tym miejscu w Mogilnie.
Pozdrawiam
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

jak u mojego wujka :faja
125p/126p/ŻukA03/Isuzu Gemini/Ford A-Series
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Takich "skansenów" w kraju i za granicami jest o w

Post autor: AMPIR »

Witam

Złomowisko jakich niestety bez trudu można było znaleźć przed laty wiele, niewiele mniej jest ich teraz i pewnie będzie jeszcze na terenie IV RP. Podobnie ma sie sprawa we Włoszech, Szwajcarii czy Francji. Tam jest o wiele gorzej, albowiem teren i to co na nim się znajduje jest po prostu własnością prywatną a więc n i e n a r u s z a l n ą świętością prawem chronioną!
Przyczyny takiego zjawiska są bardzo prozaiczne, kiedyś - przed wieloma laty - było o wiele łatwiej zgromadzić (czytaj - naściągać) wile motoryzacyjnych rupieci. Nikt tego nie traktował jako przedmioty posiadające jakąś wartość, a w właściciel z reguły był zadowolony, iż pozbył się korozji z obejścia czy placu. Wielu ludziom młodym wtedy, niestety i dziś również nie mierzy zamiarów swoich na posiadane siły, środki i umiejętności... Stąd to gromadzenie przez lata wszelkiego dobra w myśl powiedzenia "Bo ja to odbuduję...". A od tego elementu już prosta droga do... natręctwa zwanego zbieractwem (delikatnie mówiąc) i po prostu "dekla", który zaczyna odbijać tak po 50-tce na dobre w myśl pobożnego życzenia części panów po andropauzie: "Chciałbym jeszcze ale już niekoniecznie mogę i potrafię...". Choć znam Pana po 70-tce jeżdżącego na dalekie rajdy i zloty i niezmiennie od ponad 50-lat remontującego swoją starą wielką amerykańską gablotę.
I nie oszukujmy się młodsi wiekiem koledzy, to co jest wartościowe i widoczne na fotkach w większości p o p ro s t u nie nadaję się do odbudowy, a to co trzyma się jeszcze kupy - po prostu nie zostanie sprzedane przez właściciela złomowiska... Takie "zbiory" były w okolicach Nowego Dworu, Zalesia Górnego, Siedlec i podobnie wygląda plac we Franpolu nad Wisłą.

Pozdrawiam
AMPiR

PS. Co zaś do stara z Żurawiem, to z tym co na fotkach myślę iż już niewiele można zdziałać, ale przez wiele lat (dziś już chyba go nie ma) tuż przed wjazdem do Białegostoku od strony Warszawy taki właśnie dźwig postawiony na jakimś podwyższeniu "robił" za reklamę i był jak nówka-sztuka!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-13, 20:16
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: Ursus »

Piękne skarby !!!
Ten Zetor i wiele części do niego, które są wszędzie porozrzucane na pewno znalazłby u mnie ciepły kąt i jeszcze by zaklekotał jak przed laty...

Czy ktoś ma może namiary na właściciela albo lokalizację?
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Więc tak, jak widzieliście jest tego peełno :zdziwko ogólnie wszystko wraki, chciałem kupić erkę lub cokolwiek, ramę od komara, iża itd nic nie jest na sprzedaż kompletnie nic tak mi koleś powiedział. Po jakimś czasie naszej wizyty tam przyjechał syn owego kolesia i powiedział mi że niema rozmawiać z ojcem bo on i tak niczego nie sprzeda. Ten trabant jak widzieliście jest właśnie tego syna (jako pierwszy samochód), syn chciał sprzedać lub wyzłomować trampka ale ojciec mu nie dał zapłacił mu 200zł i powiedział że ma tu stać. Jeśli chodzi o stara, koleś kupił go ze względu na prądnice która w owym czasie kosztowała 2tyś a cały star 2,5tyś więc stwierdził że kupi stara, tak jak go kupił i postawił stoi do dziś dzień w tym samym miejscu coś koło 25 lat jak dobrze pamiętam. Oczywiście jak twierdzi żuraw jest na chodzie i silnik najprawdopodobniej też.

Jadąc w to miejsce znalazłem też małe złomowisko mianowicie syrenę bosko coś angielskiego ale już nie pamiętam co :oops: fiata 508 sport część forda taunusa simsona, . wrzucę fotki to zobaczycie :ok3
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-13, 20:16
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: Ursus »

Te graty do Zetora to mnie powalają. Oglądam fotki po raz któryś z kolei i oczom nie wierzę...
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Zetor miał podobno jakąś przeróbkę coś od 60-ki juz nie pamiętam co tak dziadek mówił, czy tylny most czy zwolnice już nie pamiętam, Mówił coś jeszcze że zostawił go na polu i częściowo rozkradli mu go.
ODPOWIEDZ