strzela z wydechu

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

strzela z wydechu

Post autor: Żuczek »

witajcie.. wziolem wczoraj syrenke n aprzejażdzke.. i wszytko bylo fajnie. jechalo si eok. dopoki niewbilem 3ki i niechcialem przyspieszać. zatrzela stzrelać z wydechu. i to tak solidnie. niby rwala si edo przodu a tu nagle (buf) i od nowa przyspiesza i znow nagle (buf) w momencie tego strzalu nieco słabla. . pozatym niechciala si especjalnie rozpędzac na 3 - jak wbilem 4ry to niesptzralalo ale niemiala mocy jechac zabardzo. tzn przyspieszac bo jechac jechala. po zredukowaniu na 3 spowrotem bylo tosamo. przy docisneiciu gazu. - na 1 i 2 mozna gniesc i nie stzrela nic. - dziwne. w zym szukac przyczyny. cewki mam duze, zz kondensatorami. niedzialo si etak wczesniej. - syrena pali na wszytkie gary.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

mi wydaje się że źle masz zapłon ustawiony mieszanka wybucha w cylindrze w złym momencie połozenia tłoka...
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

jak ktos zaplon ustawia na oko od srubokreta to tak jest ,,,, ustaw zaplon czujnikiem , zrob przerwy o,4mm na platynach i zobacz co dalej ,,,
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

ale jezdzila super do tego czasu.. i dlaczego tylko na 3 biegu.?
osobiesci emi si ewdaje ze 2 swieca wypada. tzn iskra przrzez chwilowe zalewanie w tych obrotach. a dalego na 3 biegu bo na 1 i 2 poprostu szybko przechodzi przez te obroty.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

przypomina mi to dyskusje w stylu paanie dobrze zarl a jednak zdechl :(,, ustaw zaplon jak nie wiesz jak to poczytaj i bedziemy dalej myslec
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

sprawdze i ew ustawie. oczywiscie. z tym ze moze jak sie ociepli bo auto mam tylko pod wiatą. cociaz osobiscie niejestem przekonany ze to wina zle ustawionego zaplonu
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

mi się też zdaje, że to nie zapłon bo jak Kolega pisze, do tego czasu jeździła dobrze. Mi tez moja strzelała z rury jak za dużo paliwa dostawała. Dawałem gazu, a Ona słabła i nagle BUF z rury.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Może zły poziom paliwa w komorze pływakowej ale to sam też by się raczej nie przestawił o_O .
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

mozliwe ze swiece zaleaa.. niewykrecalem jescz ejutro poatrze w jakim stanie.. ale kurza dupa. swiece maja z miesiąc. moze nawet nie. a przejechaly raptem... hmm 50km.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Świecę podejrzewać można zawsze.......Ogólnie takie objawy ZWYKLE pochodzą z niedopalania jednego cylindra==gromadzi się mieszanka np. w tłumiku i wali. Ponieważ jest to na 3 biegu to może być sprawa ""tych "" obrotów czyli przerywacz jednego z cylindrów przy tych obrotach zaczyna iskrzyć bo ma np. luzy albo osłabioną spreżynkę. Przy innych juz wpada w dobry rytm i lepiej kontaktuje. Ja bym popatrzył na aparat zapłonowy w trakcie pracy na biegu jałowym (ręką dodajemy gazu i patrzymy).
Oczywiście-----świece są nieobliczalne i może być winna świeca, nawet nowa, przebieg nie ma tu znaczenia. Ale aparat zapł. na miejscu pierwszym (ustaw przerwy większe niż 0.4 ,,ile razy ja wam mówiłem że przerwy na przerywaczu muszą być duże--wbrew instrukcji. Po tym zabiegu zapłon się uwcześni i trezba go nastawiać ponownie.).
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Mi też ostatnio strzelała i była wina świecy. Ogólnie dwusuwy średnio lubią odpalanie na krótkie dystanse, bez porządnego wypalenia świecy i wtedy nie chcą chodzić. Ja wówczas, gdy mi taki numer odwaliła nie miałem zapasowej sprawdzonej świecy. A że mi się spieszyło, to w akcie desperacji nagrzałem świecę palnikiem gazowym. Po wkręceniu chodziła już na wszystkie cylindry.
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

tak tez mi sie to kiedys zdazylo.. i grzxalem zapalniczka..;p ale pomoglo.;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Niestety gdy chodzi o świece Iskra, to grzanie na gazie (wypalanie świecy) pomaga na max 3 dni a potem znowu do niczego jest. Po prostu to taka nasiąkliwość izolatora , olej go nasyca bo powstają w nim mikropęknięcia w starej swiecy ( a nieraz i w nowej).....Czyli na dłuższą metę ta metoda nic nie daje.
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Ech, to może trzeba będzie zainwestować w jakieś świece ze zgniłego zachodu...
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

A to też zależy na jaka partię świec się trafi. Ja na nowych iskrach zrobiłem ponad 2tys km i ani razu nie wyciągałem świecy. Raz jak kupiłem, jeszcze do maluszka to tylko wkręciłem, zapaliłem, wykręciłem i już miała przebicie.
ODPOWIEDZ