Naprawa elektryki w syrenie 105L

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
kagie
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-13, 20:58
Lokalizacja: Stolica

Naprawa elektryki w syrenie 105L

Post autor: kagie »

Mam taki Problem Nie działają mi żadne światła w syrenie ma ktos morze jakis schemat rozprowadzenia elektryki i połaczenia świateł ja nie mam juz żadnych pomysłow
Kagie Miłośnik Syren Mery Jean Pięknych Kobiet I Dobrego Rapu
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zacznij szukac od poczatku, czyli od akumulatora,... czy glowny przewod cały?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Pierwsze co sprawdz żarówki :ok3 następnie bezpieczniki bo może ich wogóle nie być a później zobaczymy dalej
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Jesli nie działaja światła------------ :-) -----------to sprawdź przełącznik świateł :-))
( cytat : żołnierz bez zapałek jest bez zapałek) :-)

W pordzewiałych Syrenach często nie ma masy, czyli prąd dochodzi do lamp ale lampa nie ma połączenia z masą.
Wszystko to obadać trzeba żaróweczką 12 volt na drucie

krokodylek---------------------O----------------------krokodylek
zapinajac jeden krokodylek na masę KTÓRA NA PEWNO MA MASĘ a drugim krokodylkiem macamy np. na kostkach lamp, na wyjściu wyłacznika świateł itp (nie zapomnieć o oczyszczeniu bezpieczników bo są zaśniedziałe często).
Awatar użytkownika
kagie
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-13, 20:58
Lokalizacja: Stolica

Post autor: kagie »

hm juz wszystko po sprawdzałem żarówki działają wkoncu jestem elektrykiem z wykształcenia
wlaśnie to mnie boli że nie moge sobie z tym poradzić ale w szkole o stalych pradach sie malo uczylem uruchomiłem juz światła ale nie mam postojowych jak tylko wlacze przełącznikiem na postojowe to od razu swieca sie pozycyjne kierunki nie działają długie nie działaja a jesli chodzi o stara syrene pordzewiała to mnie nie dotyczy bo jest juz wyremontowana nie ma grama rdzy morze ktos mi powie jak powinien byc podłaczony przycisk od swiateł pod jaki zacisk jaki przewód albo jak sprawdzić czy jest on w 100tu pro dobry!!!!!!????????

Dodano: 2009-04-13, 20:34
[img]http://patrz.pl/zdjecia/syrena-kagie[/img] Taka Właśnie ona jest
Kagie Miłośnik Syren Mery Jean Pięknych Kobiet I Dobrego Rapu
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

taeda pisze:Jesli nie działaja światła------------ :-) -----------to sprawdź przełącznik świateł :-) )
Tak właśnie było w mojej po 26 latach stania :D małe czyszczonko przełącznika i wszystko gra :ok3
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Jak jest podłączony przeł. świateł i inne---masz dobrze opisane w Glince. Musisz tę ksiażke mieć, inaczej trudno będzie.
Awatar użytkownika
damianek1209
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-03-23, 22:42
Lokalizacja: Kleszczele/Podlasie

Post autor: damianek1209 »

taeda pisze:Jak jest podłączony przeł. świateł i inne---masz dobrze opisane w Glince. Musisz tę ksiażke mieć, inaczej trudno będzie.

chodzi o książkę "jeżdżę samochodem Syrena" ?? - to tę książkę nazywa się biblią syreniarza??
Słońce przychodzi ze wschodu
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tak np ta :ok3 lub NAPRAWA SAMOCHODU SYRENA :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

biblia syreniarza to naprawa samochodu syrena :) a jezdze samochodem syrena to tylko katechizm,

napisz jeszcze raz dokładnie jakich swiateł niemasz...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Obywatelu "damianek"------jedyną biblią jest DUŻA , WARSZTATOWA KSIĄŻKA pod tytułem '"Naprawa Samochodów Syrena"" autor Glinka.
Natomiast ten sam Glinka wydał kilka małych książek (kilka wydań)"Jeżdżę samochodem Syrena" ale to są małe ksiazki w miękkich okładkach dla dziewic.
Natomiast wspomniana książka warsztatowa jest (zwykle) w okładkach twardych--oprócz ostatniego wydania ,które jest w miękkich.
Na pytanie "którą kupić" należy odpowiedzieć --tę warsztatową--obojętnie które wydanie, byleby w niej była opisana Syrena 105 jeśłi sie takową posiada......(a tak sądzę że większość ma 105).
Natomiast mała książka (wiele wydań) ma pewne plusy " na później" a mianowicie są tam 2----3 rysunki jakich nie ma w dużej (budowa pompy wody np. ) Oraz jest na końcu duży rozdział jak troche ten samochód przerobić-----co ciekawe są tam dość różne pomysły w zależności od roku wydania !!! Jednak ta mała ksiażka w zasadzie nie jest dla syreniarza tak ważna !!!! Kup se tę dużą.
Awatar użytkownika
kagie
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-13, 20:58
Lokalizacja: Stolica

Post autor: kagie »

hm to tak dokładnie to mam tylko światła mijania jak tylko włączę przełącznik świateł na pierwszą pozycje to powinny się chyba zapalić postojowe a mi od razu zapalają się mijania jak przełączę na 2 pozycje to powinny mi się dopiero zapalić światła mijania długie powinny mi się zapalać w podłodze jak dobrze kojarzę ale nie zapalają się kierunki nie działają jednym słowem działają tylko światła mijania bez względu na zmianę pozycji przełącznika z postojowych na mijania a i jak tylko przełączę przycisk na jakąś pozycje to zapala się podświetlanie tablicy rejestracyjnej kurcze proszę o pomoc nie stać mnie na razie na kupno jakiejś książki chciał bym zrobić większość rzeczy sam już wiele zrobiłem ale jestem w tym zielony dopiero poznaje te auto dlatego proszę o redę pomoc jakieś wskazówki
Kagie Miłośnik Syren Mery Jean Pięknych Kobiet I Dobrego Rapu
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Kolego taka książka nie jest naprawdę droga zapłacisz z przesyłką góra 25zł i tam masz wszystko.

Napewno masz coś powalone w włączniku tzn ktoś pewnie pozamieniał przewody. Jak Ci się uda strzel fotkę przewodów na włączniku to pomyślimy.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

albo zlec to komus, mi w sobote przyjechal kumaty chlopaczek za 30 dyszki siedzial pol dnia i wszystko dziala jak marzenie, nawet durne kontrolki na desce.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
sir
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 837
Rejestracja: 2007-08-16, 19:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sir »

Po przełączeniu przełącznika świateł w pozycje 1 powinny zaświecić się światła pozycyjne (przód, tył), podświetlenie wskaźników (+ w zależności od pozycji przełącznika oświetlenia prędkościomierza - prędkościomierz) i oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Po wyciągnięciu go dalej - pozycja 2 - dodatkowo powinny zapalić się światła mijania lub drogowe (w zależności od stanu przełącznika nożnego).

Może coś przekombinowałeś podczas usuwania awarii "nie działających żadnych świateł" ? Albo od początku było już coś nie tak...

Jak przełączasz nożny jest jakaś zmiana ? Światła mijania wyłączają się, ale nie zapalają się drogowe ? Światła mijania na chwilkę przygasają ale nadal się świecą ? Czy może brak reakcji na przełączanie ?

Tak jak pisał wcześniej marcin459 - zrób fotki : przewodów podłączonych do przełącznika nożnego (tego w podłodze) oraz przełącznika głównego świateł (tego przy wskaźnikach) od strony złączy. Wyraźne fotki, to będziemy myśleć dalej :ok3 Zrób też fotkę przerywacza do kierunkowskazów.

[ Dodano: 2009-04-20, 09:59 ]
Jeszcze co do kierunkowskazów : zlokalizuj przerywacz, jeśli masz mechaniczny z 3 złączami :
- odłącz od niego wszystkie 3 przewody (wskazane wcześniejsze zapamiętanie/zapisanie gdzie który był podłączony)
- złącz wszystkie 3 konektorki odłączonych wcześniej przewodów razem (np za pomocą taśmy izolacyjnej)
- włącz zapłon - powinna zapalić się zielona kontrolka kierunkowskazów (*1)
- po zmianie pozycji przełącznika kierunkowskazów lewo/prawo powinny zaświecać się (mrugać nie będą :P) odpowiednie kierunkowskazy (*2)
- jeśli tak właśnie jest - przerywacz do wymiany

(*1) - jeśli nie - sprawdź bezpiecznik kierunkowskazów - jeśli to on - to prawdopodobnie nie działa Ci również dmuchawa i kontrolka ładowania. Warto też sprawdzić samą żarówkę kontrolki.
(*2) - jeśli nie - sprawdź żarówki w kierunkach i same połączenia (na przełączniku i dalej)
km nawinięte na licznik | 2023: 22km (stan na 09.04.2023) | 2022: 7806km | 2021: 8580km | 2020: 4797km | 2019: 9730km | 2018: 10870km | 2017: 10505km | 2016: 14286km | 2015: 14793km | 2014: 13531km | 2013: 14200km | 2012: 7500km | 2007-2011: 13910km
Syrena 105L 82' 'niebieska'
Syrena 105L 76' 'jasiowa'
Syrena 105B 82' 'sztycowa'
½ Niewiadów n126e 84' -- poszła do Wołomina ;)
Niewiadów n250c 80'
½ Niewiadów n126 73'
ODPOWIEDZ