"remanent kiery" czyli...

Czyli konkretne porady, fotorelacje, jak wykonać daną czynność (wymiana krzyżaka, żarówki itp)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

"remanent kiery" czyli...

Post autor: arturromarr »

... remont kierownicy czas zacząć.
Ponieważ moja Syrena ma białą tapicerkę, naturalne zawsze dla mnie było że powinna mieć kierownicę w tym właśnie kolorze.
Niedawno nabyłem coś takiego niestety w opłakanym stanie, jak chyba większość z tego okresu.
Moja kierownica co mnie zdziwiło pokryta jest farbą i to wygląda na oryginalną sądząc po spękaniach, poza tym tworzywo pod nią jest ciemne (nie kremowe), więc albo ktoś ją malował dawno temu, albo robili takie fabrycznie.
Dla mnie to bez znaczenia bo i tak planowałem ją prysnąć, gdyż ma być śnieżnobiała ja wyprana w persilu :)
Tworzywo jest twarde więc powinno przyjąć farbę, a do tego cały czas trzyma się ta oryginalna, choć spękana.
Najgorsze jednak są typowe pęknięcia przy mocowaniu obręczy, które ma zamiar zalać wstępnie distalem bo jest twardy i dobrze przywiera następnie uzupełnić szpachlówką i wyrównać.
Całość spoleruję i polakieruję, potem spacha bo się pewnie pojawią niedociągnięcia, znowu polerka i lakier.
Nie znalazłem dokończonego wądku o naprawie kierownicy więc ciekawy jestem efektów.

Zamieszczam zdjęcia surowca na początek:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

w garażu mam identyczną białą kierownice jeżeli się nie myle też ma takie pęknięcia wygląda na to że jest fabryczna. Z tego co pamiętam mój tata regenerował kierownice tzn dał ją swojemu szwagrowi a on powlekł ją białym tworzywem podobnym do twardej gumy w kolorze białym takim czymś były kiedyś powlekane takie siatki na talerze tzn suszarki, po takim czymś kierownica wyglądała super jak nowa i bialuśka :D
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Szczeliny zalane distalem.
Trochę była to zajmująca czynność bo klej ciągle spływał i trzeba było obracać kierownicę.
Ale jest już na stałe tam gdzie ma być i spełnia tam swoją rolę bo obręcz jest sztywna i mocna.
Tera kolej na szachowanie i szlifowanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

arturromarr, dobry pomysł z tą kierownicą - przy okazji mam prośbę - zrób jak najdokładniejszą fotorelację i pisz, jakich materiałów używasz - przymierzałam się kilkakrotnie do kupna białej kierownicy, ale w bardzo dobrym stanie jeszcze nie widziałam, a i zniszczone osiągają zawrotne ceny, w dodatku jeśli potrzebna będzie renowacja, to równie dobrze mogę się wyżyć artystycznie na zwykłej :)

czekam na efekty Twojej pracy z niecierpliwością!

Pozdrawiam syrenkowo, Kamila

ps. marcin459, a może chcesz swoją wymienić za złotówki? sory za ot
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
elgora
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2008-06-19, 21:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: elgora »

ja mialem zwykla czarna kierownice i gdyby nie to ze byla cala spekana a nie mogelm ladnej nigdzie kupic to zrobilem jej remont, wszystkie szpary zaklejone zostaly distalem, potem wyszlifowane, szpachel, podklad i farba, oczywiscie dokladnosc w pracy to sprawa zasadnicza, ja sie nieco spieszylem i pewne drobne makamenty niestety mozna wyszukac :D. Balem sie o trwalosc farby na obreczy, czy nie bedzie sie szybko wycierac, dlatego sama obrecz obszylem skora, a ze cale nwetrze musze robic i robie na czerwono to kiere tez czerwona zrobilem. Efekty sa takie :
Obrazek
Obrazek
bo kazdy Polak ma polski organizm, lubimy co polskie, wszystko inne nam szkodzi :)

Syrena 105B '82 rok
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Chyba dla tego najlepsza na bazę chyba jest biała (ja na ALLEDROGO 30 PLN dałem), bo nawet jak się gdzieś zacznie przycierać to nie wyjdzie odrazu czarne. Poza tym mam wrażenie, że tworzywo na niej jest twardsze i lepiej będzie współpracować z farbą.

Relacja będzie na bieżąco. Taka powłoka co na suszarkach od naczyń jest byłaby rewelacyjna, ale chyba jest niedostępna.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Tylko te kierownice są kremowe, a nie białe.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
elgora
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2008-06-19, 21:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: elgora »

na zdjeciach nie widac, nie wiem jaki to kolr bo jestem facetem a podobno faceci sie na kolorach nie znaja... kierownica w moim aucie nie jest biala, jest nieco ciemniejsza od koloru galki do zmiany biegow
bo kazdy Polak ma polski organizm, lubimy co polskie, wszystko inne nam szkodzi :)

Syrena 105B '82 rok
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

arturromarr pisze:Taka powłoka co na suszarkach od naczyń jest byłaby rewelacyjna, ale chyba jest niedostępna.
Dowiem się może uda się jescze coś załatwić.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Kierownica wstępnie zaszpachlowana i szlifowana.
Teraz pęknięcia są załatane i gładkie więc zakwalifikowała się do lakierowania wstępnego.

[ Dodano: 2009-01-30, 21:38 ]
Kierownica jest po dwukrotnym malowaniu.
Chociaż nie jest jeszcze na końcu remontu to już mało przypomina to co było wcześniej.
Tak jak przewidywałem po pryśnięciu ujawniły się pewne niedociągnięcia, ale już jestem zadowolony z efektów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

I jak ta kierownica się sprawuje po trzech latach? Nie poschodził lakier? Czy trudno by było polakierować tak wszystkie gałki i przyciski na kremowo?
ODPOWIEDZ