Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
peteski
Posty: 20
Rejestracja: 2010-04-07, 04:26
Lokalizacja: USA (Poznań)

Post autor: peteski »

Fiatowiec pisze:...tak zdecydowanie 100tka i 105tka, to chyba jedne z bardziej oczekiwanych KAPów. Pięknie uzupełniają tę kolekcję. A ta śmieciarka?? Osobiście wolałbym ją na Skoda/Liazie.
+1!

Ja z latach 70-tych w Poznaniu pamietam szare Skody jako smieciarki.
---- Peteski
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Ja już wstawiłem Peugeota 504 do gabloty, zawieszonej już z powrotem (tyle, że w innym pokoju :) ) po przemeblowaniu. No cóż, dla mnie ten samochód jest naprawdę kultowy, a to dlatego, że w latach 80, gdy byłem szczeniakiem, jeździł nim kolega mojego ojca. Autor gazetki kilkakrotnie podkreśla, że w PRL-u Peugeotem 504 jeździli wysokiej rangi partyjniacy, oraz że było to auto ministerialne. I jest to prawda. Ale warto też dodać, że gdy taki partyjniak zamiast Peugeota zdobył np. Mercedesa - Peugeota sprzedawał. I w ten sposób nieco tych aut trafiło do co bogatszych przedstawicieli społeczeństwa, z prywatną inicjatywą na czele. :) Wiadomo, taki używany nawet Peugeot był tak czy owak lepszym wozem niż świeżo wypuszczona z fabryki Syrena, czy Fiat 125p., zwłaszcza w latach 80, gdy wskutek sankcji gospodarczych nałożonych na PRL jakość materiałów z których wykonywano np. właśnie Duże Fiaty mocno się obniżyła.

[ Dodano: 2015-10-01, 20:05 ]
Aktualizacja: http://kultoweauta.pl/index.php?page=31 Moskwicz i Ford. :)

[ Dodano: 2015-10-07, 10:34 ]
ZAZ 966 już w gablocie, obok swoich pozostałych "kolegów" Zaporożców. Nie wiem, jak Kolegów odczucia, ale wg mnie ZAZ 966 wyjątkowo się udał, jest jakiś taki zgrabny. :) A i kolor pasuje.
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

A tymczasem DeA wali kolejnego byka: ESTAFETE zamiast ESTAFETTE. Ale tak widocznie musi być :devil3
Pozdrawiam :-)

Motofan
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

U mnie również w ostatnim czasie pojawił się ZAZ 966. Potwierdzam słowa kolegi rafal dajbor, faktycznie lakier piękny i jakiś taki jest bardziej szczegółowy od poprzedników. Tego samego dnia co kupiłem ZAZa zawiesiłem swoją drugą gablotę i wreszcie kolekcja trafia tam gdzie powinna. Natomiast będąc w ten weekend w Warszawie kupiłem Kultowe Wozy Policyjne z Wołgą w roli głównej. DeAgostini rozkręciło się z produkcją modeli 1/43. Widać to po ostatnich modelach KAP i Wołdze z KWP. Szczegóły są dopracowane, logo na masce czytelne i ten grill z pięcioramienną gwiazdą na masce. Boskie! Co ciekawe podłoga to nie płaska płyta jak w Wołdze KAP tylko szczegółowa, tak jak powinno być. Razem z Trabantem tworzy ciekawy zestaw. Czekam na kolejne KWP ze wschodu :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Kiedy to się skończy. Bo już tracę koncepcję na przechowywanie :F
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Teoretycznie za 15 tygodni, a praktycznie ciężko powiedzieć :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Supermen pisze:Kiedy to się skończy. Bo już tracę koncepcję na przechowywanie
Myślę, że na 192 wydaniach się tym razem faktycznie skończy, co by oznaczało, że końcem KAP będzie styczeń 2016. Mnie już też coraz trudniej wstawiać to w gabloty.

tomatek93, gratuluję wstawienia kolekcji na właściwe miejsce! :ok3

[ Dodano: 2015-10-21, 10:24 ]
A tymczasem jest Simka 1000. Potwierdza ona wg mnie teorię, że KAP pod koniec zadbał o jakość wykonania modeli. Fajne wrażenie robią napisy SIMCA - ten większy z przodu i zupełnie maleńki na ozdobnej listwie z tyłu. W gazetce brak zdjęcia Simki 1000 na polskiej ulicy czy drodze. Ja to zawsze oceniam jako błąd. :/

[ Dodano: 2015-11-02, 14:16 ]
Jest aktualizacja, niby już do końca, ale... bez Trabanta 1.1! http://kultoweauta.pl/index.php?page=31

[ Dodano: 2015-11-04, 08:23 ]
Estafette już w gablocie. Nie ma co za bardzo mówić, model poprawny, ale czy konieczny w tej kolekcji...? Miło, że w gazetce wspomniano o służbie tych samochodów w barwach LOT-u oraz o ich produkcji w Rumunii pod nazwą Dacia D6. To choć trochę przydaje sensu obecności tego auta w KAP. :)
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Nie wiem co myśleć o aktualizacji bo z jednej strony to już niby koniec, a z drugiej strony lista słynnego Sroczki się nie wypełniła, więc może nas jeszcze zaskoczą :)

Co do dzisiejszych łowów. Czekałem na tego Estafette ze zniecierpliwieniem i niestety się rozczarowałem. Choć model jest piękny i fajnie wygląda obok Simki, to niestety jest strasznie zabawkowy. Najbardziej mnie rażą w nim czerwone plamy, które to niby są światłami tylnymi. Wielki plus za to za napis Estafette na przedniej ścianie.

Ponadto! Nie zapomniałem i w drugim kiosku kupiłem KWP z Warszawą MO. Nie mam całej kolekcji a jedynie Trampka i Wołgę, ale to i tak daje pewny pogląd. Po pierwsze co rzuca się w oczy to podstawka blistera imitująca asfalt, a nie tak jak w poprzednikach podstawka jest szara jak w KAPie. Kolejna rzecz to wyjątkowo gruby plastik blistera. A sam model? Bajka. Dopasowanie szczegółów i detali jak chociażby grill to to jest jakość o jakiej zapewne każdy z nas marzy. Gorąco polecam tą Wawkę!!! Naprawdę warto :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Malarz84
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-11-07, 15:51
Lokalizacja: RSA

Post autor: Malarz84 »

Tak czy tak kolekcja ma się ku schyłkowi - ale nic straconego, wcześniej przecież wypuścili ZK, więc biedy nie ma :-)
Podobno numery specjalne będą wychodziły niezależnie od pierwotnej kolekcji KAP, więc coraz bliżej perspektywa Autosana H09 :ok2

[ Dodano: 2015-11-05, 13:54 ]
przemocha pisze:O :shock: Jest w barwach Straży!
Obrazek
Przemocha, padnij na kolana i podszkol się wreszcie z Photoshopa ;-)
Awatar użytkownika
Fiatowiec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 338
Rejestracja: 2010-12-27, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fiatowiec »

Jakby, Ktoś zapomniał, a chciał uzupełnić milicyjne auta to..... wyszła Warszawa MO, w pobocznej serii. Polecam, bo ładna, a z Fiatem, Borewiczem, Uazem, Gazem i Nysą fajnie się prezentuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
125p 77,Almera 97,Civic 98,Uno 97,Lanos 99,126p 84,CC700 94, Palio 99, Swift 98
Awatar użytkownika
Malarz84
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-11-07, 15:51
Lokalizacja: RSA

Post autor: Malarz84 »

Trzeba przyznać, ze ładna i dobrze wykonana - trzeba będzie łyknąć na allegro, bo chyba z KAP już nie wyjdzie...
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Malarz84, są w kioskach, nie dopłacaj do interesu
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Dokładnie. Jeszcze leżą. Ja zresztą też sobie taką fundnąłem. To po Trabancie i Wołdze trzeci model z serii radiowozów, na który zdecydowałem się wydać dodatkową kasę. :)
Postanowiłem - żadnej nowej kolekcji zbieranej w całości. KAP dozbieram do końca, łącznie z nieszczęsnym Fiatem 600 identycznym jak Zastava 750, a następnie śledzę radiowozy i Złotą Kolekcję i z radiowozów dokupuję wersje milicyjne wozów socjalistycznych, które są w KAP, zaś ze Złotej Kolekcji to, co w KAP się nie znalazło. Jak na razie Złota Kolekcja niczym nowym nie zaskoczyła, ale może w dalszym jej biegu znajdzie się coś wartego wstawienia do gabloty. :)
A Kolegę Malarza84 witam po przerwie, ze 2 lata Kolegi na tym forum nie było. 8)
Awatar użytkownika
Malarz84
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-11-07, 15:51
Lokalizacja: RSA

Post autor: Malarz84 »

Dzięki, witam również Rafale :majk
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Wawy MO białe z niebieskim pasem bazujące na kapowskiej budzie są też w tej kolekcji PRL na cepeenach.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ