Gdzie można dostać gumowe rurki od chłodnicy????

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
smart
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-09, 22:25
Lokalizacja: częstochowa

Gdzie można dostać gumowe rurki od chłodnicy????

Post autor: smart »

Witam ponownie-mam problem z rurkami gumowymi, których jest sporo pod klapą silnika :-). Mam tu na myśli te które lecą od chłodnicy, przewód pomiędzy wlewem paliwa a zbiornikiem paliwa itp.. Powoli składam moją srynkę, ale boję się że te gumowe przewody już nie będą szczelne, a niektóre są sparciałe-gdzie takie cuda można dostać? Pozdr. i dziękuję za odpowiedzi.Marcin[hide][/hide]
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Proponuję zakładać te stare sparciałe.
Oczywiście, jeśli ciekną to dopiero wtedy wymienić.
Chodzi o to, że FABRYCZNE gumy mają wierzchnią warstwę sparciałą ale pod tym jest płótno i kolejna warstwa gumy. Jest to diabelnie trwałe. Natomiast obecnie produkowane i sprzedawane gumy tego typu są JEDNOWARSTWOWE i bez płótna.
Jeszcze produkcja (z początku) gum do fiata 125 była względna, ale potem zaczęli i to chrzanić. Kupowało się je i cięło z długości. Przewody chłodnicowe trzeba dobrać od czegokolwiek i docinać, ale jak mówie--nie wywalaj tych starych tylko posmaruj je wazeliną, wyczyść itp. a potem zakładaj spowrotem. Jak pękną to zaczniesz sie martwić.
PS.---typowy przykład: oryginalne faje gumowe od głowicy do termostatu miały 2 x gumę a pomiędzy--płótno. Prywatne nie miały płótna ale z początku były grube. Wreszcie prywaciarze zaczeli robić cienkie--pękało to to juz przy zakładaniu.......Lepiej założyc starą nawet łataną klejem i plastrami.......
Awatar użytkownika
Inżynier Glinka
Posty: 24
Rejestracja: 2006-07-25, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Inżynier Glinka »

Koszt kompletu nowych przewodów gumowych z oplotem bawełnianym, oddzielającym obie warstwy gumy, produkcja fagumit, dawny stomil, wynosi około 56 zł...
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Lepiej założyć starą nawet łataną klejem i plastrami.......
Tu się z kolegą nie zgodzę. Jak ma się wątpliwości co do przewodów gumowych to trzeba je od razu wymienić na nowe. Ja Wymieniłem u siebie wszystkie oprócz fajki od wody bo wyglądała jeszcze znośnie. I musiałem ją w drodze łatać. Większość przewodów gumowych w syrenie pasuje od Żuka. Można poszukać czegoś z samochodów zachodnich albo kupować na metry.
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Na Allegro cały czas sprzedają wszystkie gumy do Syren S15 i S31. Niestety jakość wykonania (trwałość) tych obecnie produkowanych jest mizerna.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

ja mam zalozony przewod od zuka kupowalo sie to chyba na metry albo w jakiejs wielkiej ilosci ze starczylo na wszystkie gumy i jeszcze zostalo- jezdza juz 3 lata i zadna nie cieknie
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

To znaczy, kolega ""Inżynier-Glinka"" nam mówi, że nadal są produkowane komplety do Syreny z gumy płótnowanej ????? A może i ten harmonijkowy też ????( ten od chłodnicy do pompy ). ??? A w jakim sklepie to to jest !?!?!?!?!?! :/
Awatar użytkownika
Inżynier Glinka
Posty: 24
Rejestracja: 2006-07-25, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

fagumit dawny stomil

Post autor: Inżynier Glinka »

Otóż kilka lat temu kupowałem w sklepie w Łodzi do swojej 105L na metry. Dla ciekawości zajrzę pod maskę dziś i zrobię fotki. Zobaczymy, jak czas je potraktował... To właściwie są przewody hydrauliczne, obliczane na kilka atmosfer. Oprócz przeplotu bawełnianego, maja jeszcze drut stalowy - rodzaj takiej wzmacniającej sprężyny w poprzek przekroju. Ale to ta o największej średnicy. te cienkie, co idą od termostatu mają tylko oplot z bawełny.Pzdr.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

glinka ma racje!!!! w Poznaniu ul koscielna jest sklep GUMA, ,mam nowa fajke i harmonijke do syreny z oplotem z plotna, jest super wykonana i mocna, moge dac foty !!!!, firma fagumit robi takie weze wiec nie ma zadnych problemow z gumami do syreny !!!!
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

ty tu nie wykrzykuj tylko daj jakis telefon i namiar na te firme
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

prosze bardzo ale nie wiem czy oni sie w wysylke beda bawic

Firma GUMA
60-539Poznan Koscielna 50
tel-061-8-477-659
tel-0-505-40-22-11
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jack pisze:prosze bardzo ale nie wiem czy oni sie w wysylke beda bawic

Firma GUMA
60-539Poznan Koscielna 50
tel-061-8-477-659
tel-0-505-40-22-11
A dostane u nich też inne gumy do Syreny? Mam w sumie dość blisko, więc bym się mógł przejechać.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

inne to raczej srednio , sa jeszcze oslony przegobow, gumki na cylinderki tyl przod i to wszystko raczej , reszte mozna jakos dopaowac np dywaniki gumowe
Awatar użytkownika
Inżynier Glinka
Posty: 24
Rejestracja: 2006-07-25, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

fagumit dawny stomil

Post autor: Inżynier Glinka »

Ja z Łodzi mogę wysyłać charytatywnie. Mam sklep blisko od miejsca pracy. Wysyłka czegokolwiek to koszt od 6,50 do 16 zł.
Jako zatwardziały i niemiłosierny handlarz i krwiopijca, mogę wysłać ksero fajnej książki.


PZDR.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Znajdujący się w stanie nietrzeźwym Józef Bakaj ukradł w Żurawinie samochód Syrena. Świadek kradzieży, Zygmunt Garcarek, zawiadomił milicję. Za obywatelską postawę ob. Garcarek otrzymał podziękowanie prokuratury wojewódzkiej i nagrodę rzeczową.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jack pisze:Firma GUMA
60-539Poznan Koscielna 50
tel-061-8-477-659
tel-0-505-40-22-11

orietujecie się w cenach gum w tym sklepie?
ODPOWIEDZ