Syrena 105 ruina do remontu

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Kozichwost - nie jest to regułą, że pompa hamulcowa po regeneracji cieknie. Jak zwykle moja pompa hamulcowa jest wyjątkiem od reguły. Po regeneracji nie cieknie i działa prawidłowo.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

[ Dodano: 2019-12-26, 19:53 ]
Kozichwost pisze:Miałem nic nie pisać, bo twierdziłem - kolejny słomiany zapał do remontu, ale jednak się pomyliłem. Całe szczęście.
- pompy hamulcowej nie regeneruj - założysz wszystko nowe zgodnie ze sztuką a i tak będzie nieszczelna. Kup nową

- skarpeta z 79 roku miała biegi w podłodze. Na początku twojego tematu ktoś ci pisał że ma nową ramę - może warto zapytać?
Wiesz co pierwszy raz nie wiem co mi oczy zasloniło jak kupowałem ten złom i jak sie zorientowałem co zrobiłem to jakos nie mogłem tego przegryść długo obok niej chodziłem.... Na szczescie to już za mna i teraz jest tak jak z innymi pojazdami budze sie rano i mysle o syrenie, w ciagu dnia wertuje wszystkie aukcje... Kłade sie spac i myślę o syrenie, moja żona juz nie chce w domu słyszeć kluczowego słowa "Syrena" bo dostaje drgawek :P.
Co do pompy to już druga obudowa pierwsza miała w środku wżery, druga w środku bardzo ładna wiec wybrałem najladniejsze tłoczyska i założyłem wszystkie nowe gumy, zobaczymy jak bedzie ciekła to ją wywale.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Fiacior75 pisze: żona juz nie chce w domu słyszeć kluczowego słowa "Syrena" .
https://www.youtube.com/watch?v=56MZRQ6XXqA
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Temat ramy opanowany cała sobota w drodze 600km tam i spowrotem po ramę z dokumentacja do rejestracji :) za 250zł :faja . Stan techniczny oceniam na 7 w skali 1-10, obcięte wąsy do mocowania przednich blotników. Jak ją wypiaskuje i pomaluje to bedzie 10;) Po nowym roku zawioze ja do piaskowania razem z wachaczami ośką i kilkoma innnymi pierdołami,potem podklad i malowanie. Czym pomalować ramę? Barankiem, rozgrzać konserwacje i malować pędzlem, czy normalnie lakierem akrykowym??? Tak wiem najpierw podkład epoksydowy, ale co dalej??? Co bedzie lepsze?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja swoją po podkładzie epoksydowym prysnąłem barankiem (już nie pamiętam jakiej firmy). A następnie całość akrylem.
Jeśli zdecydował byś się na konserwację z pędzla to polecam BLACHOGUM:
https://allegro.pl/oferta/srodek-do-kon ... 7pEALw_wcB
Testowałem go u siebie na samochodzie do jazdy codziennej. Po pomalowaniu pędzlem nadkoli wytrzymało ponad 5 lat i dopiero zaczął gdzieniegdzie prześwitywać kolor samochodu. Dodam, że rocznie wtedy robiłem średnio 15 tyś.km.
Słyszałem też, ale osobiście nie testowałem, że bardzo dobrze robi farba poliuretanowa do malowania ram samochodów ciężarowych.

PS gratulacje zakupu. Ale czy to przypadkiem nie jest rama o modelu L?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Po czym rozpoznajesz że to może być model L?
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ramę maluj proszkowo. Tanio, szybko i bardzo skutecznie
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Dawid, a taki Glachogum trzyma się np na Bitexie, czy blacha musi być sterylna ?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

użyj Kobry polecali to w polskim porsche
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

|Proszek... Tylko nie żałować na dobry zakład lakierujący proszkowo..
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Wydaje mi się, że te dwa ucha dospawane na pionowej ściance środkowej belki w kierunku tyłu ramy. Ale ja z modelem 105L mam małe doświadczenie więc mogę się mylić.

Kozichwost - a testowałeś takie rozwiązanie? Bo na tyle na ile miałem styczność z lakierem proszkowym to wydaje mi się, że w przypadku ramy samochodowej będzie miał ochotę pękać. A jeśli tak będzie to moim zdaniem będzie to niepotrzebne wyrzucenie pieniędzy.

Suchy - nie próbowałem ale obstawiam, że na bitexie nie będzie się trzymało. Goła blacha też nie będzie dobrym rozwiązaniem. Ale na podkładzie będzie już dobrze. Ja zastosowałem Blachogum na oryginalną konserwację założoną w nadkolach Mercedesa z 1991r.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Wiecie co, dam ją wypiaskować, pomaluje w podkład epoksydowy i chyba prysne to porządnym barankiem. Ta Syrena jak zrobi 2tyś KM w sezonie to będzie naprawdę dużo ,a w sezonie zimowym napewno będzie spać w garażu tak jak do tej pory mój Fiat 125p. Nie ma opcji żeby wyjechała w śnieg lub deszcz. Wczoraj jak byłem po tą ramę to gościu sprzedał mi takie lusterko stan chromu idealny jak myślicie będzie pasowało do ramki drzwi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 13:48 przez Fiacior75, łącznie zmieniany 1 raz.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

zapytaj syreniarza
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Wiecie co dam ja wypiaskowac pomaluje w podkład epoksydowy i chyba walne to porzadnym barankiem, przecież ta syrena jak zrobi 2tyś KM w sezonie to będzie naprawdę dużo ,a w sezonie zimowym napewno bedzie spać w garażu tak jak do tej pory moj big Fiat. Nie ma opcji żeby wyjechała w śnieg lub deszcz. Wczoraj jak bylem po ta rame to gosciu sprzedal mi takie lusterko stan chromu idealny jak myslicie bedzie pasowalo do ramki drzwi?
Uzupełnij interpunkcję, popraw ortografię i wstaw polskie znaki diakrytyczne by można było Twój tekst przeczytać.
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

radekk pisze:
Wiecie co dam ja wypiaskowac pomaluje w podkład epoksydowy i chyba walne to porzadnym barankiem, przecież ta syrena jak zrobi 2tyś KM w sezonie to będzie naprawdę dużo ,a w sezonie zimowym napewno bedzie spać w garażu tak jak do tej pory moj big Fiat. Nie ma opcji żeby wyjechała w śnieg lub deszcz. Wczoraj jak bylem po ta rame to gosciu sprzedal mi takie lusterko stan chromu idealny jak myslicie bedzie pasowalo do ramki drzwi?
Uzupełnij interpunkcję, popraw ortografię i wstaw polskie znaki diakrytyczne by można było Twój tekst przeczytać.
Ok, już poprawiłem o_O
ODPOWIEDZ