Syrena 2008 - powrót legendy

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
Dino
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-21, 18:09
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Syrena 2008 - powrót legendy

Post autor: Dino »

Hej...jak widać jestem tu nowy i na początek chce powiedzieć ze jestem pod wielkim wrażeniem takiego zapalu do polskich samochodów...super oto chodzi...

Nawiązując do tematu chce się dowiedzieć co jest potrzebne do tego aby wznowić produkcje Syrenek, oczywiście nowych modeli...:

1. no napewno kasa...bez tego ani rusz (pytanie brzmi jak je pozyskać?)
2. fabryka gdzie bylyby produkowane...(dodam że fabryka fso jest jedną z najnowocześniejszych w europie o czym pewnie malo kto wie)
3. projekty - z tym niema problemu...bo w Polsce jest pelno uzdolnionych ludzi pasjonujących sie projektowaniem samochodów...ja jestem jednym z nich ;)
taki szybki szkic odemnie:

Obrazek Obrazek

kilka innych projektów:

Obrazek Obrazek

Kiedy ten okres sie skończy i powstanie wkońcu nowy polski samochód? Brakuje mi tego strasznie...jakie jest wasze zdanie? Pozdrawiam Dino:)
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Szczerze?! Prawdopodonie nigdy, lub za baaardzo długo. W Polsce nie ma ludzi z tak dużą kasą gotowych się pakować w tak kosztowny ineteres. Inwestor zagraniczny? Może... Ale to juznie będzie polskie auto, bo taki inwestor będzie dążył do ograniczenia wydatków na taką fabrykę i jeśli nawet nadwozia będą projektowane w Polsce to cała mechanika będzie pchana z zagranicy. A wszystko przez jeden błąd... Przez sprzedaż FSO koreańczykom straciliśmy taką szansę jakądoskonale wykorzystali Rumuni, Czesi i Hiszpanie.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Witaj
Ładnie rysujesz... ale co to ma z syreną wspólnego?

Co do pytania, to przychylam się do opini Sikora. Zaprzepaściliśmy swoją szanę i nieprędko uda się nadrobić to co straciliśmy, tym bardziej w dobie obecnej unifikacji i globalizacji. Teraz wszystkie popularne auta są takie same...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Panowie ja bym przychylil sie do wizji nowej SYRENY raczej takiej ja na tej stronie
http://syrena10.vipserv.org/syrenaklub3 ... .php?id=51 mnie osobiscie sie bardo podoba jest widac ze nowa ale zabardzoe nie odbiega od standardowego wygladu starej poczciwej syreny. Moim zdaniem tyl jest nic dodac nic ujac a nad przodem bym chyba jescze troche popracowal bo bardzo jest podobny do MINI

POZDRO 4all

PS jesli urazilem twurce tego artykulu to bardzo przepraszam.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Owszem, projekt tej strony mnie też się bardzo podoba, tył przypomina jakiegoś wypasionego hotroda, ale zachowuje swój charakter, długa klapa, bardzo zbliśony kształt lamp, to jest to co z miłą chęcią widziałbym w takiej nowej Syrenie :) do tego gdyby choć pewna seria miała drzwi otwierane pod wiatr, to chyba mogły by naprawdę być hitem :) Co do przodu, to fakt, za bardzo "mini", nie wiem czy nie lepiej byłoby zbliżyć go jak najbardziej do wygladu starych Syrenek lub też próbować nieco "odświerzyć" przód w starym modelu. Ale ogóle to moim zdaniem chyba najbardziej udany projekt nowej Syreny :) szkoda, że nie ma szans na produkcję :(
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Franki pisze:szkoda, że nie ma szans na produkcję
Chyba wszyscy miłośnicy nad tym ubolewają ..... :(

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

nie mozliwe,u nas wszystku upada, fabryki zamykaja.Napewno nie w tej dekadzie.
Jesli juz cos to mozna by było wskrzesic syrene składając je z czesci pozostałych w magazynach (jesli takie jeszcze sa) tak jak to miało miejsce z JEPPEM WILLISEM którego zapasy części z wojska kupiła w latach 60 jakaś firma składała z nich pojazdy i sprzedawała na rynek prywatny odnoszac sukces. Ale to ameryka tam wszystko jest mozliwe a u nas...
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

U nas również wszystko ejst możliwe, tyle że nie w tą pozytywną stronę przeważnie...
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
damianos88
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-21, 11:04
Lokalizacja: Myszków

:(

Post autor: damianos88 »

jest to małop prawdobodobne by w tym wieku, wyszedł nowy polski samochód
Awatar użytkownika
pawel_97
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-02-23, 14:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: pawel_97 »

SUPER.DAWID pisze:http://syrena10.vipserv.o...icles.php?id=51
Jak coś to te projekty są najlepsze :D
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

moim zdaniem nowa syrenka powinna być autem dla ludu.coś na bazie jakiegoś auta popularnego o wymiarach syreny,koła takie jak wczesniej,przedni napęd,silnik jakiś z andrychowa ale samoniosące nadwozie
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Witamy kolejnego fantastę! :D

Temat był wałkowany nieraz, i na różnych forach....


Strasznie się wysiliłeś:

Obrazek

Drugi to Bugatti Veyron. Pierwszy szkic też wygląda znajomo, jeszcze nie wiem z czego zerżnąłeś ale sie dowiem. A wtedy gwarantuję Ci bana za bezczelność.
Ostatnio zmieniony 2006-03-22, 21:37 przez Cinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajkonik
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 499
Rejestracja: 2005-07-05, 17:42
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Post autor: Lajkonik »

Szkoda, że Twoje projekty w zerowym stopniu nawiązują do charakterystycznych cech Syreny.
1975-FSM Syrena 105
1976-Polski Fiat 126p
1979-Polski Fiat 126p
1983-FSO Polonez 1.5 X Coupe
1984-Predom Prespol N-250c
1990-ZSD Nysa M-522
1993-Polski Fiat 126p FL
1997-Fiat 126 elx Maluch
1997-Fiat 126 elx Maluch
1998-Fiat 126 Town
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Szkoda, że Twoje projekty w zerowym stopniu nawiązują do charakterystycznych cech Syreny.

Ale po co się wysilać, łatwiej wyobrazić sobie wyśnione auto z hameryki z logiem Syreny.....

Niech mi ktoś wytłumaczy racjonalnie dwie rzeczy:

- czy celem autorów takich pomysłów jest wyłącznie to, by produkowano ich wyśnione fury u nas pod znaną nazwą
- czy podobają im się prawdziwe Syreny, skoro to co chcieliby widzieć na ulicach zupełnie ich nie przypomina...


Tyle ode mnie.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Pewnie każy by chciał, żeby pojawił się wreszcie jakiś polski samochód, taki który będzie dowodem polskiej myśli technicznej :>
Z chęcią bym kupił taką nową Syrenke :D

To tak jak z tym Clikiem :lol:
Już budowali pierwsze samochodziki, było o tym głośno, teraz to już nawet wszyscy zapomnieli, że takie coś miało być produkowane 8)

Może nawet by był to jakiś sukces, napewno bardzo duża konkurencja dla Smarta.
Clik miał kosztować coś około 15 000zł, a Smart gdzieś ponad 70 000zł :)

FOTKA CLIKA
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
ODPOWIEDZ