Syrena 102 1962/1963

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Syrena 102 1962/1963

Post autor: Kozak90 »

No i kolejna Syrena wpadła w moje ręce. Tym razem 102 z 63r. Dokumenty w komplecie.
Mimo nieciekawego wyglądu z zewnątrz to okazała się zdrowym egzemplarzem. Podłogi w porządku. Fartuchy x 4 łądne i oryginalne. Maska jak i klapa również 102-kowe. Silnik i cały osprzet również oryginalne. Najbardziej cieszy mnie,że nie ma poza tylnym pasem udziwnień 103-kowych i 105-wych. Calutki przód oryginalny i zdrowy. Syrena oczywiście jeździ i pali.

Wnętrze zdrowe i ładne. Braki to wkład atrapy(listwy dwie mam),lampy symetryczne i zderzaki z kłami. W klapie zachowała się lampka i działa.

Oryginalnie była zielono blada. Na zieleń ktoś dowalił błękit z pędzla i na to zieleń groszkową....No cóż...To pewnie jej pomogło.

Oczywiście pełna zgodność numeru ramy,budy,tabliczki i silnika. Auto z przełomu 62/63.
Silnik 62 osprzęt 62 a puszka bezpieczników 63....

Wydaje mi się,że baza rewelacyjna.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Ładny egzemplarz :ok3 co z nią dalej ?
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

bardzo dobra baza do zabawy w odbudowę.......
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4298
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Będzie będzie zabawa , będzie się działo . . .
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Wars223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-08, 22:40
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Wars223 »

:ok3 Super
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Genialne!

Myślałem że Ty już wyczerpałeś limit życiowego farta, ale widać ktoś tu jest w czepku urodzony ;)
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

dawno nie widzialem tak zdrowego egzemplarza wczesnej syreny ... rewelacja :ok3 i widać ze błotniki przednie i pas w oryginale ??
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Hmmm... ale ktoś ją opyndzlowoł. . o_O :>
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Gratulacje :piwo:
Jak zwykle w takich przypadkach prosilibyśmy o krótki zarys historii tego egzemplarza. Podejrzewam, że przynajmniej od lat 80 nie jeździła skoro nie została zarejestrowana na trzyliterówki.
Wielki plus że uniknęła przeróbki na stoczwórkę jak to zwykle miało miejsce.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

tom2212, Na razie trzeba zarejestrować. A żeby to zrobić to koniecznie muszę przygotować ją do przeglądu.
Potem uzupełnie braki i będzie czekała....Fajnie byłoby ją wyremontowac jak niebieską 104. Zresztą zobaczymy. Egzemplarz zdrowy i w miarę blacharsko kompletny. To,że zachowały się progi,łądny przód ,maska i klapa ,to jest zdecydowanie powód do remontu.
Tak samo podszybia. JAk wiadomo podszybia w starszych syrenach zawsze są dziadowskie. Wspawanie 105 czy 104 wygląda niezbyt. Wczesne podszybia mają trochę inny profil. Przerabiane błotniki przód ze 105-kowych też mi nie grożą bo te napewno zostaną. Fartuchy tył gdy trzeba wstawiać 105/104 również psują efekt bo mają inną krzywiznę. Nie pasują pod klapę 102 i pas.... Więc jeżeli chcemy odwalić numer z remontem w stylu łatki w bagażniku....albo bawić się z blachy 105-kowe w 102 to lepiej dać sobie spokój...Blacharka to największy plus 102....

syrena104bili, cały przód oryginalny :ok3

KIEROWCA, Historia prosta, 102 kupiona w 63r wyrejestrowana w 71r. Jeden właściciel od nowości. Auto wstawione do szopy. Uszkodzone z tyłu gdyż przesuwali auto za zderzaki i nadrzucili na ściane. Coś tam im nie mieściła się....Została na dwuliterówce....I koniec historii. :ok3

Teraz muszę dokupić wkład atrapy bo wali po oczach dziura....
abc

Post autor: abc »

Stodwójka bardzo ładna - gratuluję. Jeździła tylko 8 lat! Czy jest z okolic Bychawy (LX)? W tak ładnym stanie praktycznie już prawie nieosiągalna - tym bardziej gratuluję i życzę remontu jak 104 :ok3 (ale tu będzie łatwiej, bo ma lepsze blachy, zachował się nawet nr karoserii) Chętnie się dowiem jak wrażenia z jazdy z S-15 i niesynachronizowaną skrzynią.
Tak samo podszybia. JAk wiadomo podszybia w starszych syrenach zawsze są dziadowskie. Wspawanie 105 czy 104 wygląda niezbyt. Wczesne podszybia mają trochę inny profil.
A to nie porównywałem, ale jakiś większych różnic nie zauważyłem. Ale za to jest różnica w przetłoczeniu rantu (nadkole) błotnika tylnego (100-103 bardziej obłe, 104-105 ostre)
Fartuchy tył gdy trzeba wstawiać 105/104 również psują efekt bo mają inną krzywiznę. Nie pasują pod klapę 102 i pas....
A tu się absolutnie nie zgodzę, krzywizna jest taka sama. Pod klapę i pas też pasują. Nawet sam pisałeś, że masz nieoryginalny tylny pas, to co by było jakby klapa nie pasowała? Klapa jest prawie identyczna jak w 105, różni się tylko tym, że wzmocnienie jest robione z dwóch części (osobno dolny pasek), i jest miejsce na lampkę. Troszkę inny jest też zamek. Ale fakt, fartuchy nie są identyczne, bo mają inne przetłocznia (nie stykają się), i jest to widoczne.
Blacharka to największy plus 102....
Pewnie! Tym bardziej gratuluję :ok3
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Tak jest z Bychawy.

Podszybie przednie gdy wstawi się ze 105 to maska będzie zachodzić na górę. Wygląda to nieestetycznie. Ciężko jest uzyskać dobra płaszczyznę z podszybia 105-kowego. Ono jest inaczej gięte....Wiadomo,że nadrobisz te 3-4mm ze szpachli itd ale to już troszkę nie po mojemu...

Tylne fartuchy są zdecydowanie inne. MAJĄ INNĄ KRZYWIZNĘ! Pas mam 104 ale wstawiony w Tylne błotniki ,fartuchy i klapę 102. Więc to dopasujesz bez problemu....Ale naprawdę ciężko jest dopasowac fartuchy 105 do klapy i pasa 102. Możesz pogadac z Billim...U niego zawsze jakaś stara Syrena stoi. A wyspawał ich więcej niż ktokolwiek.... Więc informacja pewna.

A co do jazdy.....Tym się jeździć nie da.... ale do jazdy to mam WAWE!

Zdjęcia podłogi

Obrazek

Obrazek

A tutaj oryginalny kolor na ścianie grodziowej:

Obrazek
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ślicznie wygląda. I jak na 102 to wygląda na za.... zdrową.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Kozak90 pisze:Zdjęcia podłogi
W większości samochodów nikt nie lubi siedzieć po środku ze względu na przebiegający tunel środkowy ===tylko w Syrenie oczywiście musi być inaczej :) To środkowy pasażer ma wnękę na nogi a przy oknie siedzi się ze zgiętym kolanem :helm
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kolor taki jak Syrena 102 w serialu Kapitan Sowa. Warto wrócić do oryginału, tym bardziej, że to dopiero druga stodwójka w tym kolorze, o której wiem. Ogólnie stan znakomity :ok3
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ