Stotrójka!!! Prawdziwa dwucylindrowa :)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
abc

Stotrójka!!! Prawdziwa dwucylindrowa :)

Post autor: abc »

Kupiłem dziś stotrójkę!!! :) :) :) Od zawsze chciałem mieć Syrenkę dwucylindrową i udało się!
Wieźliśmy ją lawetą 270km (z okolic Wielunia). Syrenka to model 103 i pół - z ogromnym bakiem z tyłu. Stan blach niestety jest zły - ale do ogarnięcia (jest już u blacharza), jest do niej też oryginalny silnik S-150, skrzynia niesynchronizowana, komplet listewek i in. Nie posiada za to podłogi 8) Przez ostatnie 30 lat stała w stodole, przez to, że kiedyś w zimę wpadła do rowu i trochę się wgniotła :( Mieli robić wtedy remont i nie zrobili. Ale być może dzięki temu przetrwała do dziś :ok3 Malowana była chyba z 10 razy (!!!) wszystkie kolory tęczy warstwa z 1mm, oryginalnie była szara z białym dachem. Rocznik jeszcze nieznany, ale najpewniej 1965 - 1966. Ma oryginalną maskę (do wymiany, ale jest na wzór) i oryginalny pas przedni (ale już wąski, ale troszkę inny niż w 104 - jak w ostatnich 103), fartuchy przednie i rzecz jasna gródź, zupełnie inną niż 104.
W planach - remont generalny!!! :o :) Przebieg będę relacjonował. Nie planuję by był szybki, ale na pewno by był dokładny i robiony stopniowo (najpierw blacha).
Ale jest wspaniała!!! :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

No to ja pierwszy - gratuluję białego kruka :)Fotki fotki fotki
abc

Post autor: abc »

Dzięki!!! :) I następne:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2015-05-25, 00:38 przez abc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Brałbym :)
abc

Post autor: abc »

:) Pas przedni jest bardzo ciekawy. Jest węższy zdecydowanie niż pas wczesnych stotrójek, ale szerszy niż pas stopiątkowy. Na pewno jest oryginalny. To jedna z ostatnich 103 :)
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

A czy wydech się może zachował oryginalny?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ładna sztuka. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia z remontu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4297
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Piękna sprawa zanieść taką Syrenkę :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Gratulacje ===ostatni raz widziałem 103 na chodzie chyba w 92/93 roku. Wtedy była to dla mnie po prostu Syrenka z takimi dziwnymi listwami.

Nie jeździła od lat 80 to po prostu cud że się tyle czasu uchowała, nikt nie wpadł na pomysł żeby zrobić z niej cabrioleta czy popeya.
Tyle warstw lakieru na samochodzie mającym w momencie odstawienia około 20 lat dobrze obrazuje że coś takiego jak zabezpieczenie antykorozyjne w przypadku Syreny nie istniało.
Do dzisiaj przetrwały po kilku remontach albo te garażowane. Właściciele trzymający pod blokiem i nie mający odpowiednich warunków do klejenia musieli pożegnać się ze swoimi już w latach 90. Po prostu ich cudowny wóz po około 10-15 latach od momentu zakupu nie miał już podłogi, dołu maski i błotników co przy cenach giełdowych rzędu 200-500 zł czyniło remont nieopłacalnym...

P.S. Były oryginalnie tapicerki z takim układem listew czy to jakaś wydumka poprzedniego właściciela?
Fajnie że tak dobrze schodzą wszystkie warstwy nieoryginalnego lakieru co w sumie świadczy o tym że musiała być słabo odtłuszczona.
Patent z rączką na desce dyskusyjny ponieważ jeśli naprawdę mocno się ktoś złapie to jest ona wykonana ze zwykłej cienkiej blachy karoseryjnej i może się odkształcić.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no 1 klasa :) czekam na numerki
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

No i baza jest całkiem dobra. Dokumentów brak? czy ona nie była na allegro? Błotniki wszystkie metalowe? Czy jakiś laminat się trafił?

Cena to tajemnica?

Gratuluje trafienia bo 103 coraz mniej.... :ok3
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

A rama jak? Skoro wpadła do rowu i podłoga się uszkodziła, to czy rama jest prosta nie pokrzywiona?
Jakieś zdjęcia od spodu? :-)

Ale gratulacje, fajna sryta!
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Podłoga pewnie się nie uszkodziła tylko zardzewiała...Uszkodził się błotnik.

Rocznik pewnie będzie na tabliczce silnika. Albo z tyłu wskżników lub lampki od spodu...

A jak z tabliczką albo numerem ramy? Dokumeny do odzyskania?
abc

Post autor: abc »

Dziękuję bardzo wszystkim za gratulacje i cieszę się, że się podoba :) :D
To teraz po kolei:
michalalex, wydech jest niestety od 105 (taki był też silnik), ale ja zamierzam założyć oryginalny, jak uda się dorobić.
SUPER.DAWID, ja także!!!
KIEROWCA, moim zdaniem taka tapicerka to własna inwencja - tak jak fotele, całe w skaju. Po remoncie zapraszam, będziesz mógł zobaczyć jeszcze raz :)
motonita, jak tylko się do nich dokopię to będą - obecnie są nieczytelne, ale myślę, że się odkryją.
Kozak90, była na OLX-ie ze 3 - 5 minut, zadzwoniłem, że biorę. Jestem jej trzecim właścicielem, cena 3800 złotych - trochę dużo, no ale co zrobić. Błotniki są wszystkie z metalu, i być może nawet nie będą wymieniane, tylko naprawa (mam nadzieję). Została wyrejestrowana 30 lat temu - raczej będzie na żółte. Na silniku brak tabliczki, a ta na fartuchu całkiem przekorodowała i jest nieczytelna. Wskaźniki jak będę mógł to sprawdzę, i jest też pewnie na liczniku. To jest na 100% 1965 późny albo 1966.
pietrekder, Rama wygląda na zdrową. W wyniku wpadnięcia do rowu rama i podłoga nie uszkodziła się, ale wgniotły się błotnik tylny, przedni i dach (lekko). Być może nawet teraz wszystkie te rzeczy wrócą do auta bez ich wymiany. Choć już wtedy (30 lat temu) podłoga była w złym stanie.

Stan blach wygląda tak: podłoga cała do wymiany (mało co zostało z niej), także ta bagażnika do wymiany, pas tylny też, cztery nadkola (przód i tył), klapa bagażnika, progi i podciągi, do naprawy słupki przednie i tylne, do wymiany (naprawy przez wymianę poszycia) maska. Do naprawy też drzwi. Mam nadzieję, że uda się ponaprawiać błotniki, fartuchy przednie (są oryginalne) i drzwi. Deska i podszybia i pas przedni ok, dach też - do lekkiego prostowania. Gródź raczej w porządku. Ogólnie ogrom roboty.

To teraz kilka fotek części, w tym silnika (niestety bez numeru - wymieniony blok) i skrzyni biegów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2015-05-25, 21:17 przez abc, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

marzenia sie spełniaja?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ