40 lat minęło, jak jeden dzień - Wszystkiego Najlepszego!!!

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
abc

40 lat minęło, jak jeden dzień - Wszystkiego Najlepszego!!!

Post autor: abc »

40 lat minęło, jak jeden dzień - Z dniem urodzin Wszystkiego Najlepszego Syrenko!

Pierwsza rejestracja Syrenki to 17.09.73. Syrenka jest u mnie od sierpnia 2011 roku, wcześniej jeździła po województwie konińskim (KNF 3642). Od tego czasu faktycznie Syrenka jest w remoncie, kilka razy miałem jej już dość i chciałem ją sprzedać. Ostatecznie jednak została przez cały czas u mnie (i dobrze :) ). Za pewne sporo osób kojarzy tę Syrenkę z nikiem Bonifacy105 - to ja. Dziś Syrenka ma swoje 40 lat. Przez ten czas kilka razy zmieniała właścicieli, a nawet karoserię ;) Remont trwa i w tym roku planowane jest zakończenie - koła (już zrobione), drążki tylne, skrzynia biegów i dokończyć hamulce z przodu.

Mnogaja lieta! :)

[ Dodano: 2013-09-17, 17:45 ]
W tym roku koła (wybrane 5 z kilkunastu), przeszły piaskowanie, malowanie proszkowe, poprawienie zaczepów kołpaków, dostały nowe dętki i nowe oponki diagonalne 5.90-15, mają też nowe nakrętki i kołpaki.

W ubiegłych latach remont objął resory (przedni i tylny), tylne hamulce i pompę hamulcową, a także przewody hamulcowe, silnik, gaźnik, pompkę paliwa, sworznie zwrotnicze, układ kierowniczy i wydechowy i wiele wiele innych. Wreszcie na jesień 2012 Syrenka przejechała swoje pierwsze 400km (i wysiadła skrzynia :oops: ). Zezłościłem się i chciałem sprzedać (na szczęście się nie udało :P ).
I tak w to lato zaczęła się ostatnia część remontu, do renowacji poszły koła. Reszta prac, które wcześniej opisałem mają być zrobione w Chojnicach, póki co Syrenka czeka na przewóz i stamtąd wróci już (miejmy nadzieję) na kołach :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

abc, a to Ty Bonifacy :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

fajne oponki, a dlaczego zalożyłeś czekolady?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
abc

Post autor: abc »

Bo mi się podobają :D
A oponki to 5.90-15 firmy Heidenau, nowe diagonalne.
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

a jak tam się ma kaszlak, pamiętam, że kupiłeś białego
abc

Post autor: abc »

Maluch poszedł do Ivonki (a właściwie jej męża) i już jeździ.
A u mnie pojawiła się za niego WFMka z 1961
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
michtal18
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 70
Rejestracja: 2011-10-02, 12:11
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: michtal18 »

jeszcze opony w srebrzance :ok3
abc

Post autor: abc »

No to wczoraj Syrenka pojechała do mechanika w Chojnicach. W programie: remont skrzyni biegów (nowe części), zamiana drążków tylnych, wymiana wszystkich przewodów hamulcowych i remont przednich hamulców, konserwacja spodu, uszczelnić silnik, podłączyć radio,przegląd i inne. Do odbioru za około miesiąc.
A co do motocykla, no to cóż, idealny nie jest, ale według mnie warty swoich pieniędzy. Zresztą dokładniej zobaczę w poniedziałek. Najważniejsze, że jest po remoncie silnika i po piaskowaniu - lakierowaniu. Kompletny jest, brakuje tylko kilku niewielkich rzeczy.
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Potwierdzam że jest w Chojnicach :) Byłem się przejechać zobaczyć czy stoi. Będę miał na nią oko i czasem podjadę zobaczyć jak prace postępują. A po remoncie koniecznie spot :ok3
abc

Post autor: abc »

No to WFM-ka już troszkę objeżdżona, ładnie jeździ, wszystkie biegi wchodzą (cylinder świeżo po 2. szlifie, a skrzynia biegów po remoncie). Ogólnie okazał się bardzo dobry zakup. :) Do zrobienia jeszcze kilka rzeczy mam (hamulce, elektryka, nóżki i osłona akumulatora, koła, tabliczka), ale najważniejsze, że generalny remont ma już za sobą. Jej rocznik to 1962. A Syrenka ma w tej chwili nową skrzynię (tj. zrobioną prawie w całości z nowych części i już jeździ, w przyszłym tygodniu przegląd :) )

[ Dodano: 2013-10-06, 19:47 ]
UWAGA! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach :shock: Tak wyglądała rok temu, przed remontem. Wcześniej (przed remontem w okolicach Kalisza) jeździła po Opolszczyźnie (tablice HS - Strzelce Opolskie).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Felgi sprejowane razem z oponą? :F Eeee felgi będziesz chromował? Czy tylko sprey?
Ostatnio zmieniony 2013-10-06, 21:14 przez Kozak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eLkowicz
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 215
Rejestracja: 2013-06-26, 21:16
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: eLkowicz »

Dawno nie widziałem tak biednego "remontu"... Chyba się za bardzo napaliłeś.
abc

Post autor: abc »

Napisałem, że koła są jeszcze do zrobienia, i że zostały pomalowane razem z oponą o tym wiem i napisałem już wcześniej. Raczej nie będą chromowane, gdyż W ORYGINALE NIE BYŁY mimo, że niektórzy bardzo by chcieli, by były. Zostaną raczej tak jak oryginał pomalowane, może z pistoletu, a może proszkowo i zaplecione nowe szprychy. Opony raczej do wymiany. Natomiast myślę, że cudzysłów dla prac jakie tu zrobiono jest raczej ubliżaniem, bo blacharka była cała piaskowana, podkład, malowana, a silnik jest zrobiony na prawdę świetnie. Chromy to jest rzecz, którą poprawić - zrobić można zawsze. I za pewne kiedyś je zrobię, a póki co są ważniejsze rzeczy do zrobienia. A mechanikiem nie jestem i silnika nie potrafię zrobić i nie będę potrafił (tzn. nie zamierzam się dowiadywać jak, gdyż nie zamierzam się tym w przyszłości zajmować), a on jest tu zrobiony na prawdę świetnie na oryginalnych częściach, a nie podróbkach współczesnych i chodzi bardzo dobrze (opinia postronnej osoby, która jest mechanikiem, i na prawdę się zna). A cena tej WFM-ki to było 1500zł, także za tyle na pewno do takiego stanu bym jej nie doprowadził, nie ma o czym mówić.

Jestem zdania, że mierząc jakość remontu ilością chromów możemy dojść do absurdu... Tak na prawdę ważny jest stan techniczny pojazdu. Jak dla mnie, to najważniejsze, że jeździ i to bardzo dobrze jeździ. Kosmetykę można zrobić zawsze.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

I o to chodzi :ok3 Nie ma to jak porządna dwuramówka.
Motór przynajmniej w porównaniu ze stanem "sprzed remontu" naprawdę robi bardzo pozytywne wrażenie ====a co najważniejsze normalnie śmiga i podoba się WŁAŚCICIELOWI. Nie każdy "remont" musi być restauracją za 20 kafli w celu stworzenia ociekającego chromem egzemplarza wystawowego. Najbardziej liczy się przywrócenie pojazdowi pełnej sprawności czyli tzw. "naprawa główna".
To ma jeździć, wyglądać zresztą też ale nie przeginajmy w drugą stronę żeby jarać się każdą łoryginalną "szpilkom amortyzatora zabytek PRL" od handlarza z Allegro.

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

:ok3
ten obraek wszystko wyjaśnia [znaczenie mojego pisania ]
a dla pozostałych co krytyczne mają uwagi przed napisaniem posta niech sobie WALNĄ :piwo:
kombi
ODPOWIEDZ