Po 6 latach znowu mój!

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Po 6 latach znowu mój!

Post autor: Karol »

Odzyskałem swój pierwszy samochód. To model 650 S z '77. Jego historia, o której coś mogę powiedzieć, zaczyna się w 1996 r. Wtedy do mojego wujka przyjechał nim jego znajomy, który urwał mocowanie tylnego wahacza. Powiedział, że zabierze malucha w poniedziałek... tyle, że nie sprecyzował, w który poniedziałek i tak samochód stał pod chmurką przez 4 lata. Z tego co pamiętam już wtedy malucha prezentował nędzny stan techniczny... W 2000 r., kończąc pierwszą klasę ogólniaka zacząłem coś tam przy nim grzebać. Po prostu zainteresowała mnie opowieść kolegi z klasy, który znalazł u babci w stodole moskwicza, którego zastartował i przejechał 6 kilometrów. Uruchomiłem silnik, naprawiłem chamulce (działął tylko przedni obwód), sąsiad pospawał zawieszenie i tak po polnych drogach przejechałem jakieś 500 km. Po 2 latach zrobiłem prawo jazdy i wraz z ojcem przeprowadziliśmy prowizoryczny remont blacharski (kupiliśmy jakieś reperaturki, progi i takie tam i wszystko połapaliśmy na nity), a następnie polakierowaliśmy lakierem renowacyjnym. Tak przygotowanym fiacikiem przejechałem jakieś 6 000 km przez 1,5 roku. Od tego malucha zaczęła mi się przygoda z zabytkową motoryzacją, byłem nim na zlotach syren i warszaw w 2003 i 2004 r. To były wspaniałe czasy, szkoda, że już nie wrócą :( Maluch był jednak maluchem ze wszystkimi swoimi wadami i coraz bardziej chciałem go zamienić na coś większego. I tak we wrześniu 2004 r. zamieniłem go na PF 125p. Wyglądało to tak, że ja oddałem malucha i dostałem dużego fiata.
Okazało się, żę nowy właściciel malucha w ogóle nim nie jeździł a po awarii przewodu paliwowego poprostu go zostawił pod chmurką i tak stał on 6 lat... i dziś go odzyskałem :)
Wygląda jak wygląda. Remont z ekonomicznego i racjonalnego punktu widzenia nie ma sensu... ale jest do czego spawać więc go naprawię... nie wiem, ile to czasu potrwa, ale mając doświadczenia przy pracy przy syrenie wierzę, że się uda. I wydaje mi się, że będzie z nim mniej pracy niż syreną. Poniżej kilka fotek.

[ Dodano: 2010-06-07, 22:59 ]
i jeszcze takie

[ Dodano: 2010-06-07, 23:02 ]
i jeszcze jedno
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

NO FAJNY TEN maluszek.Tyle że troche pracy bedzie ale warto i fajne lusterko tyle ze od malca raczej nie.
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

i jeszcze kilka fotek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ładny malczak :ok3 też mi sie marzy jednak pewne opory nie pozwalają mi przygarnąc wiecej
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
sla751
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-02-12, 17:28
Lokalizacja: wegierce

Post autor: sla751 »

male jes piekne
slawek
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Na drugim zdjęciu widać że świeżo malowany bo lakier ścieka :devil3

Karol, Mam jeszcze całą przednią podłogę z belką oczywiście nową troszkę ma rudą na sobie ale do oczyszczenia jak Ci się przyda to mogę Ci sprezentować na zlocie w Wołominie jak oczywiście się zjawie :D
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

no fajny , i poszukiwany już rocznik. ja mam 79 rok i też 650. twój pewno ma silnik jeszcze włoski. fajna maszyna, czadowe lusterko. zrób go , daj mu drugie życie. roboty będzie sporo ale co cieszy jeszcze u maluchów to ceny części na niskim poziomie. daj co jakiś czas zdjęcia z remontu jeśli go bedziesz robił.pozdro
105B
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Cieszę się, że fiacik się podoba. Pomysł z przygarnięciem malucha powstał dość spontanicznie. Dowiedziałem się, że jego dotychczasowemu właścicielowi wypowiedziano umowę najmu posesji, na której stał samochodzik, a z uwagi na to, że pochodzi on z bloków, nie miał gdzie zabrać samochodu. Poza tym auto nie jest obecnie na chodzie i z ekonomicznego punktu widzenia jego remont jest bez sensu. Były więc 2 drogi – albo ja, albo huta… szkoda mi się go zrobiło, dlatego też zdecydowałem się go zabrać. Co prawda, nie wiem po co mi 4 samochody, ale coś wymyślę.
Przez kilka lat, gdy go posiadałem, przeprowadziłem w nim, na ile mi licealne środki finansowe pozwalały, pewne remonty. Pamiętam, że wymieniłem przednie łożyska, regenerowałem zwrotnice, wymieniłem pierścienie tłokowe, zrobiłem prawie cały układ hamulcowy. Mam sporo literatury do tego modelu, w tym rewelacyjne „126 napraw Polskiego Fiata 126p”. Wszystkie remonty, poza wyminą opon, wykonywałem samodzielnie i dawało mi to sporo satysfakcji, dlatego fajnie będzie powspominać stare czasy. Po tych kilku latach mam już większe doświadczenie, po remoncie 2 syren i PF 125p, a przede wszystkim dostęp do znacznie lepszych narzędzi i technologii. PF126p ma bardzo prostą, a zarazem dość przemyślaną konstrukcję, poza tym jest mały i lekki, więc nie powinno być problemów z jego remontem. Od kilku lat obserwuje, że maluchów jest coraz mniej. Pojawiają się już tylko eleganty, bardzo mało jest już FLek. Modeli sprzed ’84 prawie nie ma. Myślę, że za około 5-10 lat PF126p będzie cieszył się podobnym uznaniem jak obecnie syrena, zaś modle z lat 70-tych, zwłaszcza z początków produkcji, osiągną podobny status, jak obecnie syreny 101-104. W najbliższym czasie muszę… znaleźć jakiś garaż na syrenę, gdyż remont malucha będę przeprowadzał w garażu, gdzie obecnie ona stoi. Następnie wywalę z malucha wnętrze, wyjmę silnik ze skrzynią biegów i zawieszenie i zacznę blacharkę. Dlatego też zaczynam poszukiwanie części blacharskich. Marcin459, Twoja podłoga bardzo mi się przyda i to chyba wcześniej niż we wrześniu. Skontaktuję się z Tobą i, jeżeli będzie to możliwe przyjadę do Ciebie w najbliższym czasie po tą podłogę.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Moja pierwsza fura to był też malec dokładnie z 77 roku beżowa 650-tka.
Był w rewelacyjnym stanie , lepszym od znacznie młodszych i byłem z niego bardziej dumny niż z jakiegokolwiek auta. Po kilku latach dziewczyny już nie chciały być nim podwożone więc ustąpił miejsca czemuś zachodniemu, dzisiaj też bym go z chęcią odzyskał zwłaszcza że miał zieloną tapicerkę.
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

W zamojskim salonie deaewoo widziałem kiedyś cały nowy bok do malucha, stał o ile sie nie mylę (a moge, bo to było rok temu) coś ok 5 stów
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

fajna historia. Dobrze, że go przygarnąłeś :) Pozdrawiam.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Bardzo fajna historia :ok3
Ja też bym chciał trafic na moje pierwsze autko :helm
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Grzesław
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 225
Rejestracja: 2010-05-17, 18:15
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Grzesław »

Znalazłem w internecie coś takiego
http://www.brzozuch.internetdsl.pl/jaco ... arola.html
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Wiedziałem, że gdzies go widziałem!
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Słuchaj Karolu zapowiada mi się, że będę jechać do lublina w jakimś czasie, praktycznie w przeciągu dwóch tygodni także podrzucę Ci ten przód. Oczywiście nie myśl że to jest cała podłoga :D To jest przednia belka z kawałkiem podłogi. Kupiłem kiedyś do swojego (jak jeszcze miałem) ale jakoś nie było czasu na wymianę.
ODPOWIEDZ