Pojazd nie wyrejestrowany i nie opłacany od 94r, jak ro prze

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
macio
-#Junior
-#Junior
Posty: 192
Rejestracja: 2006-12-18, 00:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: macio »

od lutego na stronie http://www.ufg.pl/en/web/guest/sprawdze ... cy-wypadku można zadać pytanie czy dany pojazd miał polisę oc w danym dniu, więc fundusz prowadzi prace nad ściągnięciem informacji od towarzystw o polisach oc. jeśli pojazd nie miał oc od 10 lat czyli bez historii w tej bazie danych a teraz opłacisz oc to nasuwają się pytania.
1/ czy urząd ma narzędzia /lub czy w najbliższych latach je stworzy/ do namierzenia braku oc tego pojazdu w innych towarzystwach.
2/ czy zanim stworzy narzedzia sprawa oc wstecznego się nie przedawni
3/ czy zamiast tworzyć czasochłonne narzędzia nie zacznie po prostu wysyłać np od 2013 roku pisma do wszystkich poprzednich właścicieli do okazania dowodu opłaty oc.
4/ podobną metodę przeżyłem z urzędem skarbowym 15 lat temu gdy po 3 latach poprosili mnie o dowody wpłat podatków bo w systemie ich nie mieli! mieli wtedy podobnie zacofane sytemy informatyczne i procedury jak dzisiaj ufg ale podatek to podatek skoro oni nie mają na koncie to ty musisz udowodnić że wpłaciłeś.
5/ możemy łudzić się że nie zaatakują wstecz za brakujące oc/ i nie chodzi tu o opłatę oc wstecz ale o naliczenie za każdy rok kar za brak oc a to istotna różnica/ ale podobnie było w latach 90tych z podatkiem drogowym, po latach niepłacenia pąństwo uruchomiło olbrzymią akcję ściągania z wysyłaniem listów, odsetkami, komornikami etc.
6/ ufg szacuje że na naszych drogach jeździ 200tyś aut bez oc, jeśli pomnożymy to przez karę to w każdym roku jest do ściągnięcia paręset milionów zł. doliczając choćby 3 lata wstecz to są miliardy. można by je dopisać do budżetu a wtedy dużo ludzi będzie płakać i płacić.
Awatar użytkownika
RadekNet
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2010-05-20, 12:26
Lokalizacja: Ire / Slask
Kontakt:

Post autor: RadekNet »

macio pisze: doliczając choćby 3 lata wstecz
Zgadzam sie z cala wypowiedzia, ale tutaj nie masz racji na szczescie. Kara z UFG jest za niemanie OC POWYZEJ okreslonego terminu, czyli tyle samo placisz za rok bez OC co za 10 lat.
Radek Wrodarczyk
Volvo 142 69' & Mercedes w201 92' ;)
www.wrodarczyk.ie
macio
-#Junior
-#Junior
Posty: 192
Rejestracja: 2006-12-18, 00:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: macio »

o! o tym nie wiedziałem.
wyguglałem sobie na pewnym forum prawnym przykład, że roczny brak oc jest wyłapywany.

"Mam taki problem.
Otrzymałem od UFG wezwanie do zapłaty karę za brak OC.
Moja sytuacja wygląda następująco.
Samochód został zakupiony 12.2009r. na auto-handel, posiadało OC opłacone w całości.
Następnie samochód stał (nie był używany) do 04.2011, wtedy została zakupiona polisa na miesiąc i samochód został sprzedany.
W miesiącu 11.2011 dostałem pismo od UFG iż w 05.2011 przeprowadził czynności kontrolne."
i gościu musiał udowodnić, że miał oc.
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

A więc proponuję przystopowac dobre rady....nakłaniające do niepłacenia.
krzysosw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2011-06-25, 16:51
Lokalizacja: OSW

Post autor: krzysosw »

Witam,odgrzewam kotleta bo coś się ruszyło w sprawie rometa:D

Tak wiec mam stały kontakt z właścicielem wiec lada dzień lada chwila romet zasili mój ,,złomik'':D:D:D

Tylko panowie pytanie,co to jest za kwit? Czy jest on od wyrejestrowania czy od kasacji pojazdu(?)

Właściciel sam już nie pamięta jak to było z tym rometem,chyba był wyrejestrowany,chyba nie był wyrejestrowany... jeśli on nie wiem to co ja mogę wiedzieć:P

Wszystko rozchodzi się o to, czy czasem nie ma zaległości w OC coby to nie przyszła mi kiedyś kara na ładne parę stówek:p .. a znając nasze polskie realia nie zdziwił bym się :P

Obrazek
Obrazek

Tak wiec mam nadzieje ze ktoś z was widział już taki kwit i wie ocb:]

POZDROO
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

krzysosw pisze:Tylko panowie pytanie,co to jest za kwit? Czy jest on od wyrejestrowania czy od kasacji pojazdu(?)
Mi to wygląda na kwit

Mi to nie wygląda ani na to ani na to. Bardziej wygląda jak wpłata jak za jakieś ubezpieczenie.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

żadne to ani wyrej, ani kascja
jest to kwit jak jego nazwa wskazuje
OPŁATA PODATKU ŚRODKA TRANSPORTU
było coś takiego gminy ,miasta ściągały podatek od tego że masz coś co jest twoją własnością i porusza się po drogach
na obecne czasy tez jest coś takiego ale nie dotyczy pojazdów poniżej 3,5 t
i moto w kazdym wydaniu

ten kwit to juz teraz kolekconerski jest
kombi
ODPOWIEDZ