SYRENA 105 L 1979 r. (moje spełnienie marzeń!)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

SYRENA 105 L 1979 r. (moje spełnienie marzeń!)

Post autor: padre »

Witam.

Dzisiaj miałem okazję spełnić swoje największe marzenie w życiu... Nabyłem Syrenę 105L z 1979 roku. O aucie dowiedziałem się przez przypadek przy kupnie Polskiego Fiata, ale wtedy nie miałem kasy na dwa samochody i dałem na wstrzymanie. Kiedy gotówki troszkę przybyło odnowiłem kontakt i okazało się, że Syrenka jeszcze stoi. No to długo się nie zastanawiałem. Kasa z bankomatu i heja po Królową! Troszkę grzebania w rozruszniku troszkę w gaźniku i odpaliła ale tylko bo wlaniu mieszanki do gaźnika... Pony ma mi pomóc w sobotę z tym problemem więc na pewno będzie w porządku. Holowanie nie obyło się bez przygód. Pękła linka i kolega pojechał po inną, a w między czasie (gdy stałem z Syrenką prawie na środku skrzyżowania) podszedł starszy pan i mówi, że ma części i jego kolega również razem z podłogą, więc pozyskałem kontakt i części będą :) hehe...

Teraz może troszkę o stanie. Blacha nawet ładna, przednie błotniki wymieniane progi pewno też. Plomba na silniku, jak ją odpaliliśmy nawet ładnie chodziło to wszystko. Wnętrze zadbane i nawet nie bardzo zniszczone. Na liczniku 85 tys. km. Można chyba wierzyć bo auto kupione z pierwszej ręki ( w przeszłości chuchane i dmuchane). Rama cała nie przerdzewiała. Podłoga ma kilka wykwitów ale to jakiś powierzchniowych. Jakie plany odnośnie Syrenki ? W tym roku tylko doprowadzenie Jej do stanu używalności tzn: ten gaźnik, umyć, wypolerować, dodać listewki na błotniki i progi. Na koniec tego roku przewiduję generalny remont auta, tak aby było gotowe na sezon 2012 :). Uff... rozpisałem się ale to chyba tyle. Na pytania chętnie odpowiem :)

Fotki robione dzisiaj w trakcie kupna ( tak jak ją wyciągnąłem).



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek




A tutaj przygotowana do jazdy w kierunku nowego domu :)


Obrazek


pozdrawiam !
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

gratuluję nowego nabytku. cieszy że jeszcze można dostać egzemplarz w takim dobrym stanie. miłego pyrkania. pozdro :ok3
105B
dzidzius74
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-03, 23:38
Lokalizacja: kalisz

Post autor: dzidzius74 »

Witam.Jestem z Kalisza i posiadam syrene 105l równiez z 1979r.Od nowosci jezdził nią mój ojciec ,a więc auto jest w rodzinie.Od paru lat stoi w garażu nie uzywana.Chciałbym ja doprowadzic do stanu używalnosci,jestem z Kalisza.Mam pytanie,czy zna pan może kogoś w naszym mieście ,kto zna się na syrence i ewentualnie pomógł by mi w jej odrestaurowaniu?
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

dzidzius74, znam znam :) daj na siebie jakieś namiary to się spotkamy i coś się wykombinujemy :)
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Witam no to nastepna elka na forum i z 79.Ladna maszyna o takiej niektorzy moga pomarzyc w tzch czasach.Dobrze wydana kasa a jak jeszcze zadowolony jestes z zakupu to super.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

no jestem pod wrażeniem :ok3 tylko pozazdrość takiego zakupu , widać że auto bardzo zadbane poprzedni właśćel naprawdę dbał bo wnętrze jest w idealnym stanie , ładne fotele , eleganckie boczki , do pozazdroszczenia czego niemożna powiedzieć o mojej 105l :cry: syrena naprawdę w dobrym stanie tylko tylko polerka , listwy na przód i " będę nie będę będę nie będę nie będę będę będę nie będę będę " - jak to mój kolega mówi :devil3 , widzę ze już prze rejstrowana ???? a co do silnika , to orginalny czy był zmieniany ???? bo jak na dwu suwa 85tys to bardzo dużo bez remontu , jeszcze się z tak dużym przebiegiem nie spotkałem

pozdrawiam i życzę miłych wrażeni z jazdy :piwo:
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

syrena104bili, nic o zmianie silnika nie wiem... chyba, że dziadek zrobił cichą akcję :P hehe... też się zdziwiłem jak zobaczyłem plombe... więc nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Tak tak została przerejestrowana (bo poprzedni właściciel zmarł) ale jedną czarną blachę mam :D ( będzie akurat do zdjęć). Wnętrze zadbane to fakt, właśnie wymontowałem siedzenia i czyszczę i jestem mile zaskoczony :) Jeden boczek troszkę rozdarty przy klamce otwierania drzwi ale coś się zaradzi na to.
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

do czyszczenia foteli i tapicerki najlepszy jest rozpuszczalnik nitro :devil3
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

Aż jestem ciekaw w jakim stanie jest ten silnik jak mój ojciec w latach 70 miał 105 silnik wytrzymał mu 40 tyś 8)
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
Awatar użytkownika
Partyzant Uć
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-09, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Partyzant Uć »

Gratuluję :ok3

[ Dodano: 2011-02-04, 14:47 ]
Może przy takim zacięciu do odrestaurowywania i przywracania do życia S :ok3 yren i Warszaw może znajdą się producenci części jak to ma miejsce przy Junaku i WFM
Syrena jest jak Media Market nie dla Idiotów
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Silnik chodzi bardzo dobrze:) Zresztą praktycznie wszystko działa:) Ja też gratuluje zakupu! Mam żałosnej jakości film z pierwszej jazdy, wrzucę w poniedziałek bo zapomniałem kabelka.
syrena104bili pisze:do czyszczenia foteli i tapicerki najlepszy jest rozpuszczalnik nitro :devil3
Nie chcę być nie miły kolego, ale może nie dawaj takich rad, po których jest więcej szkód niż pożytku... rozpuszczalnik matuje i rozpuszcza skaj, myć trzeba CIFem mleczko... Ktoś mógłby się nieźle wnerwić jakby zepsuł siedzenia, w dodatku tak dobre jak ma Padre.
Ostatnio zmieniony 2011-02-04, 17:38 przez PONY007, łącznie zmieniany 1 raz.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

Dzięki Ponemu auto odpaliło i nawet zrobiłem nią pierwsze metry :) :majk :ok2 :ok2 ukłony w jego stronę :D DZIĘKI STARY !!

syrena104bili, tak wyszło, że byłem mądrzejszy od tego co napisałeś :] heheh... :devil3

M4V4X, nie wykluczam takiej opcji... bo silnik chodzi na prawdę bardzo ładnie i trzyma obroty.

Nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć :)
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Gratulację nabytku :ok3 Syrena ma trochę przejechane ale jest w bardzo dobrym stanie.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

PONY007 pisze:Silnik chodzi bardzo dobrze:) Zresztą praktycznie wszystko działa:) Ja też gratuluje zakupu! Mam żałosnej jakości film z pierwszej jazdy, wrzucę w poniedziałek bo zapomniałem kabelka.
syrena104bili pisze:do czyszczenia foteli i tapicerki najlepszy jest rozpuszczalnik nitro :devil3
Nie chcę być nie miły kolego, ale może nie dawaj takich rad, po których jest więcej szkód niż pożytku... rozpuszczalnik matuje i rozpuszcza skaj, myć trzeba CIFem mleczko... Ktoś mógłby się nieźle wnerwić jakby zepsuł siedzenia, w dodatku tak dobre jak ma Padre.

zgodzę się że matuje , ale czysićłem tez cifem(którego używam do czyszczenia wielu żeczy w syrenach) jednak nie dawał on rady przy mojch fotelach a nitro sobie pordził , a puźniej pojechałem jakimś mleczkiem które dostałem od tapicera który robił mi tapicerkę w 104
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

Ja też nie polecam nitro zniszczyłem kilka miesięcy temu takim sposobem fotel dobrze ze i tak był do wyrzucenia :fire
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
ODPOWIEDZ