[102] silnik syrena - mocny silnik

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
paker007
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-03, 23:55
Lokalizacja: rz

[102] silnik syrena - mocny silnik

Post autor: paker007 »

Witam,

Wiem, że na forum jest masa porad itd na temat co należy zrobić, by silnik syreny 102 był mocny miał dużo koni mechanicznych itd. Zakupiłem również książke Tomka Sałka. Szukam konkretnej osoby, która wyremontowałaby silnik syreny 102 w motopompie strażackiej, tak aby miała jak największą wydajność (więcej km i wyższe obroty silnika). Standadowo motopompy zasysają wodę i pchają w ćwiczeniu jak na zawodach strażackich średnio w 20 sekund. Jest jedna motopompa - która posiada diabelski silnik - link: http://www.youtube.com/watch?v=oUiIkgbMWG4

Prosze się nie śmiać, nie odsyłać do innych tematów(całę forum prześledziłem), mój znajomy zajmuje się motopompą w naszej jednostce ale ta na filmiku bije mocą silnika na głowę naszą.

Zastanawia mnie co oni zrobili w tej pompie, podobno kute tłoki? większe tłoki? od wartburga? na nitro nie ma miejsca bo nie może to być widoczne na zewnątrz - sprzęt ma wyglądać jak seryjny. A jednak ktoś w Polsce dokonał czegoś, co mało kto wie jak dokonać. Wiem że jest dużo "fachowców" i mechaników. Chciałbym posiadać silnik o podobnej mocy do tej na filmie. Ktoś pomoże? jestem z woj podkarpackiego.

Silnik jednorazowo pracowałby do 40 sekund - długość startu. A wiadome jest, im mocniejszy silnik, tym większe obroty, idąc dalej mniejsze obciążenie pompy i szybsze pchanie wody.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1852
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Nieżle sie tam bawicie na tych zawodach :grinser :ok3
A skąd wiesz, że ta jedna ma diabelski silnik :devil3 Może ona jest po prostu normalna i dobrze wyregulowana a tylko ta Twoja jest jakaś poniżej normy?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
paker007
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-03, 23:55
Lokalizacja: rz

Post autor: paker007 »

no niestety nie kolgeo, fabryczne seryjne motopompy zasysaja w 5 sekund - tu masz jakies 2,4s, i maja czas pchania do 25- 28 sekund. Motopompy ktore maja planowane glowice jakies remonty silnika schodza do 20 sekund moze 19 z zassaniem. Tutaj masz przyklad ze jest to wszystko w niecale 15 sekund wiec jednak cos wiecej maja zrobione...
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

nooo nieźle... sikają...

PS. wszystkiego najlepszego z okazji Św. Floriana :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

ktoś tu kiedyś pisał o motopompie z silnikiem s31...regulamin to dopuszcza, czy ma być konkretnie PO-5 czy jak jej tam?
paker007
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-03, 23:55
Lokalizacja: rz

Post autor: paker007 »

Witajcie,

z tego co znalazłem, w PO5 jest silnik - typ 145, gaźnikowy, 2-cylindrowy a jego moc to 20,6 kW. Jest tutaj szpec od silników?

[ Dodano: 2010-05-04, 21:25 ]
ps dziekuje za życzenia :)

[ Dodano: 2010-05-04, 23:54 ]
widocznie nie ma... temat mozna skasowac
pozdrawiam
gonzo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2009-07-19, 22:05
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: gonzo »

rozmawiałem z kumplem z OSP który dawał do remontu motopompę z nastawieniem na lepsze czasy na zawodach. fachowiec może zrobić ją tak że będzie kręciła najlepsze czasy ale kosztem żywotności. wszystko jest do dogadania. człowiek ten jest z okolic Sochaczewa o ile dobrze pamiętam. jeśli jesteś zainteresowany namiarami do niego to postaram się o nie
Syrena 105B '81
Warszawa 201 '61
Radek -Cenio-
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-24, 17:55
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Radek -Cenio- »

Ja pier. Brałem kilka razy udział w takich zawodach (rozdzielaczowy) :) ale jak zobaczyłem ten filmik to szok!! tzn.motopopmpa szok no i chłopaki też. Silnik swoją drogą, ale z tego co wiem to w pompie robi się jeszcze jakieś zmiany. Niestety niewiem co zrobić zeby to aż tak szybko zaciągneło o_O

[ Dodano: 2010-05-05, 20:49 ]
A i jeszcze jedno. Kolego Paker007, powiedz mi jak złożyć ssawną bez kluczy, tylko ze sciemą jak na filmiku zeby ssawna była szczelna i nie ciągneła lewego powietrza, bo znacznie to opóźnia zassanie
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Radek -Cenio- pisze:zeby ssawna była szczelna i nie ciągneła lewego powietrza, bo znacznie to opóźnia zassanie
troche podpiłowywujesz zęby na które się skręca ssawną (oczywiście przed zawodami) aby dobrze załapały no i dopasowujesz odpowiednio uszczelki(czasami trzeba je troche nawet nieco zeszlifować), żeby nie było ciężko połączyć węże/ssawną. Dobrze jest też troche tawotu nałożyć.
paker007
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-03, 23:55
Lokalizacja: rz

Post autor: paker007 »

witajcie, jak widzicie można z motopompą zrobić cuda :) a co do ssawnej? najlepiej kup sobie nowe krótkie klucze do skręcania, podpiłuj delikatnie zęby - oraz w zębach ścianki tak aby się lżej skręcało, uszczelki najlepiej posmaruj olejem przed startem, no i co najważniejsze rozłożenie ssawnej liczy się najbardziej.

ps powracając do tematu, znajdzie się ktoś kto potrafi stworzyć takiego diabła?
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Podstawą jest dobrze spasować silnik z naciskiem na dobrze i docierać go na sucho wtedy silnik będzie miał kopa.
ODPOWIEDZ