zabytek

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
*marecki*
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-06, 10:44
Lokalizacja: Gdynia

zabytek

Post autor: *marecki* »

Mam do kolegów pytanie,już niedługo będę wykańczał moje cacko Syrenkę 105 L :majk ,mam jednak kilka wątpliwości dotyczących wnętrza mojego autka,kiedy bowiem przychodzi do nas rzeczoznawca, facet w sprawie wydania decyzji,czy mój samochód zostanie zabytkim, czy podłoga w aucie musi być tak jak to było w orginale czy mógłbym dla estetyki wyłożyć wszystko wykładziną jak to niektórzy mają,i nie będzie stanowiło problemu aby został on wpisany do rejestru zabytków? :???:
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

mój rzeczoznawca w opini na kazdy podzespół sam. wpisywał ..wartosc orginału 75 procent
wiec 15 procent podejrzewam ze moze być nieorginał
wiec twoje dywaniki i wykładziny mieszczą sie w dodatkach
a na podłogę napewno nie bedzie patrzył jak na jajo
kombi
*marecki*
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-06, 10:44
Lokalizacja: Gdynia

zabytek

Post autor: *marecki* »

a na jakie elementy jest najbardziej kładziony nacisk? :faja
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

A czym Twoja Syrenka będzie różnić się od orginału? Tylko wykładziną? Jak tylko tym to spokojnie możesz założyć. Jeśli chodzi o orginał to głównie o sprawy mechaniczne czy nie masz przerobionego zawieszenia, nadwozia, wstawionego innego prędkościomierza itp itd. Wykładzina nie psuje Ci orginału aż w tak dużym procencie. :ok3
*marecki*
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-06, 10:44
Lokalizacja: Gdynia

zabytek

Post autor: *marecki* »

Wszystko w niej jest po staremu,nawet śrubki kupowałem tak jak orginał,nie wspominając o żmudnym odnawianiu każdej części w tym autku,możesz sprawdzić w mojej osobistej galerii,już prawie rok pracuje tak aby każdy szczegół był orginalny,nawet zaciski na wężach.... :majk
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

No to nie masz czym się martwić :ok3
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

marcin459 pisze:A czym Twoja Syrenka będzie różnić się od orginału? Tylko wykładziną? Jak tylko tym to spokojnie możesz założyć. Jeśli chodzi o orginał to głównie o sprawy mechaniczne czy nie masz przerobionego zawieszenia, nadwozia, wstawionego innego prędkościomierza itp itd. Wykładzina nie psuje Ci orginału aż w tak dużym procencie. :ok3
A jak sięprzedstawia chwestia koloru ???? czy biorom pod uwage inny niż orginalny kolor???
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Prawdę mówiąc nie wiem i nie mam pojęcia. A na jaki kolor planujesz?
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

marcin459 pisze:Prawdę mówiąc nie wiem i nie mam pojęcia. A na jaki kolor planujesz?
mam pomalowaną 104 na niebnieski z białym dachem w akrylu ,jak chcesz to daj emaila to ci zdięcia wyśle
ODPOWIEDZ