Dodatkowa chłodnica w 105 L ???

patenty, przeróbki, ulepszenia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syreniarz105L
Posty: 17
Rejestracja: 2008-09-22, 20:15
Lokalizacja: Łaziska Górne

Dodatkowa chłodnica w 105 L ???

Post autor: syreniarz105L »

:faja Witam kolegów... chciałem spytać czy może ktoś nie montował w swojej Syrence dodatkowej chłodnicy czy wentylatora aby zmniejszyć grzanie się motoru ??? Może ktoś robił coś takiego w swoim woziczku :) Czekam na odpowiedzi... Pozdro4all :>
P@blo
hobbysta_2007
Posty: 23
Rejestracja: 2007-06-02, 21:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: hobbysta_2007 »

Jeżeli 105L jest sprawna , a pompa OK to nie ma po co kombinować z dodatkowym chłodzeniem , moja Łyżwa śmigała latem przy temperaturze ponad 30 stopni i nie gotowała się nigdy :ok3
Awatar użytkownika
syreniarz105L
Posty: 17
Rejestracja: 2008-09-22, 20:15
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: syreniarz105L »

No tak ale czy to nie za mało żeby jechać np: w żółwim tempie wtedy woda sie gotuje !!! Dzieki za rade :) :piwo:
P@blo
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

myślę że jedyne usprawnienia jakie warto zrobić w systemie chłodzenia syreny to zmiana śmigła na elektrowentylator + czujnik który będzie włączał wentylator przy odpowiedniej temperaturze :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wodzu a czo ci da elektrowentylator bo niebardzo rozumie?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Ma dużo lepszą wydajność niż te śmigiełko do mieszania herbaty :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

od kiedy mam wyczyszczoną chłodnice i cudowny płyn chłodniczy jeszcze mi sie nie zagrzała
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Na I Bielskim Rajdzie Syren staliśmy ponad 45 min w korku i nikt się nie zagotował
Jak wszystko jest sprawne to powinna trzymać temp.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
syreniarz105L
Posty: 17
Rejestracja: 2008-09-22, 20:15
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: syreniarz105L »

No to faktycznie 45 minut i nic to dzielnie sie trzymały... pojechałbym kiedys na jakis zlot :)
P@blo
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Pewnie, że jak wszystko jest dobrze to jest dobrze, ale syrenka ma to do siebie, że czasem coś kuleje.
Dlatego, zamiast baniaczka z wodą w bagażniku postanowiłem dokleić do chłodnicy wentylatorek.
Przeróbka niewielka, zwłaszcza jakby czujnik dać gdzieś na wężach, ja wmontowałem na spodzie chłodnicy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

syreniarz105L pisze:pojechałbym kiedys na jakis zlot
zapraszam w przyszłym roku :grinser

a zamontowanie wentylatora to nie problem :ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

nie rozumiem , ja reguly wole usunac problem niz robic jakies dodatki , tego lata jechalem syrena z przyczepa na trasie a2, V okolo 80km/h, dosyc duza bo robiona pod fiata 125p, miale kupe rzeczy min 2 wski, deski, spawarke, kable, i prety zbrojeniowe a upal byl 30 st, mialem temp 90 st i ok,

proponuje dac chlodnice tam gdzie robia naprawy to ja ladnie odkamienia, silnik najlepiej octem tylko nie jedna butelka ale tak 6 i pojezdzic z 2 dni potem spuscic i przedmuchac woda z weza tym otworem w glowicy po fajce
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

kolego, pewnie jak składałeś, to węże pomyliłeś. Sprawdź z książką i przyznaj racje.
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

kiedyś do warszawy dopasowałem wiatrak który miał o jedno śmigło więcej i samochód już się nie grzał, a wiec pomogło :ok3 :ok3 :ok3
Awatar użytkownika
Wartburg353
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-24, 00:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Wartburg353 »

jezdze warbem 353 na codzien tez mialem jaja z gotowaniem i zapodalem wiatrak za chlodnica doraznie pomagalo, koiecznosc instalacji czegos takiego to jednak zdeccydowanie swiadczy o stanie chlodnicy...
sprobowalem odkamienic wymontaowalem zapodalem calgonu i po dluzszej chwili mialem prysznic na wszystke strony..... otoz za szczelnos odpowiadal kamien a wydolnosc takiego ukladu, jest rzeklbym dyskusyjna.
przyznaje sie przed wymiana rok napylalem z drugim wiatrakiem,
jak ktos musi mozna wykorzystac termostat od pralki do automatycznego zalaczania wiatkaka
robiac auto na orginal raczej warto zadbac o stan tecchniczny na tyle aby dalo sie dojechac na zlota na drugi koniec polski bez niespodzianek
ODPOWIEDZ