Brakujący wymiar ramy

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
Betus
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-04, 15:11
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Brakujący wymiar ramy

Post autor: Betus »

Witam !
Jestem w trakcie przygotowania ramy do piaskowania, i mam pogięte mocowania pod lewarek. Prawdopodobnie wykonam nowe, ponieważ stare nie są w dobrym stanie, a poza tym wewnątrz profilu tez przydało by się jakoś go zakonserwować bez rdzy. W załączniku wykorzystany rysunek z zaznaczonymi miejscami między którymi nie znam wymiaru, tylko wiem że muszą być wygięte profile w dół. Będę wdzięczny za podanie wymiaru między górą ramy i górą profilu do lewarka :)
I jeszcze jedna sprawa odnośnie wzmocnienia tego elementu. Gdzieś widziałem (w sumie nawet na rysunku) że profil wzmocniony był z boku blaszkami, a u mnie jest od dołu i góry płaskownik. Jak ten element zrobić żeby było git ??:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Jeśli chodzi o wzmocnienie to ono ewoluowało w zależności od modelu a czasem nawet rocznika. U mnie w 104 z 1966r są przyspawane dwie blaszki o kształcie trójkąta po bokach profilu. Natomiast sam profil nie jest przyspawany do ramy. Trzyma się tylko na tych trójkątach. Grubość profilu to 4mm podobnie wzmocnień. Jeśli chodzi o miejsce połączenia z ramą to jest to środek wysokości profilu ramy. Kąt jest o tyle ważny, że jak zrobisz za płasko to będzie zginąć listwę ozdobną progu. Długości dokładnie nie znam ale jak stoi mi rama w garażu to nie będzie to wysunięte dalej niż przednie wąsy.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Betus
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-04, 15:11
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Post autor: Betus »

Dzięki za odzew ! długości znam jedynie interesuje mnie ile cm jest obniżony profil. Tak jak by położyć poziomicę na ramię i zmierzyć ile cm jest od góry ramy (czyli górna krawędź ramy), a górną krawędzią końca profilu lewarka, tak jak to zaznaczyłem na fotce :)
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Na górze nie mogę zmierzyć bo zarówno na ramie 104 jak i 105 coś leży. Natomiast zmierzyłem sytuację odwrotną. Poziomicę przyłożyłem od spodu ramy i z pomiarów wychodzi, że zarówno na ramie 104 jak i 105 doły końcówek profili do lewarka dotykają płaszczyzny poziomicy. Czyli są równe z dolną płaszczyzną ramy. Kontrolnie zmierzyłem też długość tego wąsa i tu wyszło mi 28,5cm wkładając metr budowlany do środka opierając go na dole profilu.

Jeśli pomogłem to poproszę o kliknięcie na przycisk "POMÓGŁ"
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Betus
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-04, 15:11
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Post autor: Betus »

Super ! Wielkie dzięki ! Te wymiary mi brakowały :)

[ Dodano: 2016-02-03, 17:58 ]
Mam jeszcze problem odnośnie przodu ramy, konkretnie otwory mocujące zderzak.
Jeśli mogę prosić o foto i zwymiarowanie otworów, jak ich rozstawu.
Praktycznie końcówki "rogów" są zżarte i nie mogę dokonać pomiaru :/
ODPOWIEDZ