Syrena 100

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Telefon pewnie był na karte, więc z tego tez nici będą. Ale pewnie dałoby się jakoś do niego dojść :-)
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

witam
tak czytam i czytam i nadziwić sie nie mogę wam forumowiczom którzy dają się tak w konia robic z tymi zadatkami ,zaliczkami itp itd

to że ktoś wyczuwa w was chęc kupienia jego przedmiotu [bo w trakcie rozmowy wyczuł w was najaranie ,podnietę ] juz takiemu sprzedawcy -naciągaczowi daje do myślenia [a jak on ma to we krwi] ooooooooooooo złapałem jelenia ,bajer i już grosze za frree wpadają na KONTO

KUŻWA LUDZIE NIE DAWAJCIE SIĘ NA TAKIE plewy nabierać

żadnych zaliczek na konto przed obejrzeniem danego przedmiotu na wizji

kużwa czy nie lepiej wyłożyć parę groszy na tą wache i pojechać osobiście toto obejrzeć lub ew. prosić forumowiczów z okolic sprzedającego o obejrzenie i zdanie relacji na żywo [w dobie komórek przecie to nie problem]
taka oglądalnosc przedmiotów i wynalazków ładnie się sprawdza na forum MBmercedesa
kombi
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

ciekawe ilu Was dało się nabrać. o_O Według mnie facet nie do wytropienia...Adres lewy,konto lipne z kartą...Wybierze kaskę gdzieś w PL i finał.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

ale jaja. . . o_O :smiech

Coraz lepsze jak widzę :D :smiech :smiech :smiech :smiech :smiech
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ciekawe ile osób naciągnął - jeżeli mu się udało dużo zarobić to pewnie powtórzy swój numer. To jest chyba jedyna okazja, żeby go namierzyć, bo pewnie nie będzie mu się chciało zakładać kolejnego konta. Jest to chyba jedyna możliwość, żeby go powiązać z tym przestępstwem, aczkolwiek jeżeli będzie miał dobrego adwokata to się wykręci. W policję specjalnie nie wierzę, ale jak się im pomoże, samemu ustali czy to ten sam koleś, czy to samo konto, to powinni namierzyć komórkę typa, skąd dzwoni, a raczej gdzie odbiera telefon, najlepiej wieczorem, albo wcześnie rano, bo wtedy jest największe prawdopodobnieństwo, że będzie w domu.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Mogę potwierdzić słowa "kombi" oglądanie samochodu czy innej rzeczy przez kolegę z forum mieszkającego bliżej miejsca sprzedawcy sprawdza się w 95%. Mniejsze prawdopodobieństwo wtopienia jeśli słowa kolegi z forum (znającego się na rzeczy) pokryją się z opisem w ogłoszeniu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Słabo to widzę. OLX umywa ręce, bo oni tylko pośrednicza przy transakcjach zawieranych osobiście z płatnością gotówką przy odbiorze towaru.
Koleś miał z pewnością telefon na kartę i zapewne ten telefon jest już gdzieś w rzece. Jedyna szansa to namierzenie po numerze konta (nie jest to na szczęście westen union czy inny przekaz anonimowy). Tu ktoś zostanie znaleziony, tylko czy słup bez grosza czy sprawca oszustwa?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Różnie dobrze mógłby dać ogłoszenie "Przyjmuje zadatki".
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

100

Post autor: Marlon »

Ja ostatnio na mejla dostałem oferte kupna syreny 100,,, facet mi bajerował, ze niby auto jest we francji i chce je tu przewieźć i sprzedać ,, tylko potrzebuje zaliczke na transport,. ha ha,,, dobry, tylko nie wiedział ze auto ze zdjec ja znam doskonale.. :lol:
Fenomenalne Samochody Osobowe
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

a nr ip komputera nie pomoże w złapaniu gnoja?

Allegro i olx mają w dupie klientów którzy za "ich Pośrednictwem" zostali oszukani
Już to przerabiałem jak mnie skur... na aparacie słuchowym wykiwał....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

No ja po zgłoszeniu tego na olx, dostałem odpowiedź że się temu przyjrzą... A dokładnie to to:

Ja wysłałem to (9.12.2014):
Witam
Chciałem zgłosić najprawdopodobniej oszusta który tutaj sprzedawał samochód marki Syrena 100. Link do archiwum ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/syrena-100-CID5-ID ... 626bdb8fe7 (podany też w formularzu)
Sęk w tym, że te zdjęcia pochodzą z 2010r, tutaj link do artykułu: http://www.automobilia.pl/czy-faktyczni ... e-100.html
Nawet widać że to to samo zdjęcie. Jestem zarejestrowanym i aktywnym użytkownikiem "forum syreniarzy" i kilka osób z tegoż forum dzwoniło do osoby wystawiającej ogłoszenie. Sprzedający oferował "odłożenie auta" za wpłatę zaliczki 1500zł.
Oferta na czas aktualny (tj 9.12.2014 23:00) jest już nieaktualna. Wydaje się to ewidentną próba wyłudzenia pieniędzy.

Proszę o informację, jak zespół olx zajmie się ta sprawą i jakie kroki zostaną podjęte.

Pozdrawiam.
Z poważaniem Piotr Dereszowski.
Odpowiedź (10.12.20014):
Dzień dobry!

Ogłoszenie, które zostało do nas wysłane zostanie sprawdzone przez nasz dział weryfikacji. Wszystkie zgłoszenia możesz również przesyłać za pomocą niebieskiego przycisku zgłoś naruszenie , który jest dostępny w każdej ofercie.

Pozdrawiam
Bożena,
Zespół OLX.pl
No i na tym się skończyło :-]
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

napisała ci pani wal się na ryj tylko urzędowo

Policja i nr ip kompa
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

:piwo: Dokładnie tak to wygląda :smiech
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Coraz więcej takich śmieci się pojawia, którzy w tak przykry sposób próbują się wzbogacić..
Do mnie np. ktoś napisał sms, żebym doładował mu konto bo jedzie do mnie kupić przedmiot (za pośrednictwem OLX) :smiech

I co lepsze, to natknąłem się na innym forum na taki sam przypadek.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Marlon pisze:Ja ostatnio na mejla dostałem oferte kupna syreny 100,,, facet mi bajerował, ze niby auto jest we francji i chce je tu przewieźć i sprzedać ,, tylko potrzebuje zaliczke na transport,. ha ha,,, dobry, tylko nie wiedział ze auto ze zdjec ja znam doskonale.. :lol:
Powinno się takie coś zgłosić na Policji, ale mogą nie przyjąć bo nie doszło do przestępstwa.
Ostatnio na komisariacie był facet na którym ktoś próbował wyłudzić szkodę z jego OC. Podjechał ktoś z tyłu i wyskoczył z tekstem że tamten się na niego stoczył. Co Policja na to - żadnych oględzin zaproponowanych przez zgłaszającego (że nie ma śladów na aucie świadczących o kontakcie z innym pojazdem), żadnej notatki, tylko Pan mógł dmuchnąć w balonik.
--o00o----'(_)'----o00o--
ODPOWIEDZ