Syrena 105 !

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.

Generalny remont ?

Zdecydowanie tak !
8
18%
Raczej tak
3
7%
Absolutnie nie !
34
76%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Robi chłopak jak chce i może, nauczy się jeszcze. Pewnie jak się zacznie lakier łuszczyć w komorze to poprawi tak jak trzeba :ok2
Chociaż...
jak patrzę na zdjęcia to zaczyna to wszystko zżerać ten kwas którym myłeś silnik, oczyść co się da z rdzy, a szczególnie tego białego nalotu (to się jeszcze żre z metalem przecież :npowiem ). Prosty sposób "na szybko" żeby się nie utleniało, wypryskaj cały silnik czymś tłustym (nawet nibysmarem WD-40). Ważne żeby po takim myciu dobrze wypłukać preparat, tu już dość zasechł, więc mechanicznie czystą szczotką drucianą.
Jak odpalisz i zagrzejesz silnik, co ma się wypalić, to się wypali, a resztę elementów zakonserwuje syrena automatycznie sama, wyciekami i rzyganiem z nieszczelnych uszczelnień.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Jak tu był kwas to trzeba zneutralizować, soda i konewka z wodą choćby.
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

to białe coś było już przed psikaniem preparatem. po psikaniu wszystko zostało wytarte szczotką z płynem i myjką ciśnieniową potraktowane :) .

[ Dodano: 2014-06-06, 14:20 ]
mam taki problem, po założeniu części silnik nie mógł załapać. pompa paliwa jest nowa, wymieniłem bo stara nie działała. mimo tego też nie chciała pompować paliwa do gaźnika. wstrzykiwałem też paliwo strzykawką. iskra jest na każdej świecy. postanowiłem wymienić świece na inne. przekręcam kluczyk a tu buch. paliwo niespalone strzeliło i dymek poszedł na cały garaż z rury. bardzo gęsty. co może być przyczyną że silnik nie uruchamia się ?? :c jakieś ewentualne przyczyny. iskrownika nie ruszałem. zdejmowałem tylko pasek.

[ Dodano: 2014-06-08, 13:08 ]
zamieniłem kable od aparatu zapłonowego jak były przed remontem. po kilku próbach "kaszlenia" odpaliła. pompa już chodzi sprawnie. pochodziła z minutę na ssaniu. wyłączyłem ssanie, obroty spadły znacząco i popierdywała sobie bardzo równomiernie i nie gasła. na gaz reaguje w mig, szybko wkręcała się na wyższe obroty i po odpuszczeniu gazu nie gasła tylko znowu miękko silnik pracował. ale po około 5 minutach pracy silnik zaczął co raz wolniej chodzić, obroty zmalały i zgasła. próbowałem odpalić ponownie ale zaskakiwała na moment i gasła. iskra jest na każdym cylindrze. dziwi mnie bardzo rozpylanie paliwa przy odpalaniu z dyszy w gaźniku obok ssania. skierowana ona jest w strone chłodnicy i na nią chlapie. to normalne ? wykręciłem świece i każda była zalana dosyć mocno . możliwe że zrobiłem zbyt bogata mieszankę ? co może być przyczyną zalewania świec i rozpylania wlasnie tego paliwa z dyszy ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wiesz syrena jak kazdy dwosów po nagrzaniu zmniejsza obroty, dla tego na zimnym silniku powinna je miec nieco wyzsze inaczej własnie w ten sposob zalewac bedzie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Ej nieprawda, rosną obroty po nagrzaniu (ssanie oczywiście wyłączone).
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

A to kichanie przez dysze jest normalne ?
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Normalne jeśli zapłon rozklekotany i nie jest wyregulowany, poziom pływaka nieprawidłowy, zaworek pływaka nieszczelny.
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

przyłączę się do pytania kolegi, mam tak samo z moją syreną po zimie, chwilę pochodziła, zgasła i późiej nie da się jej odpalić, jesienią było wszystko ok nic nie było grzebane przy gaźiku ani zapłonie
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

czyściłeś dokładnie świece, sprawdzałeś czy jest iskra na każdej ? czy aparat zapłonowy nie jest zabrudzony ? ja miałem takie przyczyny więc może coś pomoże :) dobra rada którą dostałem to to żeby próbować odpalać na suchych i wyczyszczonych świecach. u mnie pomogło . powodzenia
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ja tak miałem na samym początku, ale po tym jak dokładnie ustawiłem zapłon i gaźnik, a silnik trochę pochodził wszystko się unormowało.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Po pierwsze to wyciągnij aparat, wysusz go i wyczyść bo w środku cały mokry. Kolejna sprawa to ustaw zapłon, wiesz jak? z tego otworu powinno rozpylać paliwo w momencie włączenia ssania, po wyłączeniu nic nie powinno sikać.
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

Tak zaplon ustawiony od nowa prawidlowo. Dziadek dzisiaj mnie powiadomil laskawie ze plywak w gazniku jest uszkodzony ze ma mikroskopina dziureczke. Jest on mosiezny podobno. To prawda ? Czy taka dziureczka moze powodowac zalewanie swiec ?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

minio pisze:Tak zaplon ustawiony od nowa prawidlowo. Dziadek dzisiaj mnie powiadomil laskawie ze plywak w gazniku jest uszkodzony ze ma mikroskopina dziureczke. Jest on mosiezny podobno. To prawda ? Czy taka dziureczka moze powodowac zalewanie swiec ?
są mosiężne i plastiki, może zalewać świece.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

mówiłem ci ze pływak :ok3
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

Kozak90, no i prawdopodobnie się nie myliłeś ! :> jutro rozbiorę gaźnik i zobaczę co tam się dzieje. jakieś inne ważne czynności powinienem wykonać przy okazji jak będę to odkręcał pierwszy raz od tylu lat ??
ODPOWIEDZ