Syrena listwy boczne

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
wlodek88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-08-29, 19:38
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Syrena listwy boczne

Post autor: wlodek88 »

Ostatnio wypatrzyłem syrenę wrak :( Starszy Pan pozwolił mi zawinąć co zechce,zdemontowałbym listwy boczne oraz progowe tylko nie wiem jak się do nich zabrać? by nie uszkodzić. Macie jakąś poradę?
mmistrzadam
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2011-08-25, 00:00
Lokalizacja: Sioło

Post autor: mmistrzadam »

Może to brutalnie zabrzmi ale miałem podobna sytuacje z możliwością tylko BARDZO szybkiego demontażu listew bocznych przy syrence no i zdemontowałem je przy użyciu nożyka który wciskany był pomiędzy karoserię i listwę. nie było problemu z demontażem, uszkodzeń nie zauważyłem, listewek nie pokrzywiłem! Wszystko poszło szybko. Jak później się dowiedziałem syrenka zakończyła życie w hucie no a mi chociaż listewki pozostały!!
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

listwy masz montowane na haczykach, najlepiej od środka błotnika je ścisnąć i wypchnąć, możesz spróbować tak jak pisze kolega ale uważaj, żeby nie pokrzywić, może byc też tak jak my z tomkiem mieliśmy, ze listwy były na śrubkach
wlodek88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-08-29, 19:38
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: wlodek88 »

a dolne ?
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

W oryginale listwy boczne mocowane były na klipsy + jedna śruba z nakrętką M8, więc uważałbym na to wyrywanie. Zdaje to egzamin wtedy gdy śruby już przegniły.

Listwy progowe były mocowane (nakładane) na kawałki blaszki które pełniły rolę haczyków+ wkręty od dołu.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wez tabliczke znamionowa
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

PONY007 pisze:W oryginale listwy boczne mocowane były na klipsy + jedna śruba z nakrętką M8,
M4 :D
Borek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2010-06-18, 19:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Borek »

Pozwolę się zapytać w tym temacie by nie zaśmiecać forum. Moja 105 ma listwy mocowane na metalowe spinki. Z racji wieku trochę podrdzewiały i rozlatują się. Czy miał już ktoś podobne doświadczenia i wie czym można je zastąpić bądź czy są jeszcze dostępne?
Awatar użytkownika
KarolDG
-#Junior
-#Junior
Posty: 165
Rejestracja: 2007-06-01, 16:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KarolDG »

Aktualnie jestem na etapie uzbrajania mojej 105 w listwy. Przerabiam małe wkręty meblowe/stolarskie. Zwężam je boszką, trochę spłaszczam główki..i wsuwają się idealnie w listwę. A od drugiej strony nakręteczka..i wszystko się trzyma.
https://www.facebook.com/zbierto

Zbieramto ..czyli wszelkie zabytkowe graty ;)
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Tych spinek oryginałów już raczej nie dostaniesz. Tylko po ludziach gdy mają stare zapasy. Swojego czasu miał kapti2 takie spinki nowe z epoki. Ale rewelacyjnie sprawdzają się małe śruby zamkowe. Było dużo o tym na forum.

Np tu: http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=15744
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja dorabiałem coś takiego, mianowicie gwint z metra (M4 lub M5 już nie pamiętam) na jednym końcu przyspawana powiększana podkładka i z dwóch stron podszlifowana aby nie kręciła się w listwie 100 razy lepsze od tych drucianych zapinek.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Panowie nic nie trzeba dorabiać. Listwy pięknie się trzymają na śrubach do uchwytów meblowych. Są M4, mają odpowiednio duże łebki, wsuwają się w listwy i jest gites.
ODPOWIEDZ