Syrena 105 !

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ

Generalny remont ?

Zdecydowanie tak !
8
18%
Raczej tak
3
7%
Absolutnie nie !
34
76%
 
Liczba głosów: 45

minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

dzieki. jak cos to dam znac. ale jak uważasz, może dałoby się to zrobić bez demontażu ? jeszcze pare rzeczy z boczków pozdejmować i byłoby ok do czyszczenia i malowania. a reszte środkiem do usuwania smaru polać i myjką przejechać. ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Kozak90 pisze:Nie dotykaj się do silnika jeżeli pali i chodzi. Jak juz uszczelkę pod głowicą wymienisz zaczną się problemy. Najlepiej złożone fabrycznie jak jest.
Jak silnik długo stał, to po rozgrzaniu uszczelka pod głowicą lubi się rozszczelnić. Uszczelkę spokojnie można sobie wymienić, ale wskazane jest lekko zabielić głowicę.
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

zabielić tzn ? :> ..

no własnie dziadek tak samo mówi że " jak masz nowe uszczelki to powymieniaj a nie będzie potem kłopotu a tak to będziesz spokojny przez długi czas ... " też tak uważam bo w końcu ma to swoje ponad 25 lat.. stało w różnych warunkach itd.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Moja stała 26 lat, po tym czasie zapaliła miodzio. Po upływie tygodnia takie cuda się działy że szok, wymieniałem wszystko przerywacze, cewki, kondensatory i lipa a okazało się że uszczelka się rozszczelniła i narobiła tylko kłopotu.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Zapal i zobaczysz. Jak będzie Ok to sie nie dotykaj!!!!
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

forumowicze !! mam do Was pytanie. chciałem zobaczyć czy mam dobry akumulator. stał kilka lat, ale naładowałem go i mam taki problem. podłączyłem aku do syrenki. powiedzcie mi jak to wygląda z kontrolkami w desce obok licznika. bo u mnie gdy włożę kluczyk do stacyjki i włączę elektrykę to zapala się zielona lampka i świeci jedna która wypadła, nie wiem skąd i wisi pod licznikiem. gdy przekręcam kluczyk aby rozrusznik kręcił to lampka zielona przygasa i gaśnie ta co wisi pod licznikiem luzem. czy to jakieś zwarcie czy za słaby akumulator ? dodam, że rozrusznik nie kręci. może to być problem odłączonej pompy wody i kostek od niej ? cewek itd? chciałem tylko sprawdzić czy zadziała rozrusznik na tym aku. wcześniej na aku od mojej vectry sarna odpalała. proszę o szybką odpowiedź
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rafal
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-20, 09:39
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: rafal »

minio, to co zaznaczyłeś pytajnikiem to cięgna od ssania i zaworu nagrzewnicy...
Tu masz opis kontrolek i cięgien http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... ht=#151682
A co do akumulatora to najpierw sprawdź instalację elektryczną po kolei za schematem :eot: a jeśli odpalała na innym akumulatorze to może ten jest już za stary...
Pozdrawiam
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

a możliwe jest, że gdy odłączymy pompę wody i ten cały "komputer" na lewym fartuchu to rozrusznik nie zadziała ?
Awatar użytkownika
KarolDG
-#Junior
-#Junior
Posty: 165
Rejestracja: 2007-06-01, 16:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KarolDG »

Ta co wpadła to zapewne czerwona..prąd z aku. Powinna gasnąć gdy silnik zacznie pracę, a prądnica prawidłowo ładuje. Zielona kontrolka to kierunkowskazy. Jak słusznie zauważył Kolega wyżej, brakuje Ci cięgła ssania.

Co do tych wypiętych kabli..masz tam w okolicy przerywacz kierunkowskazów?..powinien wisieć niedaleko tych poodpinanych kabli..mała aluminiowa puszeczka. Możliwe że został wyjęty..stąd luźno wiszące ustrojstwa.

Pozdrawiam :)
https://www.facebook.com/zbierto

Zbieramto ..czyli wszelkie zabytkowe graty ;)
Awatar użytkownika
rafal
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-20, 09:39
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: rafal »

minio pisze:a możliwe jest, że gdy odłączymy pompę wody i ten cały "komputer" na lewym fartuchu to rozrusznik nie zadziała ?
Masz na myśli regulator napięcia? Jeśli tak to bez niego Syrena powinna odpalić- nie jest od do tego potrzebny...
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

hmmm no to mam poważny problem. myślałem że te kable z regulatora napięcia idą do rozrusznika też :O. KarolDG, cięgno ssania mam, tylko obok właśnie. to pierwsze od lewej, zostało przemienione miejscami. więc musze dalej próbować bo puki co rozrusznika ani drgnie :C
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Nie można tak kombinować...Trzeba poznać schemat, wiedzieć co jest do czego, zrozumieć później sprawdzać. Jak się nie da pojąć tej wiedzy poprosić osobę znającą się na rzeczy.
Książka Glinki wyjaśnia tyle rzeczy....

PS. rozrusznik ma tylko jedno zasilanie i kabel sterujący cewką bedix'a.
Pompa wody jest poruszana paskiem i nie ma elektryki :ok3
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

Mikrusiarz, przepraszam, zmyliło mnie to, że do pompy są przymocowane cewki i kable tam idą do kostki :fire ... no cóż, będę próbował. poprzestawiane to zostało przez dziadka, który bezmyślnie i na szybko ją składał a w efekcie wyszła klapa.

[ Dodano: 2014-05-11, 19:06 ]
chłodnica odmalowana, tak jak reszte części. na zdjęciu wyszedł kolor jakby biały, ale nie - jest to ciemno szary :)

[ Dodano: 2014-05-11, 19:07 ]
...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mw
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-11-04, 22:11
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mw »

Najlepiej wykręć ten rozrusznik, bo i tak jest do przeglądu, i sprawdź tak jak pisze Glinka, proste jak drut a sprawdzisz dokładnie działanie bendixa i reszty. Jak ci się nie chce wyjmować go sprzedaj syrenę albo daj zarobić elektrykowi bo pytasz o tak oczywiste rzeczy, że wstyd. Opis lampek i cięgien jest w instrukcji którą można kupić za 5 zł
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

kolego mw, to jest tak pokopane, że proszę o wyrozumiałość. dodając, że mam 20 lat i nie jestem elektrykiem i znawcą takich rzeczy. jedyne co grzebałem w elektryce to skuter i sprzęt audio. a pytam bo nie chce niczego zepsuć. :) oczywiście, że doszedłbym do tego sam, ale wolę spytać, przede wszystkim tez do tego służy to forum, aby sobie pomagać, nie każdy jest orłem w tej dziedzinie kto zobaczył na oczy 1 raz sarnę.
ODPOWIEDZ