Chce kupic Syrene bez OC i nie chce placic OC

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Mirecky
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-03-15, 23:13
Lokalizacja: podlaskie

Chce kupic Syrene bez OC i nie chce placic OC

Post autor: Mirecky »

Witam wszystkich. Zastanawiam sie nad kupnem syrenki o ktorej wczesniej wspominalem na forum..Nikt jej nie chce a juz decyzja zapadla ze wlascicle kupuje nowe auto i Bostonka moze pojechac z suchego garazu prosto na zlom:( Tak pomyslalem ze moze ja uratuje ale jak narazie nie chce z nia nic robic i chcialbym ja wstawic na kilka lat do garazu bo obecnie mam 105 i 104 w planach..Teraz zastanawiam sie jak to zrobic aby nie miec problemu z funduszem gwarancyjnym.Co bedzie jesli ja kupie oskarbuje i postawie bez dalszych krokow..Wszyscy pisza ze trzeba wykupic oc w dniu zakupu ale ja nie chce jej oplacac i robic zbedne koszta...
pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Mirecky, możesz zrobić opinię rzeczoznawcy na pojazd zabytkowy (historyczny) i nie będziesz musiał wykupywać OC.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Lub kupić na razie bez umowy, jak ją zrobisz sporządzisz umowę itd.
Mirecky
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-03-15, 23:13
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Mirecky »

No tez tak myslalem ze to moze byc jedyne sluszne rozwiazanie...Bo w inny sposob chyba tego sie nie da zrobic...
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

marcin459 pisze:Lub kupić na razie bez umowy, jak ją zrobisz sporządzisz umowę itd.
To też jest jakieś rozwiązanie tylko co zrobić w przypadku jak wyremontuje ten pojazd i będzie chciał bo już zarejestrować a właściciel umrze albo coś mu odwali i powie że jej nie sprzeda.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

zrób umowę bez daty i tyle
Piotrek75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-03, 15:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Post autor: Piotrek75 »

Jak zrobi umowę bez daty to za OC będą scigali porzedniego właściciela.UFG zaczyna teraz ścigać za brak OC. Kara wynosi 2x najniższa krajowa, czyli 3200PLN. Gdyby miała 40 lat,wtedy możesz wykupić polisę okazjonalnie albo wcale i nic Ci nie mogą zrobić.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Re: Chce kupic Syrene bez OC i nie chce placic OC

Post autor: syrena104bili »

Mirecky pisze:Witam wszystkich. Zastanawiam sie nad kupnem syrenki o ktorej wczesniej wspominalem na forum..Nikt jej nie chce a juz decyzja zapadla ze wlascicle kupuje nowe auto i Bostonka moze pojechac z suchego garazu prosto na zlom:( Tak pomyslalem ze moze ja uratuje ale jak narazie nie chce z nia nic robic i chcialbym ja wstawic na kilka lat do garazu bo obecnie mam 105 i 104 w planach..Teraz zastanawiam sie jak to zrobic aby nie miec problemu z funduszem gwarancyjnym.Co bedzie jesli ja kupie oskarbuje i postawie bez dalszych krokow..Wszyscy pisza ze trzeba wykupic oc w dniu zakupu ale ja nie chce jej oplacac i robic zbedne koszta...
pozdrawiam...


jeśli niema oc (niema ciąglości ) i nie wiadomo kiedy ostatnio było opłacone i poprzedni właściel nie płacił od klikunastu lat to po prostu piszesz umowę , podbijasz w skarbówce i nic więcej nie robisz , a później jak będziesz chciał ja zarejestrować to idziesz do ubezpieczalni i mówisz że oc nie było opłacane od kilku nastu lat i nie wiadomo w jakiej firmie było przedtem , i oni wpisują w rejestr , w rubryce "poprzedni ubezpieczyciel " - brak i opłacasz z dniem przyjeścia do ubezpieczalni i nic , ci nie zrobią , bo fundusz gwarancyjny , niema danych o tym , jaka przerwa była w ubezpieczeniu i nie może tego w żaden sposób sprawdzić praktykowałem to już jakiś czas temu w 2 ubezpieczalniach , i do tej pory mi nic nie przyszło z funduszu
Piotrek75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-03, 15:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Post autor: Piotrek75 »

Jeżeli kupiłeś pojazd musisz zapłacić OC.Nieważne czy pojazd jest niesprawny, w remoncie, itp. Wtej chwili UFG zaczyna sprawdzać polisy OC i za ich brak trzeba słono zapłacić. Wejdź na stronę UFG poczytaj , albo zadzwoń i zapytaj.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Na pewno ją ratuj!!!!!!!! Żeby nie kombinować to tak jak ktoś wcześniej pisał zrób opinię rzeczoznawcy. To powinno Cię kosztować nie więcej jak 300 zł, a masz problem z głowy raz na zawsze. Jak chcesz zaoszczędzić to obdzwoń wszystkich rzeczoznawców i się z nimi ostro targuj, jest kryzys i oni też muszą szukać zarobku.
Jak Syrena nie będzie kosztowała więcej niż 1000 zł to nie musisz iść do urzędu skarbowego. Warto napisać w umowie 900 zł i się nie uganiać, zwłaszcza że póki co nikt w przypadku Syreny nie będzie tego kwestionował.
Aha, kara za brak OC nie od razu wynosi 3000 zł, ale dopiero po 14 dniach. Czyli jak masz np. kilka dni poślizgu to będzie to 100, 200, 300 zł. Jest to dokładnie określone, więc jak ją kupisz i np. rzeczoznawca nie dojedzie w umówionym dniu, nie musisz się spinać, że od razu przywalą karę w pełnej wysokości. Ale najlepiej to umów rzeczoznawcę jeszcze u poprzedniego właściciela. On zrobi co ma zrobić i w tym samym czasie spiszecie umowę.
A w ogóle to jak pisze syrena104bili to żeby dostać tą karę za Syrenę to trzeba mieć wyjątkowego pecha. Żeby wyczaić, że jakaś Syrena nie ma OC urzędasy muszą się grzebać w jakiś zakurzonych papierzyskach, a oni lubią przecież komfortowo przy kawce i przed komputerem wyszukiwać kierowców, którzy nie płacą.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

A nie prościej zapisac się do PZM i płacić w PZU 70zł OC i mieć święty spokój???
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Pablo105Lux
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-10-28, 10:37
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Pablo105Lux »

Jak się zapisze do PZM to musi płacić roczną składkę ze 100 albo 150 zł + 70 OC to mam ponad 200 zł. Na obecną chwilę płacę za swoją syreną 189 na rok.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jeżeli ma 40 lat to olej sprawe bo jest zwolniona ustawowo z OC gdy stoi.

A jak nie to rób tak jak pisze syrena104bili .Tez tak zrobiłem dwa razy i wszystko gra.
tytoos
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-12, 13:17
Lokalizacja: poznań

Post autor: tytoos »

Zaciekawiło mnie stwierdzenie, zę jak ma ponad 40 lat, to nie ma obowiązku OC.
Nie twierdzę że tak nie jest ;) i chętnie bym poznał przepis o tym mówiący, bo sam mam podbny problem - syrenka stoi od dluzszego czasu, ale w zyciu OC za nia nie placilem
Piotrek75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-03, 15:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Post autor: Piotrek75 »

Polecam stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego,tam jest przepis regulujący OC ,40-letnich pojazdów.Czytałem te przepisy ponieważ sam mam 4 pojazdy w tym wieku i nie uśmiecha mi się płacić za nie OC jak stoją nieużywane.
ODPOWIEDZ