Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
Masterson

Post autor: Masterson »

ta fota jest spoko...
Obrazek
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Witam wszystkich modelarzy, paint'projektantów, jak również architektów pracujących w plastelinie i modelinie..

Chętnie przyjadę na prezentację Waszych jeżdżących egzemplarzy, dotknąć i podziwiać owoc Waszej pracy, bezdyskusyjnie dyskredytujący owoc pracy Pana Mazura.. Sam nie mogę patrzeć na Jego egzemplarz..Jak on mógł jako pierwszy pośród bajkopisarzy, moczących się w nocy niedorostków i innych cwaniaków z miodem w uszach, popełnić takie głupstwo i pracą rąk własnych, zbudować mniej lub bardziej zbliżony do utraconego dawno oryginału egzemplarz..dyskutujcie sobie dalej przez pięćset stron czy zbudował replikę, oryginał czy kit car.. Na wymioty mnie zbiera jak czytam te Wasze cwaniactwa zza klawiatury na temat krzywizny krawędzi błotnika i tym podobnych detali.. nie zwykłem pisać w takim uniesieniu, ale tak jak mój Mikrus kilka lat stoi w garażu, bo nie potrafiłem samodzielnie przeprowadzić remontu jego silnika, tak Wszyscy Wy malkontenci dalej będziecie prawić na forum Wasze mądrości i dyrdymały a nigdy nie złożycie nawet latawca bez zestawu do samodzielnego montażu i instrukcji ala IKEA..

Stare porzekadło głosi.. Spraw swojej kobiecie lanie, a ona już będzie wiedziała za co..

Trzymcie się w cieple!! Wiosna za oknem!!

:)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Chętnie przyjadę na prezentację Waszych jeżdżących egzemplarzy, dotknąć i podziwiać owoc Waszej pracy, bezdyskusyjnie dyskredytujący owoc pracy Pana Mazura.. Sam nie mogę patrzeć na Jego egzemplarz..Jak on mógł jako pierwszy pośród bajkopisarzy, moczących się w nocy niedorostków i innych cwaniaków z miodem w uszach, popełnić takie głupstwo i pracą rąk własnych, zbudować mniej lub bardziej zbliżony do utraconego dawno oryginału egzemplarz..dyskutujcie sobie dalej przez pięćset stron czy zbudował replikę, oryginał czy kit car.. Na wymioty mnie zbiera jak czytam te Wasze cwaniactwa zza klawiatury na temat krzywizny krawędzi błotnika i tym podobnych detali.. nie zwykłem pisać w takim uniesieniu, ale tak jak mój Mikrus kilka lat stoi w garażu, bo nie potrafiłem samodzielnie przeprowadzić remontu jego silnika, tak Wszyscy Wy malkontenci dalej będziecie prawić na forum Wasze mądrości i dyrdymały a nigdy nie złożycie nawet latawca bez zestawu do samodzielnego montażu i instrukcji ala IKEA..

POPIERAM SŁOWA PRZEDMÓWCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Witam,

zwracam się z prośbą do wszystkich przychylnych projektowi SS.. Czy ma ktoś z Was do sprzedania ( do 37 złotych ) oryginalny emblemat od Syreny Sport ?

Mój projekt ma się ku końcowi i brakuje mi tylko wlepki na maskę..

Uprzedzam, że wykorzystałem tylko współczesne końcówki drążków i panewki wału korbowego , niestety klimatyzację musiałem już nabić i odgrzybić współcześnie.. przepraszam..

Obrazek
Z pełnym szacunkiem, pozdrawiam właściciela przedstawionego egzemplarza. fotografia pochodzi ze znanego portalu aukcyjnego


Wymoderowano ze względu na poziom.
Ostatnio zmieniony 2012-04-03, 22:11 przez gazela, łącznie zmieniany 1 raz.
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

Wiecie co ?
Najlepiej chyba będzie jak ktoś zamknie ten temat :F
Porażka...
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

popieram kolegę powyżej
to jest już szczyt,
przerobimy coś japońskiego na SS i będziemy twierdzić ze jest to najlepsza replika....
a to poniżej jest poniżej....
kultury, dobrego wychowania, czegokolwiek........
dyskusje tego typu obrażają mnie jako człowieka, myślę tez że i wielu z Was...


Kolega Masterson jest kolejnym dowodem na to że wolny dostęp do internetu powinien być od 30 roku życia
dzieci do piaskownicy....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Dawajcie admina, albo nowego jak nie ma.

PS:
Szkoda , że takie porządne forum niegdyś "schodzi na psy" niczego nie uchybiając psom.
Niech ktoś zrobi tu porządek nim będzie za późno.
Kiedyś dawno słyszałem oryginalną definicję internetu.
"Ktoś tłumaczył że internet to jest takie miejsce gdzie każdy deb...l ma głos."
Z czasem i zaczynam dojrzewać do zrozumienia tej definicji.

Adminie "patrzysz i nie grzmisz" !!!
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Klotnie caly czas tutaj widze... Zaproponowalem projekt znaczka i nikt sie nie wypowieddzial, a to by pomoglo mi troszke w dazeniu do celu... No ale taki kraj chyba - tzn. tacy ludzie. Przepraszam, ze uogolniam... Po prostu jak w polityce tak i w zyciu spoleczenstwa. Tam tez sie kloca zamiast zajac sie istotnymi sprawami.

Nie pojade zobaczyc projektu Pana Mazura (a szkoda) poniewaz nie dam rady, dlatego poswiece ten czas na kolejne pare krokow przy moim projekcie, ale widzac zaangazowanie w pomoc chyba juz nic nie pokaze tutaj :( Rozumiem jak bylby to dzial poswiecony wklejaniu "niesmacznych fotek", ale sprawdzilem i temat traktuje o Syrenie Sport... Takze myslalem, ze znajde pomoc, wsparcie, jakies sugestie.

Jezeli sie stad wycofam bojkotujac wszystko co sie tutaj dzieje, a doprowadzilbym swoj projekt do finalu jak Pan Mazur to zapewne tez by sie znalazlo pelno ludzi co by ten projekt skomentowalo na niekorzysc... Wtedy bym sie zapytal "gdzie byliscie jak projektowalem??!!". Takze jak skoncze (jestem dobrej mysli), a jesli sie ktos stad dowali do np. wspomnianego znaczka to powiem kolejne zdanie "zaorac i zrobic praking..."... Taka aluzja zeby ktos nie pomyslal, ze palnuje jakis armageddon w kraju...

Naprawde robi sie przykro. Kiedy pierwszy raz napisalem posta w tym watku i sprawy szly dobrze to myslalem, ze na koncu swojego projektu podziekowalbym Wszsytkim z tego forum, a teraz bym sie wstydzil troszke po tym co sie dzieje ostatnio. Skontaktowalbym sie tylko z osobami, ktore pomogly i uwzglednilbym je w "napisach koncowych".
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Mialo to byc nawiazanie do znaczka na SS. Chcialem zrobic ten szczegolik do mojej SS, ktora nadal projektuje po godzinach. Wlasnie podsunales mi swietny pomysl zeby wrzucic tam literke od mojego minienia - w sumie mialoby to jakies znaczenie w sensie tworcy repliki (ale tylko chyba dla mnie). Zastanowie sie nad tym jeszcze :)
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

W83 pisze:Klotnie caly czas tutaj widze... Zaproponowalem projekt znaczka i nikt sie nie wypowieddzial, a to by pomoglo mi troszke w dazeniu do celu... No ale taki kraj chyba - tzn. tacy ludzie. Przepraszam, ze uogolniam... Po prostu jak w polityce tak i w zyciu spoleczenstwa. Tam tez sie kloca zamiast zajac sie istotnymi sprawami.

Nie pojade zobaczyc projektu Pana Mazura (a szkoda) poniewaz nie dam rady, dlatego poswiece ten czas na kolejne pare krokow przy moim projekcie, ale widzac zaangazowanie w pomoc chyba juz nic nie pokaze tutaj :( Rozumiem jak bylby to dzial poswiecony wklejaniu "niesmacznych fotek", ale sprawdzilem i temat traktuje o Syrenie Sport... Takze myslalem, ze znajde pomoc, wsparcie, jakies sugestie.

Jezeli sie stad wycofam bojkotujac wszystko co sie tutaj dzieje, a doprowadzilbym swoj projekt do finalu jak Pan Mazur to zapewne tez by sie znalazlo pelno ludzi co by ten projekt skomentowalo na niekorzysc... Wtedy bym sie zapytal "gdzie byliscie jak projektowalem??!!". Takze jak skoncze (jestem dobrej mysli), a jesli sie ktos stad dowali do np. wspomnianego znaczka to powiem kolejne zdanie "zaorac i zrobic praking..."... Taka aluzja zeby ktos nie pomyslal, ze palnuje jakis armageddon w kraju...

Naprawde robi sie przykro. Kiedy pierwszy raz napisalem posta w tym watku i sprawy szly dobrze to myslalem, ze na koncu swojego projektu podziekowalbym Wszsytkim z tego forum, a teraz bym sie wstydzil troszke po tym co sie dzieje ostatnio. Skontaktowalbym sie tylko z osobami, ktore pomogly i uwzglednilbym je w "napisach koncowych".
Znaczkiem się nie przejmuj.
Chyba jest dobrze. Korona nie była tak ostro wykończona jak w naszym logo. W ogóle na fotkach nie ma nigdzie pokazanej tej korony (poza jednym innym projektem). To co zrobiliśmy w logo fundacji to tylko nasza interpretacja.

[ Dodano: 2012-04-02, 15:29 ]
... to znaczy - chciałem powiedzieć, że chyba znaczek jest ok...
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

gazela pisze: ale tak jak mój Mikrus kilka lat stoi w garażu, bo nie potrafiłem samodzielnie przeprowadzić remontu jego silnika, :)
Zastanawiam się po co ludziom takie samochody skoro nie mają pojęcia ani kasy bawić się w starą motoryzację.....no chyba, że sztuka dla sztuki, z garażu do garażu, kolejne kilka, kilkanaście lat. A...ważne aby nie przeciekał....
Ostatnio zmieniony 2012-04-02, 17:37 przez zielarz, łącznie zmieniany 1 raz.
JjF
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 75
Rejestracja: 2008-08-03, 20:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: JjF »

Niektórzy zaczynają już mówić o produkcji masowej
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,11458030, ... Sport.html
[ JjF ] : [FSO Polonez 1500 '81] | [SHL M06T 150 '58] : Projekt Szczecin-Dakar FSOtrip
[Syrena, Warszawa, 126p, 125p, ... zdjęcia artykuły części literatura]
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

1.04. data wydania
robia sobie z nas jajca! :ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
VOITHek
Posty: 8
Rejestracja: 2011-03-17, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VOITHek »

Jedni sobie robią żarty z Syreną Sport na 1 kwietnia, inni cisną Mazurowi, za to, że jego replika odbiega od pierwowzoru, Żołądkowa chce zrekonstruować pojazd w celach marketingowych (nie zdziwił bym się, gdyby go jeszcze obkleili sloganami reklamowymi trunku) a w najnowszym Classicauto napisali artykuł o replikach Syreny Sport powstających w Polsce. Szczerze powiedziawszy jestem już znużony tą całą aferą wokół tego prototypu. :|
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

VOITHek pisze:jestem już znużony tą całą aferą wokół tego prototypu. :|
A ja pisząc i mówiąc od dawna wszędzie gdzie się da o Syrenie na to właśnie liczyłem.
Cieszę się że jest tyle zamieszania, może jedni ją zrobili jak zrobili, inni chcą na niej zarobić , ale wreszcie po latach nie jest "niewidzialna".
Uważam że nie zasłużyła na zapomnienie a tak jeszcze nie tak dawno było.
Kilka lata temu jak rozmawiałem z ludźmi to mało kto o niej wiedział, dziś jest na odwrót.

PS:
Z grona ludzi związanych z techniką oprócz Pana Cezarego Nawrota osobiście podziwiam Pana Jacka Karpińskiego.
Fenomenalny człowiek który sam zrobił w PRL-u lepszy komputer osobisty od znanego zachodniego koncernu (mówią o tym fakty i cyfry).
Oczywiście talent zniszczony przez system i typową dla nas zawiść.
Chciałbym żeby tacy ludzie stali się inspiracją dla naszych i przyszłych pokoleń.
http://www.facebook.com/pages/Jacek-Kar ... 2842331481
http://polandhere.blogspot.com/2011/02/ ... inski.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Karpi%C5%84ski
Jak odkryłem tą biografię to było mniej więcej takie samo zaskoczenie jak ze Sportem.
Zablokowany