Syrena Sport w Automobiliście

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

macio pisze:...jestem w szoku... czy na tym forum, udzielają się już tylko urodzeni w dzień mamrota?!
to co napisaliście jest jedynym komentażem na jaki was stać gdy gazeta pisze o syrenie sport?! reklamy w gazetach obniżają cenę, wyszydzanie ich i przez to zniechęcanie innych reklamodawców spowoduje odpływ reklam i gazeta będzie kosztować 25 zł i padnie. bo wszyscy będziemy ją czytać w marketach a nie kupować.
dla mnie artykuł i zdjęcia bomba! ale... sam też dowalę do pieca tylko mikiciukowi. wlazłem na stronę legend prlu i tam są odcinki do oblukania. wklikujesz się w zdjęcie... i wyobraźcie sobie na żadnym zdjęciu wszystkich 9 edycji /100 odcinków/ nie ma seryjnej syreny!!!!!
zamiast czepiać się automobilisty, który poświęcił mnóstwo okładek syrence należy zadać pytanie mikiciukowi skąd ta dyskryminacja?
Coś Ci się pomieszało..... był odcinek o Syrenie 105 z kłódkami, o R20, o zakupie Syren, odcinek porównujący Syrenę 104 z Trabantem, jeszcze pewnie coś pominąłem.
Mikiciuk nie jest cudotwórcą, chyba jedyny który w TV prowadzi program o zabytkach więc uszanujmy to.
W Otrębusach mają masę aut, nie mają gdzie trzymać, byle jak odnawiają ogólnie finansowo nie ogarniają. Co wg was powinni zrobić?
zamknąć bałagan, sprzedać, zezłomować....???
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Może to starość, ale przed 60-tką robię się coeaz bardziej..

Post autor: AMPIR »

Witam,
...człowiekiem marudnymi coraz bardziej wkurzającym się na speców i znawców od wszystkiego...
To fakt, iż reklam jest coraz więcej, ale bez tego żadna gazeta ani czasopismo (z wyjątkiem posiadających państwowe, kościelne lub prywatne stałe dofinansowanie) nie miałoby szans na przetrwanie. Nie bronię również "AUTOMOBILISTY", CAAR-u ani juniora Mikiciuka, ale to co robią, to robią - myślę - najlepiej jak mogą, chcą i potrafią. Można się spierać oczywiście o przedruki artykułów z prasy niemieckiej, ale tak robią wszyscy, więcej często są to tylko polskojęzyczne mutacje tytułów z zachodniej Europy.
O syrenie sport i jej odbudowie nikt jeszcze takiego, bogatego w zdjęcia - nie "popełnił"... Kolejny zarzut, iż piszą ci sami ludzie... A kto ma pisać przede wszystkim, jeśli nie dziennikarze etatowi lub stali współpracownicy, mający pewną, dość rozległą wiedzę w temacie. A kolumna, numer czy kolejny odcinek w tv - to nie prezerwatywa i nie da się więcej włożyć i rozciągnąć niż można.
Jeśli chodzi o stare autka szczęśliwie pozostały na rynku dwa tytuły - to zawsze można wybrać bardziej interesujący.
Syrena zaś (przy całym szacunku dla auta i jego historii), to nie "pępek świata", innych marek i modeli przez ostatnie ponad 100 lat - było o wiele, wiele więcej.
I na koniec zanim zaczniesz coś, komuś wytykać zastanów się czego sam dokonałeś. Nie popełnia błędów zaś ten, który nic nie robi...
Co zaś do ceny, to niestety koszt papieru rośnie z miesiąca na miesiąc o kursie walut i innych kosztach - nie będę wspominał. Te 14,50 zł - to sporo, ale to również cena paczki fajek, 0,375 l gorzały czy 4 biletów MZK cz dwóch gumek...
Pozdrawiam
AMPiR
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

nikt nie widzi że w międzyczasie paliwo posżło troszkę w górę a to ciągnie za sobą podnoszenie cen wszystkiego!!!
faktycznie jednak coraz mniej ciekawych art do czytania
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Chamarka
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2009-04-26, 17:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: Chamarka »

już clasic auto jest ciekawsze jakoś więcej tam napakowali informacji i jak dla mnie lepiej mi się czyta
krystek55
Posty: 18
Rejestracja: 2009-10-16, 21:16
Lokalizacja: libiaż

Post autor: krystek55 »

Ja tak samo wolę kupować classic auto ich artykuły są ciekawe i przyjemniej się je czyta
i potrafili zrobić by ich gazetka kosztowała 12 zł bez nachalnych reklam , a nie 14 50.
chociaż pamiętam czasy kiedy obie można była kupić za 10 zł.
jestem fanem polskiej motoryzacji
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a ja wam powiem ze mam patent... kupuje na allegro stare numery:) sa duzo tansze :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

zielarz pisze:Co wg was powinni zrobić?
zamknąć bałagan, sprzedać, zezłomować....???
napompowac kolo czy zalozyc POPRAWNIE wycieraczke w np czajce lub wykosic trawe by KILKUletnie drzewo nie roslo w warszawi garbusce... chyba mozna? niemuwie ze ma byc wszystko cud miod i orzeszki... ale.. kurde 50zl na paliwo dokosiarki i 100 dla chlopa coby wykosil ( teraz to juz wiecej bo i dla drwala) chyba ktos kto sie porywa na taki "magazyn" starych aut powinien miec?
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Także uważam, że Classic Auto jest ciekawszą gazetą i bardziej otwartą na środowisko. Informacje piszą na bieżąco a Automobilista z półrocznym opóźnieniem. Często czytałem ich artykuły (Automobilista) o wiosennych/letnich imprezach jak jeszcze coś pisali w zimę.
Domyślam się, że Ampir jest kolegą redaktora naczelnego, należy także zapewne do CAAR więc trudno aby wypowiedz była obiektywna.
macio
-#Junior
-#Junior
Posty: 192
Rejestracja: 2006-12-18, 00:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: macio »

drogi zielarzu, pisałem o "okładkach" odcinków a nie treści odcinków. to że w materiale jest o syrenkach to jest oczywista, oczywistość. chodzi mi o to, że jak widzisz na ich stronie spis wszystkich odcinków legend prlu to na żadnej okładce nie ma syreny!, pojazdy wszelkich maści są nawet po dwa razy a syrenka nie. z czysto piarowskiego punktu widzenia, nie podoba mi się to.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

jak już porównujemy CA i Automobiliste...Automobilistę czytam od 99 roku, CA też od czasów kiedy był jeszcze GT Classic i do automobilisty się trochę w ostatnich latach zrażam. Głównie po przezłośliwych uwagach wobec CA czytanych między wierszami. Dwie ostatnie jakie sobie przypominam to były:

-zupełna negacja sensu tworzenia cennika przez CA
-"My nie pokazujemy wirtualnych wizualizacji, my pokazujemy prawdziwą syrenę"- to by sobie mogli darować...

Niemniej to, że syrena powstała i to zaprezentowali -cieszy moje serce bardzo :> już za miesiąc, wzorem motonity, kupię sobie zaś i CA i Automobilistę. Na nowe mnie niestety od pewnego czasu nie stać.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Drogi Kolego Zielarzu...

Post autor: AMPIR »

Witam,
Tak - bez bicia przyznaję się do tego, iż jestem od wielu lat znajomym Jerzego K, familii M. i członkiem CAAR-u - powiem więcej nie uważam abym miał się tego wstydzić. Więcej - jestem z tego dumny, ponieważ uważam iż ludzie ci (choć nie uniknęli błędów), przez 20-30 ostatnich lat zrobili dla ratowania zabytków motoryzacji naprawdę wiele. Więcej, oni dysponują ogromną wiedzą na temat historii motoryzacji, czasem z własnych doświadczeń a czasem przez wile lat zgłębiając wiele źródeł...
Wielokrotnie na ich łamach czy w tv prezentowano moje syrenki czy inne autka i nigdy nie musiałem o to zabiegać, ani włazić nikomu "po palcu do d...".
Młodzieży, przecież swoją wiedzę o motoryzacji PRL-u czerpaliście i czerpiecie właśnie od tych, których dziś uważacie za pokolenie zramolałych dziadków do odstrzału...
Dziś nie ma przymusu, chcesz kupujesz, nie chcesz odkładasz na półkę. te trzy, cztery dekady temu były 3-4 ogólnopolskie gazety codzienne, a z prasy motoryzacyjnej Motor i Autotechnika Motoryzacyjna a zawartość merytoryczna przed drukiem było dość skutecznie przetrzebiona przez smutnych panów cenzorów z legendarnej ulicy Mysiej.
Generalnie odpuściłem sobie już dyskutowanie w sprawach oczywistych, ale czasami...
Może więc na zakończanie apel, zamiast bić pianę - to może najbliższą sobotę- niedzielę poświęćmy naszym skarpetom, może wyprowadzimy je z garażu. I będzie to z większym pożytkiem i dla nas i dla nich...
Pozdrawiam
AMPiR
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

To tak na koniec. Automobilista jest hermetyczny i nie dopuszcza do publikacji artykułów napisanych przez nie znane sobie osoby.
Jestem znudzony czytać po wielokroć o panie X i panie Y. Chętnie poczytam o panie Z który jest nowy w środowisku a ma pewne dokonania.
Czy poza mądrymi ludzmi z całym szacunkiem jakim jest kolega Ampir i paroma innymi nikt nie potrafi wypowiedzieć się o starej motoryzacji? napisać paru artykułów.
Problem w tym, że w tej redakcji jest to nie możliwe. Jest możliwe w Classic Auto.
Dlaczego z remontów samochodów publikowane są artykuły zwykle o jednej osobie, właścicielu Citroena BL11? lub firmie restaurującej Aston Martina?
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

zielarz pisze:Dlaczego z remontów samochodów publikowane są artykuły zwykle o jednej osobie, właścicielu Citroena BL11? lub firmie restaurującej Aston Martina?
Moim zdaniem powinien być artykuł o remoncie Syreny, Warszawy, WSK-i itp. Powinny być artykuły na temat co gdzie jeszcze można kupić do zabytków itd, Więcej relacji ze zlotów nie zagranicznych gdzieś w Niemczech ale tu w Polsce Syren, Warszaw, Żuków i wielu innych pokazywanie głównie Polskich zabytków a nie innych zagranicznych marek. Jestem ciekawy czy w innych zagranicznych czasopismach opisują polskie zabytki, na pewno NIE a my TAK.
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

motonita pisze:a ja wam powiem ze mam patent... kupuje na allegro stare numery:) sa duzo tansze :P
Gazeta się też wycwaniła i starsze numery są tańsze młodsze droższe, nie mieli podziału, a teraz za makulaturę/zwroty liczą sporo.
Numery od 1 do 112 cena 5zł, od numeru 113 do 128 cena 7 zł, natomiast od numeru 129 cena 10zł dochodzą koszty wysyłki więc lipa.... :/ :/
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1850
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

zielarz pisze:Automobilista jest hermetyczny i nie dopuszcza do publikacji artykułów napisanych przez nie znane sobie osoby.
A mój artykuł ostatnio opublikowali :grinser
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
ODPOWIEDZ