Uszczelka głowicy

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Uszczelka głowicy

Post autor: Gieroy »

Jaka uszczelka jest najlepsza bo jest na rynku sporo różnej produkcji wyrobów?
Jeden producent z allegro napisał mi że robi uszczelki wzmacniane blachą perforowaną 0,18mm (chyba stalową, ale tego nie napisał). Ta blacha jest w środku tego materiału węglowego co go normalnie widać na zewnątrz. Otwory na cylindry okute są blachą 0,24mm stop Al-Zn.
Czy to warto założyć?. On chce dużo złotówek za to.
Są tacy co twierdzą, że na okucie to musi być absolutnie tylko miedź.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Chłopie, a czy ja napisałem że chcę wpakować najwięcej jak tylko się da?
Pytam o sprawy techniczne, doświadczenia. Uszczelki mają różne okucia - miedź, chyba stal i teraz dowiedziałem się o tych więc pytam.
Chyba nie orientujesz się, że cieknąca uszczelka to bardzo przykra sprawa dla motoru i nie to samo co np. cieknąca uszczelka do bagażnika.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ja do Syreny kupiłem w sklepie uszczelkę od wartburga za kilkanaście zł- spasowała ładnie i mam z nią już 3 lata spokój - bo auto remontuje się dalej.
Ze 2 lata temu robiłem silnik motocykla yamaha (750cm 100 koni) oryginalna uszczelka kosztowała jakieś koszmarne pieniądze, bo była cała tylko z blachy. Ja dorobiłem w Krakowie właśnie z tego materiału co piszesz, okute miedzią za 100 zł i trzyma w najlepsze. Tylko czy do Syreny ma to sens??
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Ja wcale nie pragne tej o ktorej napisalem :D Po prostu zapytalem goscia i mi odpowiedzial. Chce 45 zl i jest gdzies pod Warszawa. Inne uszczelki sa za ok 20-30 zl. Pytam o doswiadczenia.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

wazne zeby ten klingeryt byl miekki i dal sie zarysowac paznokciem, ja jeszcze mam 2 oryginaly do s31 z ,miedzianymi krazkami ale tylko na specjalne okazje :)
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Wy tego nie pamiętacie, ale kiedyś pojawiły się w sklepach uszczelki do Syreny zbrojone tą blachą wewnątrz materiału---tak jak piszesz blacha perforowana w środku, obłożona tym ""klingerytem--azbestem czy jak tam".
Ludzie kupili-------i kuźwa muć--------wszystkie one CIEKŁY nieprawdopodobnie nawet na zewnątrz silnika, żadne dociaganie śrub nie pomagało !!!!!
Zwracano je do sklepów--chryja dosć głośna była.
Więc--od tej pory------nie ma mowy żebym ja np. coś takiego zastosował !!! Wykonane były solidnie--a popatrz--coś nie tak !! Wydaje mi się że głowica Syreny jest zbyt chuda powierzchniowo i troche krzywa zawsze......może dlatego ten rodzaj uszczelek sie nie sprawdza.
Co do tych otworów na cylindry-----lepsze są otoczki miedziane, ale nawet te metalowe trzymają całymi latami więc nie ma co wybrzydzać. Ważne żeby uszczelkę posmarować smarem grafitowym.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Wydaje mi się, że nie warto, przecież uszczelki do współczesnych aut robią bez żadnych przekładek.
Lepiej zainwestować w doble splanowanie bloku i głowicy.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

ja załozylem do poloneza ostatnio taka uszczelke ze zbrojeniem - firmy "elring" własnie byla zbrojona. wszyscy posiadacze dohcow mi ja polecali.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
ODPOWIEDZ