Remont 102 i 105l

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

wszystko jest do zrobienia, jednak napewno wymaga to sporo pracy i wkładu finansowego... ja mam zamiar ruszyć z pracami nad warszawą obecnie jestem ja etapie zbierania części... gdzie jest ten temat co była ta syrena na sprzedaż tam było chyba troche wiecej fotek...
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Gratuluję 102. To nawet lepszy wypas niż 103 ;)
Jesli chodzi o dach, to zastanów się, czy trzeba go zmieniac? Co jak co, ale dach rdzewieje jako ostatni :)
Jesli chodzi o fartuchy przednie, to widzę, że w Twojej juz są dorobione z arkuszy blachy a nie widzę w nich dziur na wylot, więc bym zostawił te co są. Napewno są inne niż w 104-105, przynajmniej prawy inny, bo nie posiada kanału doprowadzającego powietrze do kabiny, lewy może być taki sam.
Błotniki to hmm.. problem, ale plastiki kupisz w dobrej cenie. Metalowe cholernie drogie. Ja mam w swojej błotniki od 105 - poprzedni właściciel zrobił odpowiednie adaptery i teraz moja 103 jest na błotniki od 105.
Ramieniowy amortyzator pasuje od jakiegoś ruska, bo ja mam w swojej ruski. Nawet go nie rozkrecałem, poruszałem troche - jakis tam opór stawia - więc jest dobry. Cudów po jednym amortyzatorze na osi i tak nie ma sie co spodziewać :) Jesli Twój nie chodzi lub nie ma żadnego oporu, to w Glince jest opisane jak zrobić przegląd takiego. Uszczelniacze pewnie dokupisz w sklepie z oringami. Po co od razu szukać nowego?
Jeśli chodzi o przegrodę, to daj zdjecia, co byśmy widzieli co masz i wtedy powiemy co jeszcze powinno być.
Jesli chodzi o kompletowanie detali, to trochę czasu i pieniedzy pójdzie. Ale idzie znaleźć. Wiem, skąd wziąźc ramki do "jajeczek" ;) Gumy i szklane klosze też spoko kupisz.
Jeśli chodzi o kły to czasem sie jakis pojedynczy na allegro pojawia i kończy się ceną mało atrakcyjną :evil: Kołpaki znajdziesz, ja kołpaków do 103 (gładkie) uzbierałem już 6 :)
Jeśli chodzi o wymiary pasa, masz na myśli wnękę na tablicę rejestracyją? Jesli tak to moge zwymiarować. Samą wnękę to bym mógł Ci nawet dać bo bede wymianiał całą dupę w swojej syrenie a wnęka jest cała. Kupiłem od Marcina z Szamocina całą dupkę od 105, która o dziwo ma tą dużą wnękę na tablice (105 powinna chyba mieć małą czyli wąską wnękę).
Jesli chodzi o drzwi to chcesz dać drzwi od 105? :/ z zawiasami z drugiej strony?
A zamek, klamka? No i szybę będziesz miał niżej niz tylną boczną. Nie lepiej poszukać drzwi od kurołapki? Idzie dostac czasem używki w dobrym stanie i dobrej cenie.
Alem sie rozpisał :D
Awatar użytkownika
szczupak
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2006-12-10, 20:45
Lokalizacja: Wójcice

Post autor: szczupak »

Czym więcej rdzy tym lepiej :D kusisz i to bardzo traktuje tą syrene jak zaproszenie trzeba cudo opic :D :piwo:
GDZIE MÓJ ZNACZEK ARCZI !!!????
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

nigdzie nie pisałem, że chce wkładać drzwi od 105 :grinser mam drzwi, nawet żyją :P
z njusów, znalazłem na złomie gładki kołpak :) także na razie mam kołpak FSO i trzy gładkie, w tym jeden z dziurą przeżartą. :lol:

szczupak, zawsze jesteś mile widziany, kopalnia się poszerzyła i widok rozległy :)
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

syreniarz1992 pisze:nigdzie nie pisałem, że chce wkładać drzwi od 105 :grinser mam drzwi, nawet żyją :P
z njusów, znalazłem na złomie gładki kołpak :) także na razie mam kołpak FSO i trzy gładkie, w tym jeden z dziurą przeżartą. :lol:

szczupak, zawsze jesteś mile widziany, kopalnia się poszerzyła i widok rozległy :)
Dekle deklami, a ile będzie kosztowała ich restauracja ??? a ile kosztują nowe od 105 (i mamy porównanie kosztów)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

panie Boże wielki dzięki, mam wtyki w galwanizerni. :)
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

czyli w czym problem..hmm ? wszystko proste, tanie i dostępne, tylko pogratulować :ok2 czekam na efekty :faja
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

nie no, może to wygląda jakbym zjadł wszystkie rozumy...nie, po prostu jestem optymistą (żyją dłużej :lol: ) i przedstawiam warunki jakie mam. B. doceniam Pańską pracę, bo chociaż żadnego z Pana wozów nie widziałem, to na zdjeciach wyglądają imponująco i widać fachowe podejście do tematu. Ja niestety na kącie mam rower, motorower, motocykl i jedno auto w dobrym stanie wyjściowym i to pierwsze takie moje wyzwanie.


Pozdrawiam serdecznie!
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

syrena

Post autor: jerzynka1223 »

no widac ze jak sie niemozna dogadac to zawsze bedzie wojna czytaj polski temperament
A tak apropo co kogo obchodzi ze ktos wyda pare zlotych wiecej czy mniej jak mu braknie to do Was nieprzyjdzie a czesci do syrenki lepiej szukac u włascicieli a nie u posrednikow wychodzi taniej oraz na złomie.Ja gadałem z mechanikiem i miał silnik s 15 chciał ok 150 ale dostałby 50 i by sie cieszył a tak dzisiaj go nawiedziłem pytam o silnik i co trafił na złom i jeszcze złomiazom oddał za free bo go wkurw...... w garazu i tak to jest za pół darmo nie oddam wywale na złom.A mi ludzie zawsze cos przyniosa niepotrzebnego a sa rozne fajne rzeczy i nawet nowe ale w gazete i do garazu przyda się i nawet nic niechca ale to znajomi z okolicy.Niechwalac ostatnio dostałem ladne kołpaki z oryginalnymi mocowaniami i prawie nowe.Wiec o co sie kłucic i dogryzac nawzajem ale moze niektorym to polepszy nastroj.Pozdro
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

zapodaj jakies fotki dokładniejsze :helm chętnie każdy poogląda :ok3
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

fotki przy porządkach w sobote zamieszcze. Ktoś się pytał dlaczego się tak upieram na ten dach. Zdjecia ze strony klubowej, mam nadzieje, że sie nikt nie pogniewa.

Obrazek
tak się kończy podsufitówka w 104-105

tak NIE chce, żeby się kończyła.
Obrazek

nie mogłem znaleźć lepszego zdjęcia, ale widać wyraźnie pas blachy, do którego przykręcone jest lusterko i osłony przeciwsłoneczne. Na zdjęciu również poprzedni/przyszły kolor syrenki. Problem tkwi w tym, że nijak nie uzmysławiam sobie, co musiałbym przespawać, żeby to osiągnać.



Obrazek
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Jakby ktoś potrzebował to mam 2 gładkie dekle, a potrzebuję 2 albo 3 z FSO. Yanosik gdzie można dostać ramki do jajeczek? Plastikowe zderzaki w 102 i ogólnie w syrenie, albo dorabiane fartuchy przy silniku to dla mnie kicha lekka. Chyba lepiej raz a porządnie niż robić plastiki, i malować czyjąś radosną wydumkę. Nie orientujecie się może jeszcze czy można gdzieś dostać napisy SYRENA?
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: jerzynka1223 »

witam zdjecie super ale wiem z własnej praktyki(cos sie robiło)ze podsufitka do modelu 103 maja wnęke na gumowa uszczelke i podsufitka musi byc na miare szyta bo niema mozliwosci naciagniecia.
Chyba ze podszycie ale narazie niedociekałem bo blacha niezrobiona ale....
Wiec jak masz z dachem problem czyli zgnity to juz troche wiecej pracy a myslałes nad zmiana poszycia dachu a srodki bys zostawił niewiem czy jest to wykonalne bo niemam takiego problemu ani sie nie przyglałem czy dało by sie ae jak tak mysle to byłoby najłatwiej.Pozdro
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

poszycia dobre, chodzi o zmiane środka 8)
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Nie widziałem rozebranego na części oryginału 102-ki, ale nie widzę problemu z zakończeniem części pasa tak by uzyskać wymagany widoczny pas blachy.
Podobny system stosowano do podsufitki VW garbusa z lepszym wyposażeniem (m.in. pełnym pokryciem sufitu). Co więcej tego typu elementy blacharskie właśnie w sklepach garbusowych można czesm kupić.
ODPOWIEDZ