obrotomierz.

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

Ja mam citroena ax 14D, podobno w wszelkiej maści VW też tak są podpinane. Co do benzyniaków i ich alternatorót to sie nie wypowiem bo nie miałem z czymś takim styczności
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
leniuk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-28, 11:01
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: leniuk »

A mogę prosić o fotkę tego alternatora? Zaciekawiło mnie to gdyż, było by miło jeżeli się da tak łatwo dorobić obrotomierz do mojego citroena 1.9rd bx.
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

wiesz, ja teraz nie jestem w domu, także nie bardzo ci zrobie fote, ale postarm sie coś wykombinować

[ Dodano: 2009-11-13, 21:12 ]
polecam poczytanie tego tematu:

http://www.citroenax.info/viewtopic.php?t=329
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Obrotomierze w dieslach czesto maja czujniki na jednym z przewodow wysokiego cisnienia (do wtryskiwaczy).
Byl nawet taki uniwersalny obrotomierz gdzie w przypadku zastosowania w dieslu zalecano przewod sygnalowy (ten sam co w benzyniaku do cewki) OWINAC wokol przewodu wtryskiwacza. Impuls przeplywajacego paliwa indukowal maly prad w przewodzie i to wystarczalo by obrotomiez wskazywal poprawnie obroty.
Czasami faktycznie przewod sygnalowy podpiety bywa pod alternator ale aby dzialal poprawnie w innym pojezdzie trzeba znac przelozenie alternator-wal w oryginalnym zastosowaniu. Inaczej nigdy nie pokaze rzeczywistych obrotow.
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

jacekg6 pisze:Obrotomierze w dieslach czesto maja czujniki na jednym z przewodow wysokiego cisnienia (do wtryskiwaczy).
hmm...podpinał ktoś tak kiedyś obrotek do klekota? bo przyznam że chciałbym założyć obrotek do swojej cytryny, problem jest taki że nie było wersji AX D z obrotomierzem, a rzeźbić mi sie nie chce, a z tego co mówi jacekg6, z benzynówki powinien działać
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Nie twierdze ze z Cytryny benzynowej zadziala w dieslu, pisalem o uniwersalnym obrotomierzu i o tym co bylo w instrukcji montazu.
Pobieranie sygnalu z rurki wtryskiwacza jest dosc popularne czy to tak jak pisalo we wspomnianej instrukcji przez owiniecie przewodu wokol rurki czy tez za pomoca czujnikow montowanych w tych samych miejscach.
ODPOWIEDZ