Problem Z motopompą Syrena

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

tu sie nie ma z czego śmiechać,. Pomyśl, że Ci sie chałupa pali (albo co gorsze, garaż z sarną) a tu fajermajstry z polewaczką biegną, bo "panie, motopumpa w remoncie bo zawody w niedziele" :klnie
...coś trzeba w życiu robić...
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

nie dołujmy chłopaków z OSP bo dzieki ich zaangazowaniu niejedna chałupa i garaz ocalał
miałem z nimi do czynienia jak działałem w ratownictwie drogowym
ZAWSE NA OSP MOGLISMY POLEGAC i byli bardzo chetni do współpracy
kombi
Awatar użytkownika
lugizoledz
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 23:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lugizoledz »

no właśnie każdy z OSP robi polewke a nie jednemu chate uratowali ... :evil: ale w razie gdyby coś sie paliło to na nich polegają
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

lugizoledz, widocznie te pompki są tak znakomite, ze nawet jak działaj na 1/10 gwizdka to też potrafią podołać zadaniu :)
I chwała im za to :D
...coś trzeba w życiu robić...
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

U nas bynajmniej z autopompy ze Stara i wężami z hydrantu. Motopompa z początku dobrze ciągnie później to już lipa.
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Odnośnie pierwszego postu:::::: jeśli było jak piszesz """"chodziła dobrze ale jebła cewka i ją wymieniłem==( i teraz są problemy) ""--------no to chyba logiczne że problem jest z powodu NOWEJ cewki.
Albo została podłączona ODWROTNIE, albo jest ona do kitu chciaż nowa, albo jest lekko przypalony przewód na tym końcu który siedzi w cewce, albo dodatkowo jest zły kondensator. ( albo platynki okopcone).
Co do pozostałych wywodów :::::: przerwa na przerywaczach 0,4 jest za mała, powinna być około 1 mm. i dopiero PO JEJ USTAWIENIU, należy ustawić zapłon na 4 mm przed zwrotem zew. ( bo jak wiemy wielkość przerwy wpływa na wyprzedzenie zapłonu, a więc w tej kolejności a nie w innej).
Zawsze przy problemach ( wszystkich) pod tutułem ""słabo pali"" musimy robić próby w rodzaju " na długość pioruna do masy" a więc po zdjeciu fajki walimy iskrą na masę głowicy i patrzymy czy jest niebieska czy czerwona=słaba, oraz czy po oddaleniu na ok. 1 cm od głowicy nadal bije czy też znika.
Panowie !!!! nie rozbierajcie silnika gdy słabo pali, zostawcie te filterki i inne duperele : najpierw dokładna analiza iskry !!!!
ODPOWIEDZ