Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym?

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MOTORNICZY
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-16, 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym?

Post autor: MOTORNICZY »

Witam mam Warszawe 223 i mam braki do uzupelnieienia w dowodzie rejestracyjnym T_T -
1Przeznaczenie?
2Dopuszczalna ładowność?
3Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy?
4Dopuszczalny nacisk osi?
Syrena 105L 81r
Warszawa 223 71r
Fiat 125p 91r
Jawa 353 59r
Wsk M06-B1 68r
Junak M-10 64r
Junak M-10 63r
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

tak musi zostać nic tam nie dopisuj
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
MOTORNICZY
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-16, 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTORNICZY »

Uzupełnienie danych to nie jest mój wymysł tylko wydział komunikacji wymaga ich do przerejestrowania pojazdu. :shock:
Syrena 105L 81r
Warszawa 223 71r
Fiat 125p 91r
Jawa 353 59r
Wsk M06-B1 68r
Junak M-10 64r
Junak M-10 63r
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

to wytlumacz tym urzedniczym darmozjadom ze jak juz biora nasza kase to niech sie chociaz przygotuja do roboty , to jest ich problem ,,, c**j z nimi,,, zreszta jak podasz dane na gebe to ci nikt nie uwierzy i bedziesz musiał podejsć z literatura od warszawy, przeznaczenie to chyba jasne jak masz sedan to osobowy jak pick up to towarowy ,,,


tak samo nie kumam czemu trzeba miec przeglad zeby przerejestrowac auto, co ich obchodzi czy to wogole jest na chodzie czy nie ,, tu chodzi tylko o zmiane danych w dowodzie , banda kretynow i tyle
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

tak samo nie kumam czemu trzeba miec przeglad zeby przerejestrowac auto,
Pierwsze słyszę o takim czymś. Od kiedy to weszło ?
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

tak jest np w poznaniu juz dosyc dawno tzn w 2005 juz to było, inaczej baba ci nie wyda twardego dowodu i blaszek zwyklych, tylko dostaniesz probne
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Przechodziłem to z Syrenką i z Wawką też mnie czeka.
Idziesz na stację diagnostyczną z książką od auta i prosisz o wypisanie na jej podstawie papiera z brakującymi danymi.
Jak będzie brzęczał, żeby autem przyjechać (pewne dane są na tabliczce) to albo spełniasz jego życzenie, albo mówisz że auto w remoncie i na klockach stoi.
Ja byłem na okręgowej, ale może zwykłe też mają takie uprawnienia.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja piernicze ale ten świat popier.......y już więkrzej głupoty nie mogli wymyśleć. Ale prawdę mówiąc nigdy nie obiło mi się to o uszy.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym?

Post autor: AMPIR »

Witam,
Urzędnik "każdego upieprzyć może", niestety w majestacie prawa. Wersje mogą być różne od delikatnego wyjaśnienia Petentowi wszelkich zawiłości lub... w stylu "nie bo n i e!...".
Niestety wszystko co zostało napisane powyżej jest zgodne z prawdą. w urzędzie dostajesz próbne numery i "miękki" dowód na miesiąc i m u s i s z zrobić przed zmianą na tablice stałe i normalny dowód rej. p r z e g l ą d i u b e z p i e c z y ć pojazd (OC). W przypadku braku przeglądu - tablice próbne. Co zaś do wpisu to najczęściej Pani chętnie - nie mając specjalnego rozeznania w temacie - wpisze w odpowiednie rubryki (jak masz przegląd) to co jej podpowiesz (aczkolwiek przed dekadą nie mogąc znaleźć w spisie posiadanym syreny 100, wpisała syrena s-15 - bo taki był symbol silnika i... koniec dyskusji!). Natomiast przy rozszerzonych badaniach wstępnych np. przy pierwszych po sprowadzeniu do kraju lub po odbudowie na "okręgówce" Pan w y p e ł n i wszystkie rubryczki a ich jest kilkadziesiąt - bo tak musi i ma w programie, co najwyżej znowu może Cię poprosić o konsultację, jeśli czegoś program nie będzie przewidywał, co przy starych autkach jest normą...
Trzeba po prostu być spokojnym, grzecznym i opanowanym, nie ulegać emocjom, albo... przygotować się na wielotygodniowe boje z urzędem lub zarejestrować na "żólte" tablice.
Pozdrawiam
AMPiR

[ Dodano: 2009-06-26, 07:34 ]
Przepraszam,
teraz tablice jeśli pojazd był już zarejestrowany to dają już docelowe, tyle że tam nie doklejają jakiejś etykietki... (na ten miesiąc), nawet jeśli nie masz aktualnego przeglądu..
AMPiR
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

straszny debilizm - u mnie wypelniona jest rubyrka nacisk na os 7kN... kobiecinie brakowalo masy wlasnej w kompie - strzelilem z glowy 900 kg i juz. wszystko od reki. a z przegladem tak jest od dawna...
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
MOTORNICZY
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-16, 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTORNICZY »

Panowie urzędaska wymaga przęglądu bo człowiek, od którego kupiłem Warszawę napisał w umowie "pojazd uszkodzony" i dlatego żąda przeglądu + uzupełnienia danych w dowodzie rejestracyjnym jak powyżej. Ona niby nie może przerejestrować pojazdu uszkodzonego a jeżeli będzie przegląd techniczny po dacie w umowie kupna sprzedaży to znaczy, że pojazd jest ok.
Odnośnie uzupełnienia danych w dowodzie rejestracyjnym to może wypełnić tylko człowiek na okręgowej stacji kontroli pojazdów lub rzeczoznawca PZMOT. Byłem na OSKP i djagnosta powiedział: "przyjedź pan Warszawą to uzupełnię na oko tak, żeby nie przeholować" . I w związku z tym dalej wielka prośba do wszystkichjak jakby ktoś posiadał dane katalogowe to byłbym wdzięczny , kto ma Warszawę żeby pisał co ma wpisane.
Tak na marginesie dzwoniłem do Instytutu Transportu Samochodowego dlatego, że oni mają obowiązek posiadania i posiadają wszystkie dane katalogowe pojazdów , z zapytaniem - odpowiedz była jednoznaczna: "nie mają czasu na takie sprawy". :klnie
Syrena 105L 81r
Warszawa 223 71r
Fiat 125p 91r
Jawa 353 59r
Wsk M06-B1 68r
Junak M-10 64r
Junak M-10 63r
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym?

Post autor: arturromarr »

to co w książce i z tym rekwizytem idź na stację diagnostyczną, resztę niech wymyślą sami, zapłacisz im za to
223

1Przeznaczenie - osobowy
2Dopuszczalna ładowność - 45kg (i 5 osób)
3Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy (nie mam w żadnym swoim dowodzie)
4Dopuszczalny nacisk osi - 980 kg

To co da Ci diagnosta powinno być dla urzędu wiążące bo przecięż nie wszystkie parametry były dawniej określane przez producenta
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

arturromarr pisze:Przechodziłem to z Syrenką i z Wawką też mnie czeka.
Idziesz na stację diagnostyczną z książką od auta i prosisz o wypisanie na jej podstawie papiera z brakującymi danymi.
Jak będzie brzęczał, żeby autem przyjechać (pewne dane są na tabliczce) to albo spełniasz jego życzenie, albo mówisz że auto w remoncie i na klockach stoi.
Ja byłem na okręgowej, ale może zwykłe też mają takie uprawnienia.
Zwykłe stacje też mają takie uprawnienia. Przerabiałem to samo, miałem dowód starego typu i nie było tam połowy danych co obecnie. Zabrałem na przegląd instrukcję od 103 i na jej podstawie diagnosta wypełnił mi wszystkie dane, dodając od siebie masę łączną zestawu (samochód+przyczepa), która też jest w dowodzie potrzebna, nawet jak auto nie ma haka.
Takie okreslenie danych przy przeglądzie nic ekstra nie kosztuje.
ODPOWIEDZ