Blok silnika (prosze o opinie)

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Blok silnika (prosze o opinie)

Post autor: motonita »

Obrazek

[ Dodano: 2009-04-12, 10:55 ]
Dodam ze pomiar jest dokładny, mierzone średnicówkami, interesuje mnie czy taka "jajowatosc" jest dopuszczalna, jak wiadomo blok nominał,
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

wg glinki dla cylindra nowego max odchylki tj beczkowatosc eliptycznosc i stozkowatosc wynosi o.02 mm wiec jezeli twoje pmiary sa dokladne to wg ksiazki dyskwalifikacja a wg mnie po prostu sprawdz czy po zalozeniu pierscir\eni na tlok tenze swobodnie i bez wyczuwalnuch oporow pracune w calym zakresie skoku ( oczywiscie podlej olejem) sprwdz tez poziom korozji w cylindrze. jezwli chcesz super efektu to niech ci szlifierz zrobi cylindry na N1 pod konkretne tloki(tezN1) na luz 0.07 (fabryka dqaje 0.05) warunek jest taki aby tloki byly panstwowe a nie rzemioslo . sam jestem w trakcie remontu (pierwszy robilem w 1994r) i twierzdze ze dzisiejsze maszyny do obrobki sa lepsze niz te ktore miala fabryka 40 lat temu.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

silnik juz złozyłem nowe pierscienie tłoki, wszystko pracuje ok (jeszcze nie odpalany) jednak tak chce sie upewnic czy ideał bedzie idealny:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

jak dales nowe tloki ( dpoadowane wg masy ) pierscienie a wal i sworxznie sa ok to musi chodzc cichutko i rowniotko . uwielbiam gdy silniczek pyrka na wolnych obrotach bardzo powoli a mim to nie lata cala buda . musle ze bedzie dobrze to w koncu syrenka i nie moze byc 100% wszystko spasowane bo nie bedzie dzialac :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

tłoki z zapasów ta sama grupa (waga) pierscienie nowe docinane, wał nowy (jeszcze niemiał tulei pod sworzen)

no mam tez taka nadzieje:):)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ