Syrenka 103 1965r.

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dymek
-#Junior
-#Junior
Posty: 162
Rejestracja: 2009-02-28, 09:55
Lokalizacja: Starogard Gdański

Syrenka 103 1965r.

Post autor: Dymek »

Już od dłuższego czasu przeglądam forum o Syrenkach aż w końcu postanowiłem założyć konto i tez napisać coś o sobie i o moim właściwie problemie. W tym roku kończę 17 lat, ale to nie jest powód aby nie szaleć za Syreną. Mój tata ma wyrejestrowaną 103-kę, która stoi w stodole i jest niszczona przez wszystkich i na wszystkie sposoby. Jest to oddalone o jakieś 55km od mojego miejsca zamieszkania. Co roku na wakacje jeżdżę tam i odpalam ja, oraz naprawiam drobne usterki. Ostatnio były to: pompa hamulcowa i rozrusznik. Poza blacharką i lakierem, które są w opłakanym stanie Syrena działa w pełni. Niedawno tata mi obiecał, że ją dostane, ale jak tylko będą do tego warunki. Narzazie zadowalam się WSK-ą, którą też czeka lakierowanie, ale to mi nie wystarcza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-07-04, 16:39 przez Dymek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
KarolDG
-#Junior
-#Junior
Posty: 165
Rejestracja: 2007-06-01, 16:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: witam wszystkich!!!

Post autor: KarolDG »

Dymek pisze: która stoi w stodole i jest niszczona przez wszystkich i na wszystkie sposoby.
Witaj. Ten fragment wypowiedzi w odniesieniu do modelu 103 szczególnie boli.. Nie masz jakiejś możliwość przytargania jej bliżej swojego domu?..może któryś z sąsiadów ma wolny garaż..lub przynajmniej miejsce na placu. Ewentualnie zabezpiecz lepiej tą zipę tam gdzie stoi obecnie. Jeśli nadal będzie postępowała taka systematyczna destrukcja..zanim ją dostaniesz może z niej zostać niewiele.
Awatar użytkownika
Dymek
-#Junior
-#Junior
Posty: 162
Rejestracja: 2009-02-28, 09:55
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Dymek »

mam tzn. tata ma garaż tylko zajęty, już samochód brata stoi na podwórko, wiec jest mało miejsca a garaży sąsiadów wolnych nie ma
Syrena 103 (1965r.)
WSK M06-64 (1966r.)
Simson Sr2 (1960r.)
Komar 232 (1961r.)
Żak Mr2 (1962r.)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Takich syrenek jest nie wiele więc ratuj ją. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nie źle.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich!!!

Post autor: AMPIR »

Witaj,

to prawdziwe szczęście mieć takie CUDO "w spadku poi Taktku...".
I nie jest Ona w aż tak strasznym stanie, jak opisałeś na wstępie. Jeśli tylko będzie "leżakowała" w suchym i czasami wietrzonym garażu - to może jeszcze spokojnie rok czy dwa poczekać n przywrócenie do stanu lepiej niż fabrycznego.
Skończ Waść tylko tego motocykla, zbieraj spokojnie graty (najlepiej mimo cen - nowe) i jestem pełen optymizmu iż uda się Tobie to chwalebne przedsięwzięcie..

Będę trzymał kciuki.

Pozdrawiam
AMPiR

PS. A w tym tygodniu zapraszam do LEGEND PRL-u w TVN-Turbo na nowy odcinek serialu Pana Mikiciuka, tym razem o prototypach: Poloneza Analoga, PF 126pn, czyli z przednim napędem oraz o mojej 110-tce...
Albowiem oglądając takie fotki jak powyższej 103-ki wierzę, iż na coś jeszcze w swoich poszukiwaniach natrafię....
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

no bardzo ładna... szkoda ze tak marnieje :/
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

AMPIR pisze:oraz o mojej 110-tce...
Będzie kiedyś możliwość zwiedzenia i obejżenia Twoich Syrenek ?
Awatar użytkownika
Trabanciarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-08-23, 16:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Trabanciarz »

Poka foto wsk
Awatar użytkownika
Dymek
-#Junior
-#Junior
Posty: 162
Rejestracja: 2009-02-28, 09:55
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Dymek »

dzisiaj razem z kumplem dalej robiłem wsk
To jej foto w całości, resztę mam na telefonie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-01-27, 22:59 przez Dymek, łącznie zmieniany 1 raz.
kierowca z krk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-10-28, 18:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kierowca z krk »

Witaj! nie zła syrenka :ok3 jak tylko będziesz miał możliwości to zabieraj się za nią
ogrom pracy czasem przeraża ale wyobrazi sobie gdy po remoncie zasiądziesz za kierownicą
hmmm... :lol:
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Nawet się uchował oryginalny tylny tłumik- duża rzadkość. Srytka warta zachodu.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Fajnie że znalazła się jeszcze jedna syrenka rzadkiego już modelu 103.
I ja wyrażam słowa uznania że tak młody człowiek zainteresował się tak mało popularną rzeczą wśród młodzieży jak stara motoryzacja.
Wszyscy przedmówcy zachwycają się autkiem i radzą zajęcia się spadkiem jak najszybciej ale nikt nie zauważył że jak napisałeś
coś o sobie i o moim właściwie problemie
bo to jest rzeczywiście poważny problem dla 17-to latka.
Wiadomo że restauracja syreny do stanu zbliżonego do oryginału to jak już w innym wątku przerabialiśmy ok 10 tyś in plus przypuszczam że 103-ki duzo in plus / zakładam że nie pójdziesz na skróty jak to się zdarza niektórym/
Więc jedynym wyjściem z Twojego problemu będzie wciągnięciem do współpracy tatusia po przez uswiadomieniu mu jak wielkie dzieło jest do zrobienia i ile radości będzie dla Ciebie i niego jak pochwalisz się odrestaurownym zabytkiem na forum i zlotach , a dla taty na pewno bedzie to wspaniały powrót do czasów młodości.
może i garaż dla szczytnego celu udostępni??? :lol:
Do odważnych świat należy. Powodzenia.
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
Awatar użytkownika
Markus
-#Junior
-#Junior
Posty: 117
Rejestracja: 2008-06-09, 22:12
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: Markus »

Pracy napewno troszkę wymaga, ale samo oznaczenie "103" motywuje do tego aby nie pozwolić jej zgasnąć, takie autka muszę żyć, i życzę Ci aby udało Ci się jak najdłużej utrzymać ją,Powodzenia w pracach i ducha powodzenia abyś dopiął swego i ją odstawił na cacuś!!!!! :helm
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Przeidealna! Zabezpieczyć korozje , uruchomić, zarejestrować i śmigać w tym stanie. Wycacusiane to są teraz wszystkie. Pozdrawiam, też mi leci 17 rok. :)
Awatar użytkownika
Szczechur
Posty: 27
Rejestracja: 2008-08-13, 13:15
Lokalizacja: Ranizow

Post autor: Szczechur »

WSK już widziałem jest ładna tylko zabieraj sie za tą syrenę bo sie serce kraje

[ Dodano: 2009-08-04, 16:00 ]
jak sie marnuje :faja
pozdrawiam wszystkich posiadaczy syrenek i MZ-etek
ODPOWIEDZ