Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

hebel pisze: Pan Mirek wrzucił zaledwie kilka fot z budowy a już znalazło się paru specjalistów którzy to ocenili projekt, ocenili że jest do bani.
Konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Lepiej teraz (na etapie budowy) podpowiadać co jest do poprawienia, niż srać tęczą że jest idealnie, a po zakończeniu prac dziwić się że coś jest mniej lub bardziej schrzanione.

Co do usuniętego postu- cenzura jakaś czy co? Przecież jak ktoś coś przedstawia na forum to chyba w celu oceny. Komuną zawiało...

Chociaż chyba u większości normalnie (technicznie) myślących ludzi pojawia się wyłącznie uśmiech na twarzy na myśl o "ocalałym błotniku" który przecież w przypadku przodu stanowił maskę, a w przypadku tyłu karoserię...
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

:piwo:
Mateo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-08-10, 16:16
Lokalizacja: xyz

Post autor: Mateo »

miec inne zdanie a krytykowac kogos to jest roznica ze wypominac to kazdy potrafi ale zrobic to kazdy lewe rece pokazuje prosze bardzo zrob zobaczymy jak tobie sie uda posluchaj sobie wywiadu z Panem Mirkiem tutaj dali link gdzie mozna go pobrac to zobaczysz ile pracy i pieniedzy pochlania go ten projekt jak mowi ze zeby miec czesc 1 do silnika musial 2 pharadyny sporowadzac ale jak jestes madry to zrob czekamy na twoja wizje
Mateo
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Musisz się wybiegać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1850
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

hebel - przywróć nazad post ramba z USA, nawet jeśli Cie spienił. Nie rób se jaj z cenzurą.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
rambo8wTV

Post autor: rambo8wTV »

witam,

czy ja kogoś obraziłem? na samym wstępie wyraziłem szacunek a cała wypowiedź na temat projektu i działań medialnych Pana Mirosława M. miała na celu jedynie KONSTRUKTYWNĄ krytykę i wyrażenie mojego niezadowolenia wprowadzaniem ludzi w błąd przez niektórych dziennikarzy. Są tacy na forum, którzy to zauważyli. Rozumiem, że w tym miejscu nie można krytykować i udzielać wskazówek tylko zachwalać, w porządku.
Argumenty? ciągnąc dyskusję dalej na pewno by się pojawiły a wraz z nimi konkretne wnioski.

Obawiam się, że ta wypowiedź również zostanie usunięta. Tak czy inaczej pozdrowienia dla Wszystkich zainteresowanych tematem Syreny Sport i miłośników polskiej myśli technicznej

grzesiek
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

Gieroy pisze:hebel - przywróć nazad post ramba z USA, nawet jeśli Cie spienił. Nie rób se jaj z cenzurą.
Nie ja go usunąłem więc co mam przywracać :shock: sam byłem w szoku jak zobaczyłęm że znikł.

[ Dodano: 2011-11-07, 16:44 ]
młody pisze:hebel, Ty jesteś modem tylko w giełdzie, nieprawdaż? Jak zwykle ktoś sie wypowie inaczej niż wszyscy i jest problem?....................................
Jakie to ma znaczenie gdzie jestem moderatorem? Znaczy ze co nie mogę nigdzie więcej pisać tylko na giełdzie? Jeśli boli cię usunięty post to wiedz że to nie ja go usunąłem bo nie mam możliwości tego zrobić.

[ Dodano: 2011-11-07, 16:46 ]
szymoniec pisze:i znowu całą klawiaturę i monitor poplułeś.
nie nauczyli, że ktoś ma inne zdanie?
Do mnie to prawisz?

[ Dodano: 2011-11-07, 17:08 ]
rambo8wTV pisze:witam,
cała wypowiedź na temat projektu i działań medialnych Pana Mirosława M. miała na celu jedynie KONSTRUKTYWNĄ krytykę i wyrażenie mojego niezadowolenia wprowadzaniem ludzi w błąd przez niektórych dziennikarzy.
grzesiek
Czy twój tekst (cytat ze łba bo ktos usunął posta) " Co pan panie Mirku za folklor odstawiasz..." jest konstruktywną krytyką? jeśli tak to mamy odmienne pojęcia o konstruktywnej krytyce, zresztą nie napisałeś słowa o Syrenie a o swoim nie zadowoleniu o mediach atakując jednocześnie Pana Mirka.
Tak się nie robi, z tego powodu odpowiedziałem na twojego posta tak a nie inaczej.
Pozdrawiam Grzesiek
Awatar użytkownika
szymoniec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 428
Rejestracja: 2007-02-27, 19:28
Lokalizacja: Łękołody

Post autor: szymoniec »

hebel pisze:Do mnie to prawisz?
Jak nie ma cytatu to znaczy, że odnoszę się do wiadomości bezpośrednio nad moją.
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

No ja też jestem ciekaw co było w tym usuniętym poście, nie zaglądałem przez jakiś czas na forum.

Najgorsze jest to w tym wszystkim, że będą powstawały kolejne legendy. Nie rozumiem co było napisane o tym rzekomym błotniku. Że niby się odnalazł? Jak to jest możliwe? wycięty z maski, czy tez to był tylny błotnik?

Nie podoba mi się to jednak, że powstają właśnie kolejne plotki i wymyślane są rzeczy, które prawdą być nie mogły. Nie mam oczywiście na to wpływu. Szkoda tylko, że niektórzy wykorzystują to, że minęło ponad 50 lat i chcą tworzyć własną wersję historii Syreny Sport.

Zaciekawiła mnie także informacja o dziennikarzu który coś tam napisał? Czy ktoś z was mógłby mi podesłać treść tego posta na priva?
Będę wdzięczny...

edycja - ort.
lukaszLBN
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-13, 22:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukaszLBN »

Konstruktywną krytyką to na pewno nie było, lecz chamskim i ordynarnym karmieniem kompleksów rambo8wTV.
O błotniku to ten cały rambo8wTV napisał farmazony i w ten sposób rodzą się ploty i celowe wprowadzanie ludzi w błąd, dyskusja czy jest błotnik czy nie ma. A każdy kto odwiedzał Mirka wie, że nie było żadnego błotnika lecz istotny element zawieszenia. To świadczy też o wiarygodności takich osób jak rambo8wTV, który nie zdziwiłbym się, że założył nowe konto w celu anonimowego pisania takich głupot.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

A ja tam jestem za "hebel" bo wiem ile trudu trzeba wsadzić w remont zwykłej syreny a co innego zrobić ją od podstaw i wiem ze sam bym nigdy się tego niepodioł i wiem ile szacunku się należy panu Mirkowi za jego prace trud, ambicje i inicjatywę bo jak by to powiedział Ferdynand Kiepski " krytykować to każdy potrafi a robić to niema komu "
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Nie będę się merytorycznie wypowiadał w temacie bo sam jestem związany z innym i mógłby mi ktoś zarzucić zupełnie słusznie brak obiektywizmu.
Chcę jednak zwrócić uwagę na pojawiające się rewelacje na temat rzekomo oryginalnych części od Sporta. Dzisiaj auto obrosło już taką legendą, że dowolna śruba od niego jeśli by tylko ktoś potrafił to udowodnić zyskała by olbrzymią wartość kolekcjonerską i co za tym idzie finansową. Może właśnie dlatego to z lewa to z prawa (chociaż częściej z prawa) słyszę że ktoś ma coś oryginalnego do Syreny Sport, dlaczego?... ano bo bo ktoś tak mu powiedział.
Jak by tak wszystko porachować na przestrzeni lat to Sport jest wśród nas wystarczy go poskładać go z tych oryginalnych części.
Wiele lat temu kiedy jeszcze niewiele wiedziałem o tym aucie właściciel muzeum w Otrębusach przekonywał mnie że posiadany przez niego silnik jest od Syreny dlaczego?
ano właśnie bo ktoś kompetentny mu o tym powiedział.
Plotka tułała się trochę po świecie, ale na szczęście mógł ją zdementować osobiście sam konstruktor będąc w muzeum (cóż za szkoda dla posiadacza).
Dzisiaj po tak wielu latach niestety coraz mniej ludzi może coś w temacie zdementować, dlatego boję się że tzw. oryginalnych części od Syreny Sport będzie nam przybywać


PS:
Podobnie jak wielu nie wiem co było w usuniętym poście, może admin go przywróci chociaż w ocenzurowanej formie jeśli były jakieś tzw. "momenty", bo takie reperkusje wywołał.
Mateo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-08-10, 16:16
Lokalizacja: xyz

Post autor: Mateo »

macie racje poprostu chore głupie plotki wssane z palca z ta historia o znalezieniu błotnika z syreny sport przeciez wszyscy wiemy ze auto miało nakaz znizczenia ale z 2 strony tak powiem wam szczerze, że po odnalezieniu tego prototypu syreny 607 to nie zdwiło by mnie to jakby syrena sport była gdzies w Polsce jak nie cala to chociaz jej karoseria wiec moze faktycznie byc tak ze koles koloryzuje a moze faktycznie cos byc na rzeczy tylko niestety czas tak szybko leci ze czlowiek musialby po całej Polsce jedzic i szukac w tych miejscach gdzie syrena sport miała stycznosc czyli tam gdzie ja zawieziono przed zniszczeniem miejscem jej powstania takie jest moje zdanie
Mateo
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Mateo pisze:macie racje poprostu chore głupie plotki wssane z palca z ta historia o znalezieniu błotnika z syreny sport przeciez wszyscy wiemy ze auto miało nakaz znizczenia ale z 2 strony tak powiem wam szczerze, że po odnalezieniu tego prototypu syreny 607 to nie zdwiło by mnie to jakby syrena sport była gdzies w Polsce jak nie cala to chociaz jej karoseria wiec moze faktycznie byc tak ze koles koloryzuje a moze faktycznie cos byc na rzeczy tylko niestety czas tak szybko leci ze czlowiek musialby po całej Polsce jedzic i szukac w tych miejscach gdzie syrena sport miała stycznosc czyli tam gdzie ja zawieziono przed zniszczeniem miejscem jej powstania takie jest moje zdanie
Racja !

Podpisuje się pod postem kolegi Mateo
Te miejsca już zostały sprawdzone i nie tylko...

Po Syrenie Sport nie pozostało nic.

Na szczęście wszystko da się sprawdzić i zweryfikować.
Dlatego prosiłem o treść tego postu.
Chciałem zobaczyć w jakim to było kontekście itp.
Mateo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-08-10, 16:16
Lokalizacja: xyz

Post autor: Mateo »

no dobra ale powiedzcie mi przeciez podobno z tego co wyczytalem to podobno ktos kiedys kupił orginalne kołpaki z SS ze jedyne co było zachowane znacie ten motyw moze cos słyszeliscie tez o tym?
Mateo
Zablokowany