zalodzony gaźnik

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

zalodzony gaźnik

Post autor: hebel »

Hej panowie, jako że zakupiłem nowe świece NGK to postanowiłem dzisiaj odpalić moją Wilmę - po prawie dwóch miesiącach nie odpalania. Jakie było moje zdziwienie gdy zauważyłem że gaźnik pokrył się lodem, tu w okolicy otworu zasysania powietrza na ssaniu... dodam ze temperatura na zewnątrz była dodatnia (ok 4-5 stopni) Działo się to tylko w czasie pracy silnika na ssaniu jak spuściłem ssanie lód się roztopił. Rozumiem że tam gdzie występuje podsysanie lub rozprężanie gazów występuje ochłodzenie ale w gaźniku syreny...
Jako że syrenę mam od września nie poznałem jej jeszcze do końca, i pewne rzeczy mnie zaskakują ,z wieloma rzeczami sobie radzę przy pomocy lektury glinki i oczywiście lektury tego forum ale za cholerę nie wiem czy tak ma być czy coś spierdaczone jest. Za wszelkie próby rozwiania moich wątpliwości :piwo:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

hebel pisze:Rozumiem że tam gdzie występuje podsysanie lub rozprężanie gazów występuje ochłodzenie

...i sobie odpowiedziałeś...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

tak, jest to typowe zjawisko w Syrenie, ale zgadzam się z autorem wątku, że wzbudza to zdumienie, bo to nie jest rakieta V2 a jednak żeby aż tak sie robiło.......
Mnie to tez kiedyś zaskoczyło........jakieś 100 lat temu.....
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

uff...
Dzięki chłopaki, już myślałem że źle poskładałem gaźnik :)
arturos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2008-12-07, 00:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arturos »

też tak miałem :)
aż się wystraszyłem że coś nieszczelne jest i że moje maleństwo sie zepsuje
Się gra się jak się nie ma to siema siema :)
ODPOWIEDZ