Pompka hamulcowa

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Pompka hamulcowa

Post autor: 105L `79 »

Witam. Mam pytanie dotyczące właśnie pompki hamulcowej. Otóż w ostatni weekend miałem troszkę czasu żeby zrobić co nie co przy mojej syrence. Zabrałem się za odpowietrzanie hamulców(po 12 latach nie używania). Okazało się że cały płyn hamulcowy który wlałem do zbiorniczków wyciekł z pompki. Nie wiem co robić, czy opłaca się rozbierać i naprawiać istniejącą pompkę hamulcową, czy kupić inną??? Wybaczcie za moje pytania ale to jest moja pierwsza syrenka i nie jestem jeszcze encyklopedią napraw syreny. Co najlepiej zrobić?? Dziękuję z góry za porady. Pozdrawiam.

P.S. Proszę o odrobinę wyrozumiałości. :/
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Tylko z pompy Ci cieknie???

Będzie trzeba kupic zestaw naprawczy do Żuka (około 15zł) i uszczelnić pompe
:ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

Tak. Wszystko ucieka z pompy. Przewody są w dobrym stanie, ale wydaje mi się że wymiana ich nie ominie. Tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

rozebrac, wymienic, patrzec uwaznie na schematy, i sprawdzic wielkosc uszczelek na tloku bo nie wszystkie wymiary z zestawu zuk/nusa sie pokrywają. u mnie juz nie cieknie a od wymiany dobre pol roku minelo.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Faktycznie----trochę to nieprawdopodobne, żeby wszystko nagle z pompki wyciekło .
Z pompy dwuobwodowej może kapać-----widać to pod samochodem, ale nie aż w takim tempie !! Albo wycieka przez cylinderki i kapie sobie na szczęki :-))))))))))) albo kapie w pobliżu pompy z przewodów doprowadzających płyn do pompy. Natomiast z wnętrza pompy---troche tak ale nie aż tyle !!!! Tu warto przypomnieć, że , gdy pokapuje z pompy, to wystarczy zmienić ostatni uszczelniacz gumowy---ten gdzie wchodzi tłoczysko,, natomiast pozostałe gumki w pompie mogą zostać---często są jeszcze w miarę dobre. No ale jeśli mamy komplet naprawczy do Żuka to --proszę bardzo.....
I przy okazji !!! Gdy chcemy ściągnąć bęben hamulcowy, to nie walmy w niego młotem lecz=========1) odkręcamy odpowietrznik, 2) regulatory rozparcia szczęk ustawiamy na zejście sie szczęk --czyli klucz 17-cie ruchem w górę dla obu stron----i szczęki tak sie schodzą do siebie że bęben zlatuje swobodnie !!! Ja wiem, to proste jest, ale nie dla kogoś zaczynającego przygodę syrenkową.........
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

Wyciekło wszystko jak nalałem płynu do zbiorniczków i podczas odpowietrzania naciskałem na pedał hamulca. wszystko znalazło się pod spodem syrenki. Dzięki
arti 08
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-11-12, 19:42
Lokalizacja: Halinów

Post autor: arti 08 »

wymien wszystkie cylinderki ,przewody ham . i pompe na nowe .Wszystko można kupic w rozsądnej cenie .Będziesz miał spokój na kilka lat.z hamulcami nie ma żartów.Pompe ham. lepiej kupic fabrycznie nową niż ją naprawiac koszt jest nie wiele większy .kiedys próbowałem naprawiac pompe ,kupiłem nowy cały środek syrenowski za 50zl,włożyłem do starej obudowy , ale pompa nadal ciekła.Puzniej zakupiłem nową pompe za 70zl .Pompa pracuje już 5lat i nic nie cieknie .Moim zdaniem lepiej kupic całą pompe nową , jak naprawiac starą. :ok3
syrena 105l 1979 fiat 125p 1300 1976
wartburg 1,3 1990 fiat 126p 1977
warszawa 223 1971
audi 100 c3 1984
żuk 1969
polonez truck 1996
zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zibi86 »

witam nie chce zakladac nowego tematu mam problem z pompa zabralem sie za hamulce przewody zest. napraw. cylinderkow wymienilem okladziny tez caly uklad mam zrobiony tylko zostala mi pompa jak wymienic te gumki co sa w drugim tloczku srednica gumy jest ta sama tylko nie moge ich wcisnac jak to zorbic przedstawiam schemat o co mi chodzi stare gumy wywalilem i chce dac tam nowe ale za zadne skarby ich tam nie moge wlozyc pomiedzy te scianki musze wlozyc te gumki ale jak patrze na ten schemat to wydaje mi sie ze powinno ich tam nie byc ale u mnie byly
Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a ja mam tez pytanie czy gume nr 3 mozna jeszcze kupic?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zibi86 »

juz sobie poradzilem udalo mi sie z tymi gumkami nie bylo latwo ich tam wcisnac. Jesli chodzi o gume nr 3 to alledrogo tam sa ostatnio widzialem

[ Dodano: 2009-02-16, 18:48 ]
tu masz linka

http://moto.allegro.pl/item554685033_sy ... _gumy.html
ODPOWIEDZ