Zamek drzwi

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelus1981
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-02-17, 18:37
Lokalizacja: koszalin

Zamek drzwi

Post autor: pawelus1981 »

Od czego pasuje zamek do drzwi do syreny?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wkładki pasuja od 126 do 105
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Ikarus 280.26
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-17, 19:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ikarus 280.26 »

Podepnę się pod ten temat, w sumie o zamku tutaj też nieco. Podzielę się moimi wrażeniami, może ktoś coś dopowie.
Otóż zepsuł mi się rygiel w prawych drzwiach 105L. Blokował w nim element łączący linkę do otwarcia od wew. - nie dało się zamknąć na klucz. Ale do sedna... zakupiłem, tutaj zaznaczam - mechanizm do 125P. Wygląda wręcz identycznie, ale właśnie.. chyba nieco innych kształt pod klamkę. Założyłem i co? Nadal nie zamyka się. Ba, kiedy rygiel jest luźno dokręcony, odchodzi z 0,5 cm w lewo zamyka się, dokręcony - już nie. Mozolnie odpinałem wszystkie cięgna i sprawdzałem czy blokują inne elementy, wyjąłem prowadnicę szyby, po dokręceniu ciągle to samo. Już sądziłem, że drzwi jakoś są odgięte i blokują go. Na koniec jednak wykręciłem śrubkę spod przycisku klamki - ta co naciska rygiel, by otwarły się wrota. To pomogło, dokręcony mechanizm i działa. Ale niestety, bez śrubki za to nie otwierają się drzwi. Wziąłem nieco mniejszą, by znaleźć złoty środek, ale raz otwierały się wrota tylko na jeden stopień, po regulacji znowuż zamek nie halo. Dać sobie spokój z tym ryglem, czy faktycznie musi pasować i należy odpowiednio wyregulować śrubę między przyciskiem klamki, a mechanizmem? Czy może w ogóle problem leży gdzieś indziej w zamku, a to jest czysty zbieg okoliczności? Taki detal i nie da się dojść do kompletnie do ładu.

EDIT: Faktycznie, zamek do 125P ma zbyt wygięty i powiększony element pod przycisk klamki. Włożyłem stary po podmianie elementu i po zamianie linki (zbyt krótka i pogięta, przez co blokowała) i działa.
ODPOWIEDZ