Wasze modyfikacje/patenty

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Wasze modyfikacje/patenty

Post autor: enigmatus »

W dziale przewija się wiele tematów o pomysłach na modyfikacje Syreny.Chciałbym poznać wasze ukończone modyfikacje w Syrenach. Jakie części wsadziliście od innych samochodów (pomijam tu zmianę silnika :) ) lub usprawniliście istniejące elementy syrenowskie. Jakie macie spostrzeżenia po testach i czy było warto itp ? :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... zamienniki


Tak zwane zamienniki .. temat opuszczony, ale możnabyłoby go ciagnać...
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Tak zwane zamienniki ..
Mówiąc części od innych aut nie miałem na myśli zamienników. Temat zamienników był wałkowany już wiele razy a opcja szukaj mnie nie przeraża :) Ja pytam się o modyfikacje
jak np światła tylne z LED, lub zmiana wiatraczka przy chłodnicy na elektryczny :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Bartłomiejszw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-06, 11:25
Lokalizacja: Czosnów

Post autor: Bartłomiejszw »

enigmatus pisze:jak np światła tylne z LED
weź mnie nie rozbijaj, LED w Skarpecie, chyba by musiało kogoś powalić i to ostro.
I'm Boss, becouse i have Bosto :)
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Czy temat jest pod tytułem: Czy uważasz modyfikację za sensowną ? O ile pamiętam to nie :) Jeżeli chodzi o te LED to był przykład ale jak uważasz że jest to zły pomysł, zobacz ten temat ! http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=5988
Mi chodzi o wasze ciekawe usprawnienia Syreny. Jak to się kiedyś ładnie nazywało: "pomysły racjonalizatorskie" :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ja usprawniam Syrenę w ten sposób:
Rozbieram dany podzespół - myję, wymieniam w nim wszystko co tylko możliwe na nowe, składam i montuję. I tak już ze 2 lata. Zero - powtarzam zero modyfikacji.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Tylko nie zaczynajcie wojny na "ortodoxów i kombinatorów" po to przecież powstał ten dział.
Ja mam swojej wentylator na chłodnicy,elektroniczny licznik, pasy bezpieczeństwa, H4 w patrzałkach i standard: fiatowskie cewki, oraz alternator.
Chciałbym dodać do tego elektroniczny zapłon, ale na razie to nie mam czasu za remont silnika się wsiąść.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

U mnie- splanowana głowica, poprawione okna w bloku. W planie przeguby z golfa, polerowanie kolektora dolotowego i wydechowego, wentylator chłodnicy i może kiedyś alternator.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

U mnie w planach przednie hamulce z żuka z podwójnymi samoregulującymi cylinderkami a może i alternator i H4 - zobaczymy. Usprawnienia techniczne są do przyjęcia ale coś typu LED czy spoilery :/
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Dlatego należy rozróżniać bezsensowny tuning, od usprawnień, które mają polepszyć osiągi/zwiększyć wytrzymałość.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Mateusz pisze:Dlatego należy rozróżniać bezsensowny tuning, od usprawnień, które mają polepszyć osiągi/zwiększyć wytrzymałość.
Dokładnie tak chciałem napisać
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Dlatego należy rozróżniać bezsensowny tuning, od usprawnień, które mają polepszyć osiągi/zwiększyć wytrzymałość.
Zgadzam się w całej rozciągłości :) Nie każda modyfikacja kaleczy auto.

Jeżeli chodzi o te lampy LED, to nie chodzi o jakiś paździerz tylu Lexus look tylko coś co kolega Franki probuje zrobić (uzyskując ciekawy efekt http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=5988 )

Mam pytanie do kolegi arturromarr: O jakim liczniku mówisz (przebieg km czy prędkościomierz). Czy zakładając większą cewkę od Fiata istotnie poprawiła się iskra ?
Co do elektronicznego zapłonu (był temat na forum) to polecam lekturę EDW 08 i 09/2003
http://www.elportal.pl/pdf/2003/edw_2003_08_s62.pdf
http://www.elportal.pl/pdf/2003/edw_2003_09_s30.pdf
Bardzo ciekawy artykuł
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

licznik jest na zdjęciu na tej stronie:
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Jest całkowicie elektroniczny (brak linki), ale to chyba ten beznadziejny "tunink" bo osiągów nie poprawia, no chyba żeby przestawić żeby więcej pokazywał :)
Czemu ludzie uzurpują sobie prawo do ustalania co jest akceptowalne.
Zmiany mogą być źle lub dobrze zrobione, z tzw. smakiem lub nie ale każde auto ma swojego właściciela i może on z nim robić co chce a czy to się już innym podoba czy nie to inna sprawa.

Ja nie lubię spojlerów, obniżania i obcych poszerzanych felg, ale jak ktoś tak zrobił to jego sprawa i widocznie mu się podoba i o gustach najlepiej nie rozmawiać.
Jak dana Syrena będzie w rejestrze zabytków to pozostanie oryginalna, z czasem będzie ich coraz więcej a ludzi którzy odważą się na zmianę coraz mniej bo z czasem staną się bardziej wartościowe.
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Licznik super :) mam pytanie czy analogowym prędkościomierzem też sterujesz elektronicznie czy on nie działa a prędkość jest podana na wyświetlaczu lcd ?
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Wszystko jest elektroniczne na mikrokontrolerze.
Wskazówka jest podłączona do polonezowskiego obrotomierza, a jego cewka pod mój układ.
Zamiast linki na skrzyni jest impulsator z konraktona i magnesu.
ODPOWIEDZ