Moje cudo Syrena 105 z 1978 roku przebieg 4206km

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Jack pisze: takze własne bezpieczenstwo jestesmy wstanie ocenic za darmo i lepiej niz na jakiejkolwiek stacji, potrzeba tylko troche checi , chyba że ktos nie ma na co forsy wyrzucac
Ależ przecież "żółte blachy" nie są tylko dla Syren (proponuje rozszerzyć trochę swoje spostrzeganie rzeczywistości), o ile w Syrenie skoro mówisz sam możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo i przede wszystkim innych współużytkowników, o tyle w samochodach bardziej zaawansowanych technicznie bez pomocy stacji diagnostycznej się nie obędzie
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

to ciekawe bo ja mysle ze wszystkie usterki i niedomagania wychodza najlepieij w czasie jazdy próbnej i ktos kto ma jakies pojecie , a zwykle takie osoby poruszaja sie starymi samochodami sa to w stanie wychwycic, zwłaszcza ze na stcji za wiele nie sprawdzaja i te przeglady to raczej formalnosc , oswiec mnie i powiedz czego z wyjatkiem emisji co2 nie mozemy bez stacji diagnostycznej ocenic

-chodzi mi scisle o stcje kontroli pojazdów a nie serwisy i warsztaty dla jasnosci, bo to inna bajka !!!!
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

żółte tablice opłacasją się komuś kto ma powiedzmy stare auto z dużą pojemnością 3000-4000-5000 na przykład jakiegoś amerykańca i żeby uciec od płacenia od pojemności to o ile to możliwe wyrabia żółte tablice i to ma sens tu jest oszczędność i zasadność nawet wydatku około 1000zł.w przypadku syreny gdy jest to pojemność rzędu większego odkurzacza albo suszarki mija się to z celem i umówmy się to nie jest marka samochodu o super wartości i jeszcze długo nie będzie ...inna sprawa co my sobie na temat syren myślimy i rzadna lokata kapitału jak ktoś delikatnie zasugerował o wzrastającej wartości ...no chyba ,że we własnych oczach ha,ha,ha
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Jack pisze:oswiec mnie i powiedz czego z wyjatkiem emisji co2 nie mozemy bez stacji diagnostycznej ocenic

-chodzi mi scisle o stcje kontroli pojazdów a nie serwisy i warsztaty dla jasnosci, bo to inna bajka !!!!
Zrozum że nie każdy posiadacz "zabytka" dysponuje garażem z kanałem, zna się na całej mechanice, ma czas, chce mu się - * niepotrzebne skreśl, wykona sobie diagnostykę samemu

la2women pisze:żółte tablice opłacasją się komuś kto ma powiedzmy stare auto z dużą pojemnością 3000-4000-5000 na przykład jakiegoś amerykańca i żeby uciec od płacenia od pojemności to o ile to możliwe wyrabia żółte tablice i to ma sens tu jest oszczędność i zasadność nawet wydatku około 1000zł.
Ale tu też wystarczy wyłacznie opinia rzeczoznawcy aby nie mieć ciągłości OC
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Witam wszystkich serdecznie!!!
Można powiedzieć że już wybrałem postawie na białe tabliczki. Teraz panowie co potrzebuje do takiej rejestracji autka jestem kompletnie zielony więc prosze o porade.

Posiadam umowe kupna sprzedaży i dowód i to wszystko. Proszę też o pomoc w tej sprawie dlatego że mam poj.....ną facetke w WK która się upiera przy swoim że nie mogę Syrenki zarejestrować na białe blachy. Szukałem tego przepisu w kodeksie ale nie moglem znaleść. Jakby ktoś był tak miły i pomógł mi w tym będe dozgonnie wdzięczny. Che w miare szybko to zrobić i odwiedzić w końcu NEKLE

Pozdrawiam i z góry DZIĘKUJE!!!
Ostatnio zmieniony 2008-06-25, 22:47 przez Magister, łącznie zmieniany 1 raz.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

chodzi mi scisle o stcje kontroli pojazdów a nie serwisy i warsztaty dla jasnosci, bo to inna bajka !!!!
A w czym niby te warsztaty i serwisy mogą Ci pomóc. Żeby odkręcić śrubę, albo wyjąć zawleczkę? Przecież to można zrobić np. pod blokiem, nad rzeką. A Ci co swoje samochody znają zrobią to nawet lepiej.
Czy o to chodzi?
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

tu mi chodziło o inne samochody nie tylko syreny fiaty i warszawy ale np jakis bumki z mechanicznym wtryskiem kugelfischera np , a tego juz sam za bardzo nie zrobisz :) tez podzielam zdanie ze najczesiej ,,najlepiej naprawiaja swoje samochody wlasciciele
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

szukam szukam i dalej nie mogę znaleść tego przepisu coś jest w ustawie 1 i punkcie 3 ale nie wiem jak tego szukać T_T
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

poszukaj muj temat [moja bosto 82] w pochwal ] się poczytaj i troszke sie dowiesz sam przechodziłem temat rej. na białe blaszki i mam je i adela śmiga ino ludziska sie oglądaja
kombi
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1 odzyskanego po kradzieży;
2 zabytkowego;
3 mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

[ Dodano: 2008-06-25, 22:43 ]
czyli musze mieć jakiś papier od rzeczoznawcy aby zarejestrować?
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

tak papier od rzeczoznawcy MUSISZ MIEC ale w opisie musi byc opisane ze pojazd wiekiem pow. 25 lat i od zaprzestania prod tego modelu mineło 15 lat czytałes mój temat
kombi
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

właśnie szukam

[ Dodano: 2008-06-25, 22:56 ]
mam już

[ Dodano: 2008-06-25, 23:31 ]
oki czyli tak
potrzebuje umowe kup-sprzed, dowód rej, i papier o d rzeczoznawcy wtedy przegląd oc i rejestracja tak? wchodzą do tego jakieś opłaty skarbowe lub coś takiego?
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

syrena z 78 wyrejestrowana w 81. takich przypadkow znam kilka. Syrena byla przecież produkowana do 83 w tym czasie popyt przewyższał podaż! a ludzie sobie wyrejestrowywali dobre wozy. Nie rozumiem tego postępowania. Czyżby Syrena nie cieszyla się zainteresowaniem kupujących juz na przełomie lat70/80??? z tego co mi wiadomo schodzily jak cieple bułeczki.Znacie logiczne wytlumaczenie tego zjawiska ???
125p/126p/ŻukA03/Isuzu Gemini/Ford A-Series
pawelPP
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-02, 22:01
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: pawelPP »

syrena była bardzo awaryjnym samochodem , każdy wolał malucha który się mniej psuł . Pewnie dla tego tak robiono
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

syrena była jedynym samochodem, który po zakupie szybko tracił wartość. Inne zwykle były droższe jak nowe.
ODPOWIEDZ