Moje cudo Syrena 105 z 1978 roku przebieg 4206km

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

powiem tak mam dowód z nie obciętym rogiem na każdej stronie jest pieczątka UNIEWAŻNIONO jest na czerwono tablic rejestracyjnych nie mam.
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

marcin459 pisze:Tak Chełmno koło Świecia.
Z resztą rozmawialiśmy na live pamietam kwidzyn niedaleko komisu
Kurcze, pamietam to jak przez mgłe :F Fakt to koło mojej roboty. Pewno jak zwykle byłem zalatany :grinser Bedzie jeszcze okazja sie spotkac i oblac twój zakup. A historia tego dziadka, co to rozbijał ją w swoim garazu niezła :grinser
Powodzenia
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

cześć Jasio zajżyj na pirewsza strone wkleiłem tam moje zdjecie z Twoją Syrenką jest pod pobierz

[ Dodano: 2008-06-23, 22:23 ]
dokładam jeszcze zdjęcie nieszczęsnego blotnika którego starszy pan traktował okrótnie ma murku :grinser
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Radek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 419
Rejestracja: 2005-11-11, 18:01
Lokalizacja: Zalesie Górne k/W-wy

Post autor: Radek »

GDA-FSO pisze:
radekk pisze:

od żółtych blach trzymaj się z daleka ;-) koszt wyrobienia ich rzędu ok 1000 zł jest nie współmiernie wysoki do ewentualnych korzyści

Gratuluję nabycia takiego cacka :-)
buehehehe że ile? :lol:
białą kartę robiłem sam więc: free
opinia : 120zł
przegląd wieczysty : 300zł
tablice w WK :170zł
sam sobie zsumój:)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

to prosze o pomoc co najpierw mam zrobić ? co potrzebuje jakie dokumenty?
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Nic nie potrzebujesz. Weź w rękę Ustawę "prawo o ruchu drogowym" i rejestruj pojazd. Sam przeczytaj wcześniej. Przyda Ci się. Możesz zdobyta wiedzą podzielić się z urzędniczyną.
Każdy pojazd wyrejestrowany przed 1997 rokiem możesz zarejestrować na białe blachy.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

DOKŁADNIE.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

Teraz to to nawet nie wygląda jakby kiedykolwiek było zakurzone! :) Pięknie się prezentuje.
Jeżeli masz już poprawioną umowę, to idź do urzędu i rejestruj! Syreniarze dobrze Ci podpowiadają! Jacyś niedouczeni ci urzędnicy (u nas też sporo takich). A może po prostu zazdrość ich zżera... ;)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Prawde mówiąc sam nie wiem co robić czy rejestrować normalnie czy jako zabytek .
Jako zabytek odchodzi coroczny przegląd i jest tańsze oc .
Panowie co robić słucham waszych sugesti
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

sorry ale po cholerę ci te tablice .......przecież możesz mieć opinię i jeżdzić na białych tablicach.jak zrobisz żółte konserwatora masz na głowie palcem nie kiwniesz bez niego .niby twoja ale tak naprawdę nie jest twoja.na białych jak się wku...r..wi..sz to sobie nawet kwietnik możesz założyć .jak zrobisz to na żółtych to jak się dowie to ci karę dowali.oczywiście to ekstremalna sytuacja ale tak to działa mniejwięcej .
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Nie wiem czy żółte tablice to zbytek bo auto zyskuje na wartości więc to raczej nie wyrzucone pieniądze..
A argument że nie można sobie zrobić w niej kwietnika (wiem, że żart) jest nie bardzo bo kto by coś zmieniał w takim aucie. Nawet ja nie więc chyba nikt :)
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Radek pisze:
buehehehe że ile? :lol:
białą kartę robiłem sam więc: free
opinia : 120zł
przegląd wieczysty : 300zł
tablice w WK :170zł
sam sobie zsumój:)
Kolego - jeżeli tylko tyle ci wyszło to gratuluję (napisałeś że kartę zrobiłeś sam - ale nie wszyscy tak umieją, chcą itp) samo wyrobienie karty z opinią 400 zł, w WK płacisz ok 195 itd być może z kwotą 1000 przesadziłem, ale wydatek rzędu 600-800 zł jest dla mnie nieporozumieniem

marcin459 pisze: Jako zabytek odchodzi coroczny przegląd i jest tańsze oc .
Na bezpieczeństwie się nie oszczędza ! I powiem szczerze że ten zapis o dożywotnim przeglądzie to największy absurd ustawy o pojazdach zabytkowych - bo oznacza to że auto pow. 25 lat jest w tak doskonałym stanie technicznym że nie trzeba przeprowadzać kontrolnych badań technicznych - a nie oszukujmy się jeżeli nie jesteśmy do tego "przymuszeni" nie pojedziemy sami zrobić takich badań

Po za tym - na opinie rzeczoznawcy możesz wykupić OC terminowe na okres kiedy będziesz poruszał się Syrenką - także pomimo tego że nie masz zniżek, możesz ulżyć sobie w kosztach
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Braku badania technicznego w ogóle nie biorę pod uwagę.
Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych użytkowników drogi warto i trzeba przynajmniej raz do roku pojechać na przegląd.
Zatem jakie korzysci z żółtej tablicy???
Żadne
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

juz nie przesadzajcie o istocie tego badania technicznego, co niby wam ten smieszny uprawniony cep diagnosta sprawdza takiego , switała czy sie pala wszystkie??> :) , hamulce i luzy na kierwnicy i koniec , wszystko to mozna i trzeba sprawdzac w syrenie samemu tzw kontrolne hamowane na kawałku asfaltu, jak nie zarzuca to jest dobrze, a czesto zrzuca , bo raz poleci cylinderek , a to smar wyleci na okładzinybo mu za goraco ;) w lecie albo trzeba regulowac na mimośrodach i tak w kólko prawie :) takze własne bezpieczenstwo jestesmy wstanie ocenic za darmo i lepiej niz na jakiejkolwiek stacji, potrzeba tylko troche checi , chyba że ktos nie ma na co forsy wyrzucac
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Generalnie to opinia od rzeczoznawcy tak - zółte tablice nie!. nie warto po prostu.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
ODPOWIEDZ