Syrena 101 z silnikiem VW z tyłu

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

Plewka pisze:pokażę Ci zdjęcia i jeśli dla Ciebie to jest to samo to wybacz ale chyba na inne zdjęcia patrzymy
Kierowca ma wypaczoną optyke patrzenia :smiech, ale jak by ktoś napisał, że syrena 101 i 105 to to samo ,to by pochodzenie jego rodziny do kilku pokoleń wstecz poddał głębokiej analizie, czy aby przypadkiem nie ma korzeni w narodzie co z gwiazdą dawida biega...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

KAZIO_ pisze:
Plewka pisze:pokażę Ci zdjęcia i jeśli dla Ciebie to jest to samo to wybacz ale chyba na inne zdjęcia patrzymy
Kierowca ma wypaczoną optyke patrzenia :smiech, ale jak by ktoś napisał, że syrena 101 i 105 to to samo ,to by pochodzenie jego rodziny do kilku pokoleń wstecz poddał głębokiej analizie, czy aby przypadkiem nie ma korzeni w narodzie co z gwiazdą dawida biega...
Nie mam wypaczonej optyki widzenia. Mowimy jak jest pod wzgledem technicznym a to sie akurat zgadza, ze silnik chlodzony powietrzem umieszczony z tylu. Nie jestem znawca VW chodzilo mi po prostu o mikrobus produkowany na przelomie lat 50 i 60. Jak wy to sobie nazywacie to nie wiem. No ale skoro "ogorek" czyli nawiasem mowiac Volkswagen Bus wszedl w 68 to silnik moze pochodzic z Bullika :helm

----Swoja droga to temat zbacza z toru. Ja chcialbym przede wszystkim dowiedziec jak zbudowano pojazd ze zdjec i jak rozwiazano ten bagaznik z przodu przy zachowaniu grilla z Syreny??? Szkoda tylko, ze fotki sa jakosci jakby byly cykane w zwiazku radzieckim na poczatku lat 30 :o

Co do geneanologii mojej rodziny to temat pomine milczeniem but I'm sure that I'm an one hundred percent Aryan Man :helm
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Plewka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-17, 16:59
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Plewka »

panowie nie schodźcie na tematy rasistowskie...

co do ogórka to miał silnik trochę inny niż w buliku bo pojemność się zmieniła

a co do bagażnika to nie problem zaślepić grill od środka, tak samo różne rodzaje zawieszenia można zastosować, co prawda na syrenach się nie znam ale na blacharce akurat tak :)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

przypuszczam że silnik może pochodzić z kdf-a jak w przypadku bydgoskiego sama obecnie stojącego w muzeum w białymstoku. Swoją drogą ciekawa konstrukcja i dybym dorwał taką w swoje ręce to na pewno bym nie wracał do oryginału :) i tak jak w przypadku syrenki laminat pana Ampira, która jest to ni wartburgiem, ni vw, ni syreną mógłbym się równie dobrze na zlotach VW i Syrenki pojawiać.

Ciekawe jak było rozwiązane zasilanie i gdzie był zbiornik.
Awatar użytkownika
Plewka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-17, 16:59
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Plewka »

z wymogów bezpieczeństwa zbiornik raczej w środku, a co do zlotów VW to są one coraz bardziej ortodoksyjne i nie sądzę żeby wpuszczano, a przynajmniej gdy ja organizowałem zlot to nic poza Garbusami i pokrewnymi nie miało wstępu
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

hyh, po naszych drogach jeżdżą jeszcze tysiące trabantów ze zbiornikami w komorze silnika :>
Awatar użytkownika
Plewka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-17, 16:59
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Plewka »

to fakt :) ale w przypadku Garbusa jest tak, że silnik z tyłu, zbiornik benzyny z przodu a jeśli ktoś ma gaz to w bagażniku za tylnym siedzeniem, a jest on oddzielony od komory silnika
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Co za czasy...Mój dziadek zakładał gaz i jakieś 10 lat temu odprawił z kwitkiem chłopaków w garbusie i stwierdził że nie ma gdzie zalożyć :)
Awatar użytkownika
Plewka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-17, 16:59
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Plewka »

kiedyś to zakładano podgrzewacz spalinami, potem zakazali tego, teraz robią podgrzewacz albo wodny za pomocą wodnej spirali ogrzewanej w tłumiku albo (co jest duuużo lepszym rozwiązaniem) podgrzewanie olejem


ja jednak nie uważam żeby gaz był czymś potrzebnym w Garbusie i u siebie nie mam...
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

jeżdżąc na codzień oszczędność jest jednak znaczna :)
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

to może lepiej komunikacja miejską? będzie jeszcze taniej...
Awatar użytkownika
szymoniec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 428
Rejestracja: 2007-02-27, 19:28
Lokalizacja: Łękołody

Post autor: szymoniec »

syrena-101 pisze:Ciekawe co się z nią stało.
Pocięli ją na złom, nie da się jej uratować, więc macie teraz 3 strony pieprzenia mniej.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Pewnie dała swoje części kolejne, kolejna następnej, i tak dalej...
Awatar użytkownika
Plewka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-17, 16:59
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Plewka »

syreniarz1992 pisze:jeżdżąc na codzień oszczędność jest jednak znaczna :)
jeździłem moim na codzień i jakoś spalanie mi wyszło mniejsze od malucha, zakładanie gazu do Garbusa przy takim silniku to tak jak gdyby używać papieru toaletowego dwa razy...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

szymoniec pisze:
syrena-101 pisze:Ciekawe co się z nią stało.
Pocięli ją na złom, nie da się jej uratować, więc macie teraz 3 strony pieprzenia mniej.
Nie, no co Ty??? Pewnie w koncu stanela gdzies pod plotem ale w poblizu przejezdzal akurat ten Niemiec co jezdzi po Polsce i skupuje wraki po 5.000 euro i jak zobaczyl, ze silnik jeszcze z KDF-a wujka Adolfa to odkupil na pniu :smiech
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ