jak uniknąć płacenia oc ????

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

syrena104bili pisze:byłem opłacić 105l i poprosiłem żeby przy okazj mi wyliczyli ile będę płacił za 104 za rok jak będzie miała 40lat i powiedzieli mi że samo to ze ma 40lat i jest samochodem historycznym nie zobowązuje do tej 70% zniszki w pzu tylko myszę być jeszcze zrzeszony w jakimś klubie , a z tego co czytam na forum powyżej 40lat nie muszę być zrzeszony żeby mieć zniszkę
Ja nie jestem w żadnym klubie (tzn jestem ale nie wiedzą o tym) i mam pełną zniżkę. Za Syrenę zapłaciłem w tym roku 58zł ubezpieczenia. Więc nie wiem czego oni chcą od Ciebie.
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

marcin459 pisze:Ja nie jestem w żadnym klubie (tzn jestem ale nie wiedzą o tym) i mam pełną zniżkę. Za Syrenę zapłaciłem w tym roku 58zł ubezpieczenia. Więc nie wiem czego oni chcą od Ciebie.
Możesz powiedzieć coś więcej na temat tej zniżki? Ja mam ubezpieczenie w PZU i nic takiego nie mam, tylko kiedyś jak się spytałem to mi coś ględzili o jakimś klubie syrenowym (?) który ma prawo do tych zniżek o_O
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jak miałem zniżki to jeszcze nie byłem w klubie teraz jestem a oni nawet o tym nie wiedza a zniżka dalej jest. Jak to do końca jest to z tym ubezpieczeniem to do końca nie wiem. Po prostu facet który ubezpiecza mi Syrenę jest spoko :ok3 Może coś do tego mają żółte blachy.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

marcin459 pisze:Może coś do tego mają żółte blachy.
Z tego co wiem, to mają, dla takich pojazdów są chyba inne stawki...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

zgadza się ze żółte tablice maja tylko że ci w ubezpieczalni nie mogą pojąć że żółte tablice mają takie samo prawo jak samochód który ma zkoniczone 40 lat i oni nie potrafią tego zrozumieć że w świetle prawa żółte tablice = samochód który ma skończone co najmniej 40lat :/
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

syrena104bili pisze:zgadza się ze żółte tablice maja tylko że ci w ubezpieczalni nie mogą pojąć że żółte tablice mają takie samo prawo jak samochód który ma zkoniczone 40 lat i oni nie potrafią tego zrozumieć że w świetle prawa żółte tablice = samochód który ma skończone co najmniej 40lat :/
Tak zgadza się. Samochód może mieć białe blachy a ma takie same prawa jak na żółtych.
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

marcin459 pisze:
syrena104bili pisze:zgadza się ze żółte tablice maja tylko że ci w ubezpieczalni nie mogą pojąć że żółte tablice mają takie samo prawo jak samochód który ma zkoniczone 40 lat i oni nie potrafią tego zrozumieć że w świetle prawa żółte tablice = samochód który ma skończone co najmniej 40lat :/
Tak zgadza się. Samochód może mieć białe blachy a ma takie same prawa jak na żółtych.
Mój VW ma białe tablice, ale ma już 43 lata czyli przysługuje mu ta zniżka 70% w PZU :?:
Nie jestem zrzeszony w żadnym klubie.
Mam wrażenie, że mnie nieźle trzepią na tym OC :klnie muszę mieć jakieś potwierdzone informacje, wtedy idę zrobić z nimi porządek :fire
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Garbusiarz pisze:
marcin459 pisze:
syrena104bili pisze:zgadza się ze żółte tablice maja tylko że ci w ubezpieczalni nie mogą pojąć że żółte tablice mają takie samo prawo jak samochód który ma zkoniczone 40 lat i oni nie potrafią tego zrozumieć że w świetle prawa żółte tablice = samochód który ma skończone co najmniej 40lat :/
Tak zgadza się. Samochód może mieć białe blachy a ma takie same prawa jak na żółtych.
Mój VW ma białe tablice, ale ma już 43 lata czyli przysługuje mu ta zniżka 70% w PZU :?:
Nie jestem zrzeszony w żadnym klubie.
Mam wrażenie, że mnie nieźle trzepią na tym OC :klnie muszę mieć jakieś potwierdzone informacje, wtedy idę zrobić z nimi porządek :fire



jak będziesz miał takie potwierdzone informacje to też mi daj znać to też nimi zrobię pożądek :D
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Znalazłem coś takiego:
" * 70% - zniżka dla pojazdów zabytkowych przeznaczona jest dla klientów, którzy posiadają pojazdy z okresem eksploatacji powyżej 25 lat i są zrzeszeni w wyznaczonych klubach pojazdów zabytkowych, antycznych."
Więcej tutaj http://www.ubezpieczeniasos.pl/porady/z ... cieli.html
Z tego wynika, że w PZU można mieć 70% zniżki na OC jeśli samochód ma więcej niż 25 lat, a właściciel należy do wybranego klubu, jeśli ktoś ma zniżkę pomimo tego, że nie jest nigdzie zrzeszony to chyba miał szczęście podczas podpisywania umowy :P , dużo też zależy od dobrej woli ubezpieczyciela.
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

no coment jak sie audi 100 c3 traktuje w MTU ;/ Przeglad ma?? Tak ma wczoraj zrobiony.....odpowiedz takie stare auto dziwne... ;/ Jakie pytania wogole o_O
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Garbusiarz pisze:jeśli ktoś ma zniżkę pomimo tego, że nie jest nigdzie zrzeszony to chyba miał szczęście podczas podpisywania umowy :P , dużo też zależy od dobrej woli ubezpieczyciela.
No mi się tak właśnie poszczęściło :faja
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

ale co niektórzy tu bzdury wypisuja ,a co niektórzy się podniecają i swoje dodają

ja tam ubezpieczam jako nie zrzeszony [nie bedę się rozpisywał ale 4 auta ] i jakos nikt się nie pyta ,że stare to ,i jak przeglądy przechodzi
biora dowód ,opinie ,robia kxero i po bólu ,ja tylko płacę więc wymagam aby mnie traktowano jak przystało w tej DEMOKRACJI

[ Dodano: 2011-02-08, 22:07 ]
a dodam tylko że idzie się do takich przedstawicieli co są osobami już STARSZYMI i kiedyś poczuli smak tej przygody z tym co my teraz nazywamy ZABYTKAMI

bo idąc do takich przedstawicieli co takie zabytki tylko widzieli na filmach ,zdjęciach itp itd
to tacy zawsze bedą KRAKAĆ że to beeeeee
kombi
tuffo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-04, 22:55
Lokalizacja: Pszów/Opole

Post autor: tuffo »

Walne tu trochę swoich groszy ... jako, że swój samochód robiłem na zabytek samodzielnie (biała karta, przygotowanie do rejestracji, tablice) zgodnie z ustawą aby swoje auto wpisać do ewidencji zabytków ruchomych, żaden rzeczoznawca nie jest potrzebny ale wojewódzki konserwator zabytków może wymagać zlecić opinię od rzeczoznawcy na koszt wnioskodawcy i tylko tyle, jeżeli biała karta i cała reszta jest rzetelnie wykonana wniosek musi być przyjęty.
Pojazdy są podzielone na kategorie wiekowe:
do 25lat
po 25lat
po 40lat
Aby auto miało status zabytku musi być ujęte w ewidencji czyli biała karta została zaakceptowana i tylko tyle.
Aby auto młodsze niż 25 lat było zabytkiem ogólnie mówiąc musi być zasłużone lub posiadać jakąś cechę unikatową. O uznaniu jednak ostatecznie decyduje wojewódzki konserwator zabytków niezależnie od posiadanych opinii i dokumentacji.
Aby auto mające wiek 25-40 lat było zabytkiem nie musi być unikatowe, ale wkz również może nie zgodzić się pomimo różnych dokumentów i opinii.
Aby auto mające więcej niż 40 lat było zabytkiem wystarczy dopełnić formalności wystosować wniosek i wkz musi wciągnąć do ewidencji taki pojazd. (nie wystarczy, że skończy 40lat)
Auta starsze niż 40 lat (i każde inne) ale nie wciągnięte do ewidencji nie są formalnie zabytkiem w myśl prawa.
W ruchu zagranicznym auta starsze niż 25lat muszą mieć glejt, że nie są zabytkiem aby legalnie przekroczyć granicę.
Na potrzeby ubezpieczeń mamy pojęcia pojazd historyczny (to regulują przepisy o ubezpieczeniach), pojazd zabytkowy (kodeks drogowy)(w prawie celnym jeszcze są inne definicje zabytku). Jedyne co jest obligatoryjne dla nas to to, że pojazd zabytkowy nie musi mieć ciągłości OC oraz tzw ubezpieczenie krótkoterminowe min 1 miesiąc (te ubezpieczanie, które nie oferują ubezpieczeń jedno miesięcznych łamią prawo, co za problem dać ofertę w cenie droższej niż całoroczne już są w zgodzie z prawem), stawki zniżki zwyżki i takie tam to tylko dobra wola ubezpieczalni.
A pro po zniżki 70% w PZU jeden z klubów uprawniających do tej zniżki to Automobilklub Polski (poczytajcie na necie sobie historię PZMotu Automobilklubu Polska i innych automobilklubów). Poszczególne automobilkluby regionalne nie są filiami Automobilklubu Polska są jedynie zrzeszone w PZMot łącznie z AP. A umowę o zniżkę 70% w PZU ma tylko Automobilklub Polska (dawniej warszawski) który aspiruje do przejęcia historycznego dziedzictwa Automobilklubu Polska z przed okresu PZMotu. W PZU połapali się, że poszczególne automobilkluby to są różne kluby i tu zaczyna się problem z tym 70% w PZU. W PZU jest rozsyłana o tym informacja do poszczególnych fili i oddziałów PZU.

Myślę, że resztę możecie już sami sobie dopowiedzieć
126p.........................odskoków, hehe
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zadam głupie pytanie moze troszke odbiegajace od tematu

CZY KTOS ZAREJESTROWAŁ NA ZOLTE NIE PŁACAC ZADNEMU RZECZOZNAWCY?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
tuffo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-04, 22:55
Lokalizacja: Pszów/Opole

Post autor: tuffo »

w którymś paragrafie odpowiedniej ustawy jest zapis, że konserwator zabytków może na koszt wnioskodawcy zlecić wykonać ekspertyzę i tylko tyle (na razie) w województwie śląskim konserwator każe do każdego wniosku wykonać taką ekspertyzę, no cóż ma takie prawo.
mnie taka ekspertyza kosztowała 300zł, biała kartę zrobiłem sam i została przyjęta.
126p.........................odskoków, hehe
ODPOWIEDZ