jak uniknąć płacenia oc ????

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

generalnie sprawa wyglada tak ze jak pujdziesz do rejestracji i bedziesz mial OC z poznijesza data niz data kupna.. to moga byc jaja a raczej beda i bedą chcieli ci wrypac kare. - oc musi byc wazne od dniazakupu..... inaczej sa kary...
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
nitro
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2010-08-17, 22:27
Lokalizacja: Ożegów/ Bełchatów

Post autor: nitro »

OC w dniu sprzedaży było aktualne jeszcze, takżę tak zle nie powinno być, gorzej z tym że nie zgłaszałem zakupu w WK a miało to miejsce bodajże w pożdzierniku :F

a polise OC poprzedniego właściciela która kończyła się właśnie w listopadzie gdzieś mi wcięło i slad po niej zaginął :devil3

tak więc na mój rozum a niewiem czy dobrze myślę :D : robię przegląd, ide do WK rejestruję auto na siebie, po czym do PZU ( dalej niewiem właśnie bo albo płacę zaległość od listopada albo piszą nową polise na mnie jako na nowego właściciela)
Syrena 105L '77r & Syrena 105 '76r , Syrena 104 '72r , Syrena R20 '76r , Syrena Bosto '83r , Skoda 105 S '81r. / WSK 125x2, WSK 175x2, Ogar 200x2,Komar 2351, 126p '85r. 126p '88r. 126p '90r. 126p '92r. 126p '97r. 126p '99r. Niewiadów N126e. Zetor 3011.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

najpierw do pzu bo bez oc ci niezaejstruja. tylko pierw zrob przegląd zeby niezaplacic zwyzki za brak przegladu ')
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Oficjalnie umowa poprzedniego właściciela (jesli jej w ciągu 30dni nie wypowiedziałeś) przeszła na Ciebie, zwlaszcza, jesli sprzedawca to zgłosił (a w PZU mają porządek, wiec o Tobie wiedzą). Więc od listopada masz zawartą umowe na kolejny rok. Będziesz musiał zapłacić za ten okres + odsetki, co i tak będzie stanowiło tylko kilka % tego, co byś mógł zapłacić do UFG za braku ciągłości ubezpieczenia :devil3
Zgłoszeniem do WK się nie przejmuj, tu nic nie grozi.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

Żuczek pisze:generalnie sprawa wyglada tak ze jak pujdziesz do rejestracji i bedziesz mial OC z poznijesza data niz data kupna.. to moga byc jaja a raczej beda i bedą chcieli ci wrypac kare. - oc musi byc wazne od dniazakupu..... inaczej sa kary...
Nie zgodzę się z tym co wyżej napisane. Ja miałem datę na polisie dużo późniejszą niż data kupna autka i nawet kobitka nie chciała oglądac mojej polisy. Powiedziała że jest jej niepotrzebna. Pozdrawiam.

A co do UFG, to jeżeli nikt nie podkabluje to oni sami się nie przyczepią. Moim zdaniem to im się po prostu nie chce szukać takich ludzi. Znam osobiście wiele przypadków kupna starych samochodów, które nie miały OC po kilka lub w jednym przypadku nawet kilkanaście lat i co??? ...i nic!!! Urzędnicy mają większe problemy...
dawid125p
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-01-10, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: dawid125p »

105L - to tylko Twoja teoria... żadnych konkretów.

datę na umowie musisz mieć taka samą jak z zawarciem polisy - jeśli pojazd oczywiście wcześniej nie miał opłaconego oc. fakt że nitk się w UK nie przyczepił - ale dług ubezpieczenia poprzedniego wlasciciela automatycznie przechodzi na Ciebie. i albo UFG rozliczy Cie prędzej czy później, albo nie, loteria... i oni nie gardzą takimi pzypadkami, tu 100, tam 1000, tu 500... wiesz ile to jest kasy na skalę Polski?

Żuczek mądrze pisze, tylko nie do końca jasno umie to przedstawić.
Awatar użytkownika
palmcam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 346
Rejestracja: 2006-05-30, 22:23
Lokalizacja: Płużnica

Post autor: palmcam »

dawid125p pisze:105L - to tylko Twoja teoria... żadnych konkretów.

datę na umowie musisz mieć taka samą jak z zawarciem polisy - jeśli pojazd oczywiście wcześniej nie miał opłaconego oc. fakt że nitk się w UK nie przyczepił - ale dług ubezpieczenia poprzedniego wlasciciela automatycznie przechodzi na Ciebie. i albo UFG rozliczy Cie prędzej czy później, albo nie, loteria... i oni nie gardzą takimi pzypadkami, tu 100, tam 1000, tu 500... wiesz ile to jest kasy na skalę Polski?

Żuczek mądrze pisze, tylko nie do końca jasno umie to przedstawić.
nie zgodze sie z Twoja wypowiedzia dlug nie przechodzi tylko zostaje na poprzednim wlascicielu,wiec smialo mozna kupowac bez waznego oc tylko zeby nie odwalic nr i nie oplacac juz jak mamy na siebie ze 2 lata bo to odrazu jak bedziesz chcial zaplacic do tylu niezaplacone i bez kombinowania tego nie ominiesz.fundusz gwarancyjny zaczol szukac pieniedzy wiec zacznie sie wysylanie sam juz otrzymalem pisemko ze zalegam z oplatami za motorower 4lata,poszedlem z umowa i jakos sie udalo ale dostalem 25zl kary za nie zgloszenie sprzedazy
dawid125p
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-01-10, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: dawid125p »

kolego, mój kuzyn prowadzi delegaturę na województwo, autami obracam cały czas... więc westie ubezpieczeń nie są mi obce, wręcz przeciwnie... albo on jest głupi ale... coś tu nie gra.

masz jakas konkretną podstawę prawną czy po prostu Tobie tak się udało?
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

rozmawiałem z zaufaną osobą która zajmowała się przez pewien czas tym. Zajmowała się to za dużo powiedziane. a na przykładzie swoim i wielu znajomych mogę potwierdzić to co wcześniej napisałem.
Nie mówię że w całej Polsce tak jest, wiadomo że zawsze znajdzie się wyjątek potwierdzający regułę. Nie chcę tu nikogo oszukiwać bo przecież nie mam w tym żadnego celu, chciałem tylko powiedzieć jakie jest moje zdanie, a przecież na tym chyba polega forum, na wymianie swoich opinii i doświadczeń, na pomocy itp itd.

A jeżeli ktoś kupi samochód bez ważnego OC i będzie zwlekał np 6 miesięcy z kupnem polisy, to mogą się przyczepić i nałożyć karę ale tylko za okres 6 miesięcy czyli od momentu kupna przez niego samochodu. Jak kolega wyżej napisał długi poprzedniego właściciela nie przechodzą na nowego.

dawid125p ...to tylko Twoja teoria. Też nie poparłeś swojej wypowiedzi żadną podstawą prawną, tylko swoim kuzynem który gdzieś tam pracuje, więc nie czepiaj się mnie. OK???

Ja się tego nie czepiam, ale skoro zacząłeś...


Pozdrawiam.

Sztama Rodacy!!!

W jedności siła!!!

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje!!!

...i takie tam inne. :)
dawid125p
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-01-10, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: dawid125p »

105L - ależ się nie czepiam. Tylko usiłuję dociec jak jest na prawdę...

czyli jesli dług nie przechodzi to mnie tylko obowiazuje (niestety) płacenie oc od daty zakupu za pojazd?
Awatar użytkownika
palmcam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 346
Rejestracja: 2006-05-30, 22:23
Lokalizacja: Płużnica

Post autor: palmcam »

dawid125p pisze:105L - ależ się nie czepiam. Tylko usiłuję dociec jak jest na prawdę...

czyli jesli dług nie przechodzi to mnie tylko obowiazuje (niestety) płacenie oc od daty zakupu za pojazd?
dokladnie tak jak napisales a potwierdzone to jest przez pracownika PZU z wyzszego szczebla.jak mi sie uda to wynajde jakis przepis na to
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

Potwierdzam. Interesuje Cię tylko data jaką masz na umowie i termin od tej daty. POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Mam takie pytanie może ktoś będzie wiedział. Dajmy na to. Kupuję samochód oc się kończy więc je wypowiadam (oc który zawarł poprzedni właściciel) bo nie chce dalej go płacić w pzu. Potem nie jeżdżę autem czekam powiedzmy do maja i opłacam oc w innej firmie powiedzmy auto link czyli zawieram umowe od daty podpisania powiedzmy od 1 maja. Tak to może wyglądać?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
palmcam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 346
Rejestracja: 2006-05-30, 22:23
Lokalizacja: Płużnica

Post autor: palmcam »

kazdy pojazd musi miec ciaglosc oc za ktore jest odpowiedzialny wlasciciel,bylem w takiej sytuacji jak Ty i kazali mi zaplacic 2 lata wstecz,oczywiscie nie zaplacilem:)
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

mam taka sprawę dzisiaj byłem opłacić 105l i poprosiłem żeby przy okazj mi wyliczyli ile będę płacił za 104 za rok jak będzie miała 40lat i powiedzieli mi że samo to ze ma 40lat i jest samochodem historycznym nie zobowązuje do tej 70% zniszki w pzu tylko myszę być jeszcze zrzeszony w jakimś klubie , a z tego co czytam na forum powyżej 40lat nie muszę być zrzeszony żeby mieć zniszkę , proszę powiedzieć mi ja kto jest i podsunąć jakąś podstawę prawną jeśli można . z góry dzięki :piwo:
ODPOWIEDZ