jak uniknąć płacenia oc ????

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Adam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 303
Rejestracja: 2007-09-20, 21:05
Lokalizacja: Maszewo
Kontakt:

Post autor: Adam »

A muglbyś Wstawić zdjęcie w jakim stanie jest ta syrena???
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Jasli ktos z was miał by papiery na105L wyrejestrowana to ja z miła checia... lub zarejestrowane tez wezme ale umowa bez daty:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Korbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2006-09-22, 21:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Korbek »

Ja mam mały problemik...
Zakupilem samochod i nie zmiescilem sie w terminie 30 dni i polisa przeszla na mnie.
- co mam zrobic
- jak sie teraz z tego wykrecic zeby przejsc do innego ubezpieczyciela? :/
- ew. co i jak ze zwrotem oc w przypadku sprzedazy?
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Korbek, jeśli masz jakiegoś znajomego zajmującego się ubezpieczeniami to nie powinno być żadnego problemu.ja w moim nowym fiacie tez troche przegapilem termin i poszedlem oplacic na to w czym byl.ale okazalo sie ze skladka mnie po prostu zeżre.wiec znajoma u której to robiłem napisała wsteczne pismo zrywające umowe i dała mi HDI(pierwszy rok 502zl-bo ja mam 19 lat i ze znizkami ojca musiala jeszcze dodac zwyzke za moj wiek)ale juz od 2 roku bede mial dokladnie 309zl na rok:P
Pozdro
Awatar użytkownika
Korbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2006-09-22, 21:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Korbek »

No niestety nie mam znajomych T_T
Dopłata kosztuje ponad 1000 niby mam ale co wtedy z czesnym na studia !
Myslalem zeby fikcyjnie sprzedac dziewczynie (spisac tylko umowe k-s) i ona wtedy zrzeknie sie tego ubezpieczenia ktore ja zaplace a ja pojde do nich po zwrot nadplaty. Ale czy to sie uda? I ile bede czekac na zwrot. (Jakie dokumenty?)

Mam nadzieje ze na forum nie ma zadnego szpiega z TU :helm

No i jeszcze nie wiem gdzie najpierw mam isc do WK za/przerejestrowac (czy moge na tymczasowe?) a potem po skladke czy na odwrot jak mi ta baba w unice mowila? Wiecej problemow jest z prawem niz z autem :]
A propos to poprz. wlasciciel napisal do mnie o 22 iles, i radosnie oznajmił, ze wypowiedzial oc i wyrejestrowal samochod :| i że mialem na to niby 30 dni (juz nie mowie jak on sie wlokł z dostawa papierow :klnie ) troche po fakcie a ja nie musze sie na wszystkim znac...
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Korbek pisze: Zakupilem samochod i nie zmiescilem sie w terminie 30 dni i polisa przeszla na mnie.
Do kiedy ta polisa jest ważna ?

Polisa w momencie podpisania umowy K/S przechodzi na Ciebie, w ciągu 30 dni musisz zgłosić się do TU aby ją przepisać na siebie i ewentualnie zrekalulować składkę, jedyną możliwością zerwania tej polisy była w momencie kiedy byś auta nie kupił z tą polisą

[ Dodano: 2008-10-17, 11:57 ]
CypekM pisze:Jesli nie chcesz jezdzic z powodu remontu poprostu idz do ubezpieczyciela i zrezygnuj z umowy Wtedy nie bedzie naliczna skladka. Ubezpieczenie zalatwiasz sobie dopiero przy rejestracji w wydziale komunikacji
Proszę nie pisać takich głupot bo kolega jeżeli tak by zrobił naraziłby się na UFG i karę 500€ za każdy rok przerwy w OC
Awatar użytkownika
Korbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2006-09-22, 21:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Korbek »

Polisa do czerwca 09 wazna. :devil3
Czyli nic sie nie da zrobic ? sprzedaz tez nie pomoze w odzyskaniu kasy ?
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Korbek pisze:Polisa do czerwca 09 wazna. :devil3
No to będziesz musiał dopłacić za ten okres róznice wynikające ze stawki poprzedniego właściciela a swoją stawką - w żaden sposób nie może to być 1000 zł o którym piszesz
Korbek pisze: Czyli nic sie nie da zrobic ? sprzedaz tez nie pomoze w odzyskaniu kasy ?
Jeżeli przekażesz polisę z autem to o żadnym zwrocie nie może być mowy,
jeżeli nie przekażesz OC to po wyrównaniu stawki do swoich zniżek i sprzedaży auta otrzymasz zwrot za równe kwartały jakie zostały do końca polisy
JjF
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 75
Rejestracja: 2008-08-03, 20:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: JjF »

Polisa OC ZAWSZE przechodzi razem z autem na kupującego!! Ten w przeciągu 30 dni powinien się zdecydować czy zostaje przy tym zakładzie ubezpieczeń (wtedy następuje rekalkulacja składki wyrównująca różnice składek między starym a nowym właścicielem auta; oraz przepisanie polisy na nowego właściciela) czy zmienia zakład ubezpieczeń (wtedy NOWY WŁAŚCICIEL pisze wypowiedzenie umowy OC, a STARY WŁAŚCICIEL dostaje zwrot kasy za pełne niewykorzystane kwartały).
Więc jeśli ktoś sprzedając chce dostać zwrot OC to powinien na umowie k-s zamieścić klauzulę, że "kupujący zobowiązuje się w przeciągu 30 dni do wypowidzenia umowy OC".

Jeśli auto nie ma opinii rzeczoznawcy to nie ma możliwości nieopłacenia OC. Można to zrobić na lewo (starą wypowiadasz a nowej nie zawierasz), ale jak ruszy centralny rejestr ubezpieczonych i wyjdzie na jaw cały okres nieopłaconych składek to każą Ci to zapłacić razem z odsetkami - baaardzo nieopłacalne.

Chcesz mieć auto na części to:
A. kup bez umowy
B. znajdź na dworcu jakiegoś żula z dowodem osobistym, który formalnie kupi to auto a wyląduje ono u Ciebie
C. wyrejestruj je na lewo u jakiegoś handlarza złomem (ogłoszenia typu "kupię każde auto") lub w oficjalnym punkcie autokasacji - jeśli oni na to pójdą.
D. Bardzo ryzykowne - możesz spisać fikcyjną umowę k-s najlepiej z kimś z zagranicy kto od Ciebie to auto niby kupił. Ale jak to wyjdzie na jaw to Ty pójdziesz siedzieć.

Wszelkie rozwiązania typu "kupuję i olewam papiery" kończą się tym, że w końcu zakład ubezpieczeń nasyła Ci na głowę komornika.
[ JjF ] : [FSO Polonez 1500 '81] | [SHL M06T 150 '58] : Projekt Szczecin-Dakar FSOtrip
[Syrena, Warszawa, 126p, 125p, ... zdjęcia artykuły części literatura]
Awatar użytkownika
Korbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2006-09-22, 21:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Korbek »

JjF pisze:Polisa OC ZAWSZE przechodzi razem z autem na kupującego!! Ten w przeciągu 30 dni powinien się zdecydować czy zostaje przy tym zakładzie ubezpieczeń (wtedy następuje rekalkulacja składki wyrównująca różnice składek między starym a nowym właścicielem auta; oraz przepisanie polisy na nowego właściciela) czy zmienia zakład ubezpieczeń (wtedy NOWY WŁAŚCICIEL pisze wypowiedzenie umowy OC, a STARY WŁAŚCICIEL dostaje zwrot kasy za pełne niewykorzystane kwartały).
Więc jeśli ktoś sprzedając chce dostać zwrot OC to powinien na umowie k-s zamieścić klauzulę, że "kupujący zobowiązuje się w przeciągu 30 dni do wypowidzenia umowy OC".
No własnie, powiedzmy że przerejestruje auto / przepisze na siebie oc i zapłace ta roznice (ponad 1000 tak mi babka wyliczyla :/ ) a za chwile sprzedam, bo mam prawo sprzedac, i zastosuje tą klauzule no to moge sie ubiegac o zwrot... nikt mnie przeciez nie sprawdzi czy pobralem gotowke czy nie? Bo ja juz sie gubie :evil:
JjF
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 75
Rejestracja: 2008-08-03, 20:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: JjF »

jeśli kupujący zechce zostawić sobie Twoją polisę i pójdzie ją przepisać na siebie i rekalkulować składkę to zwrot dostanie chyba on (chyba, że rekalkulacja działa tylko w górę, tego nie wiem)
natomiast jeśli wypowie umowę w przeciągu 30 dni to zwrot niewykorzystanej składki dostaniesz Ty

[ Dodano: 2008-10-17, 14:54 ]
aha, ale żeby sprzedać auto ponownie to nie musisz go na siebie przerejestrować, a z OC to nie wiem jak jest (czy musi być przepisane na Ciebie już czy nie); skoro jednak nie musi być auto przerejestrowane to OC chyba tez może być stare

Spisujesz kolejną umowę k-s, oddajesz gościowi papiery (dr i OC) poprzedniego właściciela i on może auto zarjestrować bezpośrednio na siebie, pomimo, że przez kilka dni pomiędzy właścicielem byłeś również Ty
[ JjF ] : [FSO Polonez 1500 '81] | [SHL M06T 150 '58] : Projekt Szczecin-Dakar FSOtrip
[Syrena, Warszawa, 126p, 125p, ... zdjęcia artykuły części literatura]
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Korbek pisze: No własnie, powiedzmy że przerejestruje auto / przepisze na siebie oc i zapłace ta roznice (ponad 1000 tak mi babka wyliczyla :/ ) (ciach)
Wciąż nie wierzę w taką kwotę !

skoro polisa jest ważna i opłacona do czerwca 2009 to nie może być mowy o tak dużej dopłacie, podam przykład

polisa bez żadnych zniżek kosztuje 1500/rok - poprzedni właściciel miał 60% zniżek (max) czyli zapłacił 600 zł do końca polisy zostało 9 miesięcy - różnica do zapłaty wyniesie 900/12 x 9 = 675 zł
Awatar użytkownika
Korbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2006-09-22, 21:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Korbek »

GDA-FSO pisze:
Korbek pisze: No własnie, powiedzmy że przerejestruje auto / przepisze na siebie oc i zapłace ta roznice (ponad 1000 tak mi babka wyliczyla :/ ) (ciach)
Wciąż nie wierzę w taką kwotę !
To moze ja pojde do innego doradcy (np takiego jak Ty GDA-FSO) :majk

Zgadza się poprzedni własciciel mial 60% w unice i dwie raty po +/- 186 zl (pierwsza płatna do 12.2008) ja nie mam znizek i 24lata (w styczniu 25).

musze to w miare szybko zalatwic bo jak UFG mnie dorwie to moge wziac łopate i udac sie na miejsce spoczynku :F
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Korbek pisze:
Zgadza się poprzedni własciciel mial 60% w unice i dwie raty po +/- 186 zl (pierwsza płatna do 12.2008) ja nie mam znizek i 24lata (w styczniu 25).
No to kolego z czym masz problem - 100% tej polisy to ok 600 zł doliczając zwyżkę za Twój wiek i brak zniżek za beszkodową jazdę nie możesz zapłacić więcej niz 400-500 zł

chciałeś chyba napisac że druga rat apłatna jest do grudnia ? bo pierwszą płaci się przy zawarciu umowy
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

JjF pisze:aha, ale żeby sprzedać auto ponownie to nie musisz go na siebie przerejestrować, a z OC to nie wiem jak jest (czy musi być przepisane na Ciebie już czy nie); skoro jednak nie musi być auto przerejestrowane to OC chyba tez może być stare

Spisujesz kolejną umowę k-s, oddajesz gościowi papiery (dr i OC) poprzedniego właściciela i on może auto zarjestrować bezpośrednio na siebie, pomimo, że przez kilka dni pomiędzy właścicielem byłeś również Ty
Teoretycznie w ciągu 30 dni od daty zakupu trzeba przerejestrować samochód na siebie i wykupić polisę OC, można też w tym okresie sprzedać samochód bez rejestrowania na siebie i kupowania OC. Jeśli Korbek chciałby sprzedać ten samochód w najbliższym czasie i nastąpi to po terminie 30 dni od zakupu, to ubezpieczalnia się do niego nie przyczepi? Wiadomo, że można jeździć bez przerejestrowania dłużej niż 30 dni, co natomiast z tym OC, żeby sprzedać trzeba podpisać z TU nową umowę czy poprostu nic nie robić?

Pozdrawiam
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
ODPOWIEDZ