SAN

Informacje techniczne innych pojazdów.
van-der-tom
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2006-08-11, 12:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: van-der-tom »

Może ktoś potrzebuje autosana z 1979 roku?

http://allegro.pl/autosan-i6596137584.html
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Dramatyczna sytuacja muzeum w CHLEWISKACH

http://superauto24.se.pl/moto-news/dram ... 15894.html
krzych197
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Każdy miłośnik pomoże, nie raz już wielu pomagało - tylko musi do "władz" NOTu (czyli właściciela tego PRYWATNEGO, jakby nie było, muzeum) dotrzeć zrozumienie takiego hasła, jak transparentność finansowa...
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Mogę i ja wspomóc, ale co? Pieniędzy brakuje na prąd i ogrzewanie? a po co samochodowi?
Moje stoją pod dachem i też nie mają ogrzewania i prądu! Mogą i tamte.
Może chodzi jednak o prąd dla urzędnika, który nawet nie wie gdzie pracuje? I po co tam jest?
Jakoś moich aut nikt z Was nie finansuje. Nikt nie pomaga w największej kolekcji pojazdów komunikacji publicznej, którą waz z kolegami i przyjaciółmi od lat tworzymy (zarabia na siebie sama). To może te same zasady należy wprowadzić w Chlewiskach? A może należy wreszcie uzależnić płacę pracownika owego muzeum od uzyskanych przez niego przychodów???? Od jego pracy?

Dość. Ten wątek nie jest poświęcony jakiemuś muzeum.
Wolf
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 88
Rejestracja: 2007-05-14, 10:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wolf »

Radekk masz sto procent racji. Ale czy przypadkiem nie tam znajdują się dwa wozy pożądane w niejednej kolekcji Chausson i Bussing
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Ja pierdziele, chyba każdy miłośnik zabytkowych autobusów wie że tam znajdują się te dwie perełki i dlatego właśnie wkleiłem ten link, przecież nie wklejałbym link o jakimś muzeum np. budownictwa w tym temacie. Trzeba trochę ruszyć mózgiem Radekk czy to takie trudne.
krzych197
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Perełek w Chlewiskach (i ogólnie Muzeum Techniki) jest mnóstwo, i to w każdej kategorii rodzajowej i wagowej. Nie w tym rzecz - bo "najgorsze" co może te perełki spotkać, to rozproszenie po prywatnych kolekcjach, gdyby tam wszedł komornik... Inna sprawa, że pewnie są ludzie, którzy właśnie na to "grają"...
Bardziej szło o to, że pieniądze w federacji były, tylko niechętnie lądowaly w takich "ekonomicznie nieuzasadnionych" komórkach, jak muzeum... A przywołany z Super Expresu tekst całkowicie omija istotę problemu, poruszajac tylko emocje.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Tak, zrozumiałem przekaz. I tylko o autobusach myślałem, wiedząc oczywiście, że sporo tam aut innych jest. Właśnie przez pryzmat tych autobusów winna zabrzmieć moja wypowiedź.

Problem funkcjonowania muzeów jest niemal taki sam wszędzie. W przeważającej większości to instytucje, żerujące na zabytkach. Zbyt często osoby tam pracujące nawet nie wiedzą co mają na zapleczu, czym to jest i po co tu się to znalazło. Celem jest przyjście, odnotowanie swej obecności na liście a nade wszystko wzięcie za to pieniędzy. A że przy okazji wyniesie się licznik, lampkę czy inny atrybut.... (niedawno było głośno o muzeum znaczków)

Są też chlubne wyjątki. Znam takie Muzeum (specjalnie przez duże M), w którym dyrektor zatrudnił niemal wyłącznie prawdziwych pasjonatów. Ci za przysłowiową miskę ryżu są zrobić dla swych muzealiów niemal wszystko. A że szef dba nie tylko o kasę na zabytki ale też wynagradza swoich pracowników... to mamy dobrany zespół.
Wątek personalny jest chyba głównym w temacie muzeów. Zatrudnianie królików, szwagrów, siostry czy teściów nie jest nowy, a obecnie, od roku, powszechny.

Rozproszenie zbioru wchodzi w grę. Nie widzę przeciwwskazań (patrz nieistniejące muzeum Saaba) ale muszą być określone jednakowe warunki dla wszystkich. A obawiam się, że tu takich nie będzie i rzeczywiście komuś może zależeć na interesujących autach. Choćby z tego względu trzeba utrzymać to w całości lub najcenniejsze zabytki przekazać samorządowemu lub państwowemu muzeum zabierając sprzed nosa smaczniejsze kąski...
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Myślę,że któreś z istniejących (i dobrze prosperujących) muzeów powinno to przejąć w całości. Sam w przypływie serca dałem dwie ostatnie dychy będąc w MT w Warszawie, ale zdaje sobie sprawę, że to studnia bez dna....
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Taki oto JEDYNY zachowany w Polsce zabytkowy autobus wciąż czeka na lepsze czasy. Myslałem że remont ma się ku końcowi ale się myliłem. Wiecie jaki to model?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzych197
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Gdzie to stoi?
Otrębusy?
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

Dokładnie to Otrębusy i oczywiście Fiat 666 szkoda go.
krzych197
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Czyli tylko ubywa elementów....
I niech ktoś przypadkiem nie mówi, że tam chronią stare auta!
van-der-tom
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2006-08-11, 12:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: van-der-tom »

Masz racje Radekk. Fiat 666 RN to jeden z wielu smutnych przykładów z Otrębusów. To wielka umieralnia zabytków i nazywanie tego składowiska "muzeum" jest nieporozumieniem. Przejeżdżam tamtędy dosyć często i ze smutkiem obserwuję agonię kolejnych pojazdów, które przyjechały tam o własnych siłach: sana h-100 A, żubro-jelcza 315 i dziesiątek innych pojazdów. Rozmawiałem z ludźmi, którzy pracowali dla Mikiciuków- blacharzy, lakierników. Drut, szpachla, przypadkowe naprawy, jakiekolwiek części, to niestety znaki rozpoznawcze tej instytucji.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4294
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Nie byłem w Otrębusach ale kumpel był i....
Przysłał fotkę Horcha z przednim zawieszeniem od Warszawy. :fire
motomania na luzie
ODPOWIEDZ