OC syrenki

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Gość

Post autor: Gość »

kemi pisze:
cobra19_men pisze:dowiec sie w pzu najlepiej bedziesz wiedzial:)
no wlasnie nie bede wiedziala bo narazie musze zaplacic skadke z ktora czekam az przyjdzie kasa :) wiec nie chce jechac do tych babek ktore zaczna mnie straszyc odsetkami... ;) mialam nadzieje ze dowiem sie czegos tutaj... :D
poczekamy zobaczymy moze ktos sie jeszcze odezwie... 8)
Masz znizke za bezszkodowa jazde, zalezna od tego jak dlugo masz Syrenke.

1 rok - 10 %
2 lata - 20 %
3 lata - 20 %
4 lata - 40 %, etc.

Do tego zwyzka za wiek - 30 %, zwyzka za marke pojazdu (absurd) - 10 %. Nie ma weterana szos i w wojewodzwie Pomorskim juz nie bedzie :(

Pozdrawiam
Citoz
Syrena Klub Pomorze
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Do tego zwyzka za wiek - 30 %, zwyzka za marke pojazdu (absurd) - 10 %
A nie jest to przypadkiem zniżka? Wiem, że np Wartburg i Trabant ma zniżkę 10%
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Sikor pisze:A nie jest to przypadkiem zniżka? Wiem, że np Wartburg i Trabant ma zniżkę 10%

Może chodzi o to, że OC na okres krótszy niż rok wychodzi proporcjonalnie drożej? Kiedyś można było wykupić OC np. na kwartał, ale w przeliczeniu na rok wychodziło znacznie drożej niż wykup składki na cały rok.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

w PZU jest teraz tak, że każdy samochód ma jakiś tam "stopień ryzyka" który podwyższa lub obniża OC. W przypadku wartburga jest to zniżka 10% Co do okresy na jaki wykupujesz OC to jest tylko i wyłącznie rok. Nie dotyczy pojazdów zarejestrowanych jakozabytkowe i starszych 40 lat, gdzie OC możesz wykupić na min 30 dni. Natomiast płatność OC możesz rozłożyć sobie na dwie raty. Jeśli płacisz w całości masz zniżkę 5%.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

Sikor pisze:Weteran niknie tak i tak
no u mnie zaskoczyles albo zle zrozumialam... obecnie mam weterana i gdybym nie musiala ojca wypisac to dalej by byl na 100% tak by zostalo az do kolejnej zmiany przepisow... a teraz to nie wiem, w sumie odpada tylko jeden wspolwlasciciel... zobaczymy :?
Sikor pisze:znikną ojca zniżki
ech, ojcec ma tyle znizek co ja :P tyle ze zwyzki nie mial ;) ale moja zwyzka wiec wyjdzie na to samo... pytanie tylko o weterana... :roll:
Gość pisze:Nie ma weterana szos i w wojewodzwie Pomorskim juz nie bedzie

Pozdrawiam
Citoz
michal przeciez niedawno mowiles ze masz z weteranem tyle co ja OC... to co teraz nagle zmiana? ja dostalam druczek bez zadnej zmiany z weteranem i wszystko gra i furczy...
gdyby nie ten tata... ech :|
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

kemi pisze:ech, ojcec ma tyle znizek co ja Razz tyle ze zwyzki nie mial Wink ale moja zwyzka wiec wyjdzie na to samo... pytanie tylko o weterana...
Zaraz, zaraz, to oc było tylko na ojca, czy na ojca i na Ciebie? Bo jeśl ta druga opcja, to OC było wyliczane (piodstawa - zniżki ojca)*130%zniżki za twój wiek. Więc jeśli masz zniżek tyle co ojciec to nie było najmnijeszego sensu współwłaścicielstwa...
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

Sikor pisze:to nie było najmnijeszego sensu współwłaścicielstwa...
bingo... jest ta druga opcja i sensu nie bylo, ale najpierw w pzu powiedzieli ze nie bede miec zwyzki jesli bede miec auto z tata, spisalam umowe z panem ktory oddawal mi syrenke na mnie i na tate, zalatwilam formalnosci i papiery... a potem znowu w pzu zmienili zdanie i zaplacilam 30% wiecej... zrobili mnie w konia ze tak powiem, ale juz nic nie moglam zrobic bylo za pozno... wiec teraz mam kolejny klopot jako ze tata nie moze byc juz jej wspolwlascicielem i taki tego final... :?
zobaczymy ile przyjdzie mi zaplacic jak cos to niech ktos poleci inne TU bo slabo to widze... :|
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
cobra19_men
-#Junior
-#Junior
Posty: 151
Rejestracja: 2005-01-23, 23:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cobra19_men »

wiec wetaren szos byl do 31 grudnia od 1 stycznia nawet ci co mieli weterana i podpisywali nowom polise weterana nie dostajom stego co mi wiadomo weteran szos jest w samopomocy chlopskiej ale ile tam zaplacisz licho wie w tej chcwili wszystko sie zmienia co 2 dni i nie jestem swstanie ci pomuc
mam Syrenę 104 z 1969
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

ok w takim razie zobaczymy co czas przyniesie... dzieki za rady :wink:
Pozdrawiam! :!:
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

a ja dzisiaj bylem w PZU i rozmawialem z mila pania o stanowisku Starszy (costam) widac ze babina obeznana i powiedziala mi nastepujaca rzecz! Ze weteran od tego roku zniknal i kazdy kto go mial wlasnie z tym rokiem go stracil!! niewazne czy przerejestrowywal czy nic z nim nie robil!! takze wszyscy juz go nie macie wedle tej zasady i nastepny kwit do placenia przyjdzie juz bez -50% procent,

idac dalej zapytalem ile bede placil za syrenke - pani wyliczylem 560 zl za rok!! ojej zlapalem sie za glowe... i juz zaczynam szukac innego towarzystwa,

co ciekawe doszlo jeszcze cos takiego : zwyzka za wiek od 20 do 23 lat +50% !! od 23 do 26 zwyzka 30%

zglupialem po tym wszystkim...bo kazdy pisze inaczej i w kazdym oddziale mowia inaczej...tak czy siak jestem zalamany, moze pomozecie i napiszecie gdzie uznaja weterana?
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

qrde ale namieszali w tym pizetju. Trzeba chyba podarowac autko dziadkowi/wujkowi co ma 60% znizki i siebiue z niego wyrejestrowac. w gruniu jeszcze mialem tylko 30% zwyzki za wiek teraz mialbym 40%!! kuzwa!z tego co wiem to w link4 zwyzka za wiek jest tylko do 23 roku zycia. sporbujcie tam zawsze to cos mniej.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Gość

Post autor: Gość »

Gość pisze:Nie ma weterana szos i w wojewodzwie Pomorskim juz nie bedzie

Pozdrawiam
Citoz
michal przeciez niedawno mowiles ze masz z weteranem tyle co ja OC... to co teraz nagle zmiana? ja dostalam druczek bez zadnej zmiany z weteranem i wszystko gra i furczy...
gdyby nie ten tata... ech :|[/quote]

Dopoki OC jest aktualne, to jest po starych zasadach. Kolejna umowa teoretycznie przyjdzie bez weterana. ALe jest tak wielki burdel, ze nikt nic nie wie :)
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

link 4 ma zwyżki 200% dla zabytków! :shock:
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

link 4 ma zwyżki 200% dla zabytków!
Znaczy, że co? Zamiast przyjmować kasę, to Ci jeszcze płacą, że u nich ubezpieczyłeś?!
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

nie że 2 razy więcej płaćisz :shock:
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
ODPOWIEDZ