OC syrenki

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

OC syrenki

Post autor: marcys »

Witam wszystkich, jestem tu nowy i to moj pierwszy post. Ponieważ szukam syrenki i zastanawia mnie kwestia OC. czy ktos z was ma ją ubezpieczoną jako weterana? czy jest taka mozliwość? ile takie ubezpieczenie jest tańsze?
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

sprawa wyglada tak: w pzu (z tego co wiem tylko tam) istanieje cos takiego jak weteran szos - czyli po odliczeniu znizek jeszcze ci 50% odejmuja. czyli - zalozmy ze stawka podstawowa to 400zl. masz w pzu 60% za bezszkodowosc - czyli placisz 160zl. od tego 50% - wychodzi 80. i tyle powinienes zabulic + ewentualne nw za 50zl. ale jest ale. ja za moje wartburga place 190zl rocznie + nw. nie mam znizki na weterana, bo 190 wychodzi po samych bezszkodach, region - zadupie, wiec stawki nizsze, w pzu powiedzieli ze mi nie dadza, bo im sie nie bedzie oplacalo... pewnie jest to do zalatwienia na szczeblu wyzej, ale odpuscilem, bo 200zl za rok to zadne pieniadze. ale jesli mieszkasz w duzym miescie, gdzie sa duze stawki, nie masz znizek to powinni ci dac wg tego schematu, jak nie to sie kloc.
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

mi dali bez prodlemu, auto misi miec powyzej 25 lat i musi upłynąc 15 lat od zańczenia produkcji
pozdro
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

czyli jest realne OC ponizej 100 złociszy?zakładając 60% znizki i jednorazową wpłatę.
Ostatnio zmieniony 2005-06-23, 11:45 przez marcys, łącznie zmieniany 1 raz.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

zalezy od regionu, teoretycznie da sie
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

ja mam max znizki 70% i place we wrocławiu 287 pln za rok, w tym roku bede miał taniej bo zniknie wzwyzka za wiek, w pzu kierowcy ponizej 25 roku zycia placą więcej .
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

We Wroclawiu przy max znizce(weteran szos i z innych pojazdow ktore ma sie zarejestrowane) i zwyzce za wiek za caly rok wychodzi 195 zl.
tyle kosztuje OC.
Niedawno placilem za swoja :P
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
Maly postep w sledztwie, mianowicie polecam przeczytac na temat OC w Auto- Swiecie z 27 czerwca, wszystko jest bardzo ladnie opisane, kary, wyrejestrowanie pojazdu itd... :wink:

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Wg. moich wiadomości nie dadzą ci 60%zniżki i do tego jeszcze 50%. Max. możliwa zniżka jest chyba 70%.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Jacek B. pisze:Wg. moich wiadomości nie dadzą ci 60%zniżki i do tego jeszcze 50%. Max. możliwa zniżka jest chyba 70%.
Dokładnie. 50% "na weterana" to zniżka startowa od pełnej kwoty.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

To się mylisz. I 60% zniżki za bezkolizyjność, i 50 za wiek pojazdu, i inne (tzw. miejscowe) możesz otrzymać bez problemu.
arek elblag

Post autor: arek elblag »

Za moja syrene na rok 2004-2005 policzyli 214zl w tym od stawki podstawowej doliczono 30% za nieukonczone 26 lat( w PZU licza rocznikami a nie jak ktos ukoczyl te 26lat-specjalnie sie dowiadywalem- powiedzieli ze nie chca by ktos byl poszkodowany wiec biora na roczniki-ukonczone 26 lat musi byc???) nastepnie.
5% za kontynuacje
30% za bezszkodowosc
5%za jednorazowa oplate skladki
50% za weteran szos.
Mysle ze teraz we wrzesniu zaplace poniozej 200 zl
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

To macie fajne sytuacje, bo jak ubezpieczyliśmy z Iwoną naszą Syrenkę, to wyszło 600zł/rok. Problem w tym, że jest mała zniżka - 20%, a na dodatek Syrena jest z 81 roku i nie łapie się jeszcze na weterana :cry:
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

A mi za Syrenę R20 policzyli 1400 złotych,bo to jest samochód dostawczy.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Taeda

Post autor: Taeda »

Zaraz, ja czegos nie chwytam.
W zeszłym roku w Warszawie było 430 zł za pół roku bez żadnych zniżek (bo miałem przerwę w ubezp.).--w PZU.
O Opcji "weteran szos" nic nie słyszałem i jej chyba nie było, bo ja wpłacałem w roku 2004 wiosną --i nic , ani słowa.
Co to za opcja jest ? Bo nie jest to chyba tzw. Pojazd zabytkowy ????
O ile wiem, załatwienie zabytkowego kosztuje 2000 zł (rzeczoznawca, opłaty itd).
ODPOWIEDZ