Nowe zawieszenie.... z czego najlepiej sopasować???

patenty, przeróbki, ulepszenia
ODPOWIEDZ
jureek
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-18, 13:17
Lokalizacja: Nałęczów

Nowe zawieszenie.... z czego najlepiej sopasować???

Post autor: jureek »

Witam i pozdrawiam wszyskich syrenkowiczów. To moj 1 post na forum. Jak wy jestem fanem syrenki i posiadałem 105 jeszcze jakiś czas temu. Niestety była mocno zniszczona i musialem ją zezłomować. Uratowałem jednak co się dało :) Części leżą na strychu i czekają. A pytanie moje dotyczy zawieszenia do syreny. Chcę zbudować nową. Jednak myślałem o zmianie układu zawieszenia. Włożeniu czegoś z innego samochodu. Tak by móc założyć chamulce tarczowe z przodu i z tyłu. I marzą mi się alufelgi. Chciałem trochę ją unowocześnić. I zastanawiam się z jakiego samochodu najlepiej pasuje. Jeśli ktoś ma jakies schematy takiej przeróbki lub pomysły prosze od podpowiedz. Myslalem równiez o cabrio :) ale narazie tylko mysle :) ale jesli takie materialy przebudowy ktoś posiada to będę wdzięczny jak się nimi ze mną podzieli. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

alumy mozesz wsadzic bez zadnych przerobek. syrena ma ten sam rozstaw co suzuki vitara. co do cabrio to lepiej odpusc bo budowa porzadnego sprzetu to spory wydatek a i tak Twoje szczescie nie potrwa dlugo bo nikt Ci tego niezarejestruje. jak dobrze poszukasz znajdziesz na necie schemat przerobki zawieszenia na vw golfa II - tzn mix syrena&vw. schenmat ten byl kiedys na syrenaklub
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

mam tylko te ale i tak nie ma to jak własne patenty, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)

[ Dodano: 2007-04-19, 20:19 ]
...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jureek
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-18, 13:17
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: jureek »

No wygląda ten schemacik solidnie :) może niedługo coś zaczne kombinować :) hmm no z kabrio zaczekam w takim razie moze i się obejdzie bez tego bo Polska to nie kraj dla takich samochodów a tu jeszcze dodatkowo jest problem z dachem. A bez niego to nigdzie nie pojedzie :/ moze sobie zrobię jak bede miał wiecej kasy cabrio tak zeby mieć na wystawę przed domem :P heh no nic dzieki za pomoc jeśli ktos tam coś jeszcze wymyśli to bede wdzięczny :) pozdrawiam.
ODPOWIEDZ