Ramki kierunkowskazów. Syrena 100-103

(karoseria, blachy, lakierowanie)
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Ramki kierunkowskazów. Syrena 100-103

Post autor: Grzesiek »

Od dłuższego czasu szukam ramek do kierunkowskazów tzw. "jajeczek". Z kupieniem gumy pod kierunek, czy samego klosza nie ma problemów, ale zdobycie ramek jest już trudniejsze (przynajmniej dla mnie). W związku z tym zwracam sie z prośbą do posiadaczy tych kierunków o wymiary ramek (jak najdokładniejsze). Spróbuje sam sobie takie dorobić :P . Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże i je z wymiaruje za co z góry wielkie dzięki :piwo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Jak sobie dorobisz ??? masz prasę hydrauliczną z otwornicą.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Ogarzysta
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 434
Rejestracja: 2006-07-29, 13:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Ogarzysta »

Nie slyszales nigdy o czyms takim jak dlubanie w chlodne zimowe wieczory?
Ogarzysta
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

szczurpreriowy pisze:Jak sobie dorobisz ???
Konkretnie nie ja ale osoby które mają dostęp do prasy, zrobią tłoczniki i będą tak mili i sprobują mi takie ramki "wyprodukować"...jeśli chodzi o technologię produkcji to zupełnie sie na tym nie znam ale wiem ze jest to realne wystarczy tylko mieć na czym te ramki zrobić ( prasa plus dwa tłoczniki ).
Dziś kupiłem taką ramkę na wzór, być może już niedługo "uzbroję" moja 103 w ładne "jajeczka" w chromowanych ramkach :P
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

Pasują od Ursusa C330. Po.

Primaaprils. Poz.
Ostatnio zmieniony 2007-04-02, 10:34 przez Speedmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Ja się też piszę na takie ramki. Będziesz robił aluminiowe czy metalowe (czy oba)?
Od ursusa to tylko szkiełka chyba pasują?
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Grześku...jeżeli uda Ci się zrobić takie rameczki, to ja też chętnie kupię kilka sztuk.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

Od "30" tylko klosze są dobre, bo guma jest zupełnie inna, ma wyjścia na 2 klosze a ramek nie ma żadnych.
Jacek B. pisze:Będziesz robił aluminiowe czy metalowe (czy oba)
To czy będą one z aluminium czy z innego metalu to jest jeszcze do ustalenia, najważniejsze to zrobić dwa tłoczniki, później (jeśli ramki wyjdą kształtne) to już tylko kwestia tego co podłożysz pod prasę...wszystkiego sie dowiem ( poza tym nie wiem jak niektóre materiały będą sie zachowywać podczas formowania i jak będą wyglądać na zgięciu ).

Ok. Jak tylko będzie już coś zrobione to dam znać, jak się będzie podobać to nie ma sprawy.
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Grzesiu to ja tez pisze sie na kilka, bo tez dłuuugo szukam a znalezc nie moge...
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Oj Panowie droga zabawa coś takiego. Mój tata akurat zajmuje się tego typu rzeczami. Dorobienie oprzyrządowania na prase to na prawdę spore koszta. Chyba że ktoś to hobbystycznie Ci wykona. No i odpadaja wymagania względem materiału bo pewnie to posłuży do bardzo krótkiej serii. Bo jeśli coś takiego chcesz zrobić ze stali gatunkowej .... :(
A z doborem materiału to też nie tak hop siup. Różne materiały mają różną ciągliwość. Trochę się to skomplikowane robi jeśli chodzi o utrzymanie założonych rozmiarów. Nie mniej jednak trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

siesicki pisze:chcesz zrobić ze stali gatunkowej
??? o_O Rozumiem, że mówisz o materiale na tłoczniki???

Siesicki madrze prawisz, ja wiem tyle, że ludzie którzy się za to biorą (między innymi mój Ojciec) przez kilkadziesiat lat pracowali "na warsztatach" w pruszkowskich "Mechanikach"...więc temat ogarniają :P Co do strony technicznej to wydaje mi się, że zrobienie dwóch tłoczników (niewielkich przecież wymiarów) jest realne, te tłoczniki nie muszą być z super materiału, prasa też nie musi być jakaś potężna (blacha głebokotłoczona na te ramki o grubości 0,5 mm, ale nie wiem dokładnie czy tak)...no ja wierzę że się uda, trzymaj mocno kciuki :D Dzięki za opinię. :piwo:
A co do ceny to jestem optymistą, jesli wszystko będzie tak jak w planach to i cena będzie bardzo konkurencyjna (tylko do czego konkurencyjna bo jedynie te ramki razem z kloszem i gumą oryginalne można kupić na motobazarach lub czasami na allegro :/)
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

Grzesiek pisze:A co do ceny to jestem optymistą, jesli wszystko będzie tak jak w planach to i cena będzie bardzo konkurencyjna (tylko do czego konkurencyjna bo jedynie te ramki razem z kloszem i gumą oryginalne można kupić na motobazarach lub czasami na allegro :/ )
Będziesz monopolistą i będziesz dyktował ceny.
Poz.
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

ja tez sce

Post autor: Marlon »

witam jsli sie udało wyprodukowac te ramki to ja poprosze 6 szt
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

i jak, produkcja ruszyła? Może ma ktoś rameczkę i podałby wymiary, najlepiej rysunek przekroju.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Chyba nie ruszyła, prawie dwa lata minęło.Chcieć to nie równa się móc.... Także szukam takich ramek.
ODPOWIEDZ