Moja syrena 105/73r. :)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

I najlepsze jest to jak stoisz Syrenką np obok Porshe to ludziska i tak bardziej będą się podniecać Syrenką i to jest super :ok3
Załóż jeszcze dekle a będzie wyglądać super.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Dokładnie :D Non stop jekieś postoje... raz jechałem z tatą i go wysadziłem przy sklepie. Czekając na niego przejeżdżał starszy facet merolem i zatrzymał sie po to aby móc przez chwile posłuchać pyrkotu tego 2suwowego silnika... Był zdumiony.. Pewnego razu inny pacjent zaczął się dokładnie wypytywać gdzie stoi, co i jak... A ja do niego: "po co to Panu do wiadomości?!?" Właśnie choruje na te chromowane dekle i jeszcze na kilka detali, których jeszcze jej brakuje. ALE za to mam słoneczka w ładniutkim stanie, czego Ci którzy mają ładne dekle czasami nie mają :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-03-21, 23:58 przez Tomasz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

świetna robota kolego :) pięknie się prezentuje i przyzwyczaj się że będzie robić coraz większe wrażenie ;) Ja swoją na początku tylko ze dwa razy mozolnie leciałem woskiem żeby nabrała połysku tak był lakier zaniedbany a razu pewnego gościu przejeżdżający s-klasą dopytywał się czy nie na sprzedaż :P i jeszcze parę podobnych przypadków bywało, ale i tak twoja przy mojej to jest nówka sztuka. Fakt faktem że Syrena ma to w sobie, że jak byś zaje...dobrze wszystkiego nie wyremontował, ona sobie coś znajdzie i to w najmniej oczekiwanym momencie i najmniej oczekiwaną rzecz... czasem naprawdę spore prowizorki działają bez najmniejszego zarzutu latami że już nawet o tym zdążysz zapomnieć, jak u mnie docisk szczotki rozrusznika z poskładanej taśmy izolacyjnej pod tą obejmą na rozruszniku... dobrze ponad rok na tym śmigałem i mi się włosy zjeżyły jak sobie przypomniałem :P za to co innego człowiek stara się zrobić jak to tylko możliwe dobrze a tu za chwile szczela :P ale to ten urok... najprostsza rada: dobrze ją traktuj jak kobietę to się odwdzięczy i nie przejmuj się że sąsiad w tico będzie się śmiał że do samochodu gadasz :P bo to on pierwszy pewnego razu nie pojedzie :P
Pozdro
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

Piękna Syrenka! zazdroszczę Ci ogromnie, że możesz już nią spokojnie śmigać... powiedz mi tylko, czy między błotnikami a przednim pasem masz włożoną kedrę? Czy zostawiłeś tam taką sporą szczelinę? :) wiem wiem, czepiam się, ale po prostu rzuciło mi się to w oczy!

Życzę długiego bezawaryjnego używania autka! i do zobaczenia na zlotach mam nadzieję! :)

Pozdrawiam, Kamila
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Generalnie cały przód pasowałem miesiąc czasu, ponieważ zawsze były jakieś nierówności między krawędzia błotnika a maska co mnie zawsze wkurzało. Nie mówię, że jest idealnie ale osiagnąłem ładny rezultat w pasowaniu blach i wszystko dosc ładnie się zgrywa w porównaniu czasami z innymi syrenami. Co do kedry... Otóż TAK :) Załozyłem kedre, poniewaz uwazam, ze to podkreśla rysy syrenowskiego uśmiechu a po drugie na samym przodzie mam tak spasowane błotniki, że po obu stronach przy załozonej kedrze mam odstęp ok 5mm między błotnikiem a maska. Ucieszyłem sie z tego powodu, bo drazniły mnie spore odstępy jak patrzyłem na inne syreny, gdzie mozna było zamykać maskę opuszczając ją bez obaw, że obije sie o błotniki :grinser
Kemi, nie ma czego zazdrościć :) Twoja też będzie piękna ( zapowiada sie na to ) i jedyna w swoim rodzaju z uwagi na dwukolorowe nadwozie :D :devil3
Pozostaje mi satysfakcja, że majac 14 lat SAM zabrałem się za jej remont i w większości to moja robota, choć okupione to było wieloma wyrzeczeniami, cieżką wakacyjną pracą i WIELKĄ ktytyką wielu osób w liceum... :x :???:
Pozdrawiam wszystkich!!!! :D
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Moim zdaniem spasowaną masz bardzo dobrze z resztą widać to z daleka :ok3 Co do kedry to sam się zastanawiam czy nie założyć w erce wygląda to dość ciekawie :ok3
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

trochę mi prawe drzwi odstają ( jakieś 6-7mm) od krawędzi tylnego błotnika.. :/ a po lewej stronie z przodu do końca nie zgrywa się maska z błotnikiem. maska wystaje ok 3mm od błotnika a po prawej stronie zgrywa się wręcz idealnie. Lepiej już nie mogłem poustawiać, chyba ze szpachli miałem naładować ale... w tym miejscu nadmiar szpachli po pewnym czasie by odpadł.. :/ więc musiałem pójść na kompromis ;) :) Syrenka nie dała mi sie do końca idealnie złozyc :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-03-21, 23:34 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Tomasz pisze:trochę mi prawe drzwi odstają ( jakieś 6-7mm) od krawędzi tylnego błotnika..
Tak jak w oryginale ;) jak z jeden strony pasuje idealnie to z drugiej musi coś odstawać ;) Ale i tak się super prezentuje!
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Jak tam kiedyś w przyszłości będą robione korekty w wykończeniu mojej syreny, to skoryguje to (już sobie obmyśliłem dokładnie jak) i położę przy okazji nowy lakier na całość :D
Pozdrawiam!! :)
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Cześc Sąsiedzie!!!
Prostota jest najpiękniejsza co widac po Twojej Syrenie.
Gratuluję Ci wytrwałości i samozaparcia w remoncie Syrenki.
Ciekawy jestem jak wygląda ze słoneczkami i chromowanymi kołpakami?
Krytyką nie ma się co przejmowac, trzeba robic swoje.
Napisz co się dzieje z R-20.
Gratuluję jeszcze raz i pozdrawiam!!!
Krzysiek.
Księciu
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

No dzięki :) R20 stoi rozebrana co do śrubki (podłoga już zrobiona) ale już zgromadziłem prawie wszystkie elementy blacharskie (kilku drobiazgów brakuje) aby przystąpić do remontu ale jak nie czasu mało, to pieniędzy a jak nie pieniędzy to czasu i tak w kółko...
Mimo tego mam nadzieję, że uda mi się przywrócić na drogi jeszcze dwie syreny ( R20 i 104) :) Trzeba będzie kiedy się spotkać :) Dzięki wielkie za komenta :D :piwo:
Pozdrawiam!!! :) :piwo: :piwo:
Tomek
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Najprędzej chyba po świętach bo teraz jest gorący czas zakupów itd. tak że łańcuch mam krótki :grinser ale w styczniu dałoby radę. Na pewno będę chciał podpytac Cię w kilku kwestiach dotyczących restauracji syrenki. O obejrzeniu królowej i reszty dworu nie wspomnę :P .
Mam namiar na syrenkę ale nie wiem jaki model i czy jeszcze aktualne muszę to sprawdzic, bo mam jeszcze ochotę na jeszcze jedną machinę.
Do zobaczenia :piwo:
Księciu
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

No, teraz syrenka sobie prawie stoi. Mało co jeździ. Podczas eksploatacji w tamtym roku wyszło to i tamto(takie duperele) m.in. luzy na lewej zwrotnicy. Mama moja zrobiła jej szkodę na tylnym błotniku...ahhh.... :(
Wymaga interwencji w kilka miejsc ale mam nadzieję, że do połowy lipca będzie w pełni sprawna wraz z motorem o poj. 993 ccm, choć zobaczymy jak to będzie... :) :piwo:
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

No "stary", ja w twoim wieku nie miałem tyle cierpliwości i konsekwencji w działaniu, ale co tu mówić, nie miałem tylu umiejętności, gratulacje! Kiedyś będziesz robił inny samochodzik, to bagaż doświadczeń jak znalazł.
Ku drugiej młodości czyli reNOWAcja 105L 1979'
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9245
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Jarecki pisze:robił inny samochodzik, to bagaż doświadczeń jak znalazł.
inny nie, tylko jeszcze co najmniej 2 syreny.... :devil3 :piwo:
Ostatnio zmieniony 2012-11-29, 13:38 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ